Recommended Posts

Sa pomenutim motorom u e30 sam napravio 92000km i nisam imao ni jedan jedini problem,redovni servisi,antifriz i ispravni visk i glava i samo gas,naravno ovo iskustvo je vezano za motor koji je bio u top stanju sto je sada gotovo nemoguce naci, svima je dusa u nosu pa ako ubodes lesa ima da ti zivot presedne od popravki da bi ga doveo u pristojno stanje

Link to post
Share on other sites

Kao sto Klinik kaze ako ubodes dobar,dobar je!

Ja sam imao bas losa iskustva i sa njim i sa atmosvercom.

To ti je ne zamisliva muka,da ti zgadi BMW.

Moj savet ti je da batalis to traktorce i uzmes benzinca!

Link to post
Share on other sites

ja sam bio uvezao iz Italije kockicu 91 god sa tim motorom, i jedino šta sam na njoj promijenio su rebrasti kaiš, klinasti kaiš, ulje i filteri i (da ne čuje zlo) i dan danas služi kao da je novi. Sada ga vozi moj ujak i mislim da nema očuvanije i bolje kockice, a za motor sve pohvale

Link to post
Share on other sites

ja imao 524td s 540 000 kilometara. presao jos 100000,nikad nista. motor za 10. sve pohvale.

to sto govore da se pregrije,pa se glava iskrivi,to se moze dogoditi svakom motoru. samo ispravan visk i to je to!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nemam vise 2,4 d :) 6-7 lit

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

oko 170 km/h,prosecna potrosnja 6-7 lit ako je dobrog stanja uzimaj ali ako je los to je bure bez dna sto se popravki tice :(

Link to post
Share on other sites

Nesto mi to sporo,pa ljudi su sa 524 td vozili 200 km/h,pretpostavljam da je 324 td laksi od 524td,pa samim tim bi trebao da ima bolje ubrzanje i max brzinu,ipak je to 2.5 td sa 116 ks,trebalo bi to brze da ide..?

Zanima me jos koliko moze da predje 324 td sa uradjenom kompletnom generalnom..?

Pozdrav i hvala na odgovorima i savetima.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sa pomenutim motorom u e30 sam napravio 92000km i nisam imao ni jedan jedini problem,redovni servisi,antifriz i ispravni visk i glava i samo gas,naravno ovo iskustvo je vezano za motor koji je bio u top stanju sto je sada gotovo nemoguce naci, svima je dusa u nosu pa ako ubodes lesa ima da ti zivot presedne od popravki da bi ga doveo u pristojno stanje

moj slucaj ne znam sta vise nije otislo :angry:

Link to post
Share on other sites