Recommended Posts

Drugari, totalno sam sluđen i ne znam šta da radim sa gorivomerom, koji je na totalnoj nuli i pri tom svetli rezerva, iako ima benzina u rezervoaru.Skinuo sam zadnje sedište( u pitanju je coupe ), i odvrnuo poklopce(ima ih dva) na rezervoaru, ali šta sada...? Da li je tu rešenje ili na instrument tabli!? Ukoliko neko ima slično iskustvo neka mi pomogne a ja mu želim da mu svaka/svaki da`! :crazy:

Link to post
Share on other sites

Pošto te muči samo pokazivač benzina ne verujem da su baterije u instrument tabli...Ta dva poklopca koja pominješ skini i izvadi plovke...Ako jedan ne radi nećeš imati tačna očitavanja...Dakle izvadiš i vidiš kontakte na štampanoj ploči ,očistiš...Možda ti se samo jedan plovak zaglavio....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi sredio sam problem...gorivomer je bio zakucan ispod 0 debelo i svetlela je rezerva...skinuo sam plovak iza suvozacevog sedista i provalio da je zica od mase odvojena od buksne...kako i zasto ne znam, ali tako je...zalemio sam je i pokazivac radi extra. Ako treba pomoc, tu sam... ;)

Link to post
Share on other sites
A ako pokazuje 1/4 a rezervoar prazan?Mozda plovak od drugog vozila?takodje 318is

Tesko plovak od drugog vozila...sve je u jednom delu zajedno sa plovcima, i plovak i gornji deo koji zatvara rezervoar kada se stavi plovak u leziste i pumpa koja je na nosacu, a koji je sastavni deo kompleta...cuo sam da je moguce staviti pumpu od EFI Yuga, na e30 termostat od mecke 123, filter ulja od lancie...cak i karburator od fiata su pojedinci stavljali...mislim da je sa plovkom bilo sta tesko izvodivo...u principu nista nije nemoguce sem drvenog sporeta i ponekih stvari... :bb: Ako ti pokazuje 1/4, po onome sto sam ja ukapirao, kada sam svojim ocima video kako izgleda plovak, ili je blokirao, mada mi nije jasno kako, ili ti je otisao potenciometar po kom plovak daje signal pokazivacu...mozda nije otisao vec zahteva ciscenje...odvrnes plovke i izvadis ih pa ces konstatovati kvar...nije komplikovano...pomoc...javi se! :prankster2:

Link to post
Share on other sites