Recommended Posts

Imam BMW 318i E30 86' M10 motor. Imam ugradjen plin. Auto je presao 325 000km bez generalne. Nemam primedbe na performanse auto lepo ide na plin, mada malo bolje ide na benzin. Desilo mi se par puta da prilikom paljena auta cuje se mala eksplozija i spadne crevo za vazduh kod motora, ja ga vratim i sve normalno. Poslednji put i posle vracanja creva nije hteo da upali, tad sam vec znao da je vreme da se servisira plin. Zamenjene su svecice,bombina i prociscen je uredjaj. Evo vec dva meseca vozim bez problema. Jedina stvar koja mi smeta je velika potrosnja plina! Na otvorenom trosi 8 do 10l sto je odprilike ok mada u gradu zna da dodje i do 20l na 100km! Ne znam dali to ima neke veze sa protokomerom posto mi je on iskljucen? :confused: Ali kad ga povezem onda nece da upali na benzin??? Takodje me zanima dali je obavezno potrositi oko 5-10l benzina nedeljno da bi se produzio vek motoru i diznama? I dali ne valja konstantvo voziti na plin? Hvala unapred na odgovorima:ok:

Link to post
Share on other sites

Sto se tice "male explozije" i spadanja creva - kupi PUCALJKU, kosta oko 5evra. Nece ti spadati crevo a kada dodje do detonacije jednostavno izbaci klip i pritisak - sve radi normalno. E da, stavices je negde na usisni deo sistema, do kucista filtera vazduha. Ne znam tacno kako izgleda taj motor pa ti ne mogu tacno reci gde je najbolje.

"Zamenjene su svecice,bombina i prociscen je uredjaj" - da li si stavio i novi filter vazduha? Kod plina bi trebalo da se menja redovno filter vazduha, tj. na 10000 do 15000 predjenih km. Zato moze da ti povecava potrosnju jer je smesa plina prebogata pa kada dodajes gas dobija i vise plina ali istovremeno ga veca kolicina plina gusi pa osim vece potrosnje auto ne ide bolje.

Protokomer - mislim da mora da je prikljucen jer definitivno nije stavljen da motor bude lepsi nego ima svoju funkciju. Stavi neki koji radi!

Sto se tice pitanja vezanih za voznju na plin imas ih u nekom postu ovde veoma lepo i detaljno objasnjeno!

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Nisam menjao filter vazduha. Eto to cu da uradim cim budem imao vremena. He he "Pucaljka" :clapping: Probacu da je nabavim :clapping: U svakom slucaju hvala na odgovorima. Pozdrav!

Link to post
Share on other sites