Recommended Posts

Dobri ljudi pomagajte ako Boga znate....Kao sto sam vec napisao u predstavljanju od skoro sam postao vlasnik gore pomenutog modela BMW-a...Auto sam jeftino platio ali kako kaze nas narod "koliko para toliko muzike"...Naime auto je uvezen iz Slovenije i ja sam ga kupio za 700e sa carinom i registracijom izasao me je oko 1500e sto je opet extra cena za taj auto....Ali prati ga dosta nedostataka koje cu pokusati da otklonim nadam se uz vasu pomoc....

Najveci problem mu je elektrika pa cu poceti redom da vam iznosim simptome...

-1.Centralna brava mi ne funkcionise,e sad kad otvorim onaj modul ispod zadnjeg sedista na njemu ima dva releja (jedan za otkljucavanje jedan za zakljucavanje) kad ih rucno spojim sve funkcionise (svih 4-oro vrata,gepek i rezervoar) ali kada okrenem kljuc u bravi on zakljuca samo ta vrata u kojima je kljuc....Gde bih mogao da krenem da trazim problem????

-2.Brisaci mi rade isto u koji god polozaj da stavim rucicu a kada je vratim u nulti polozaj oni ostanu tu gde su u ternutku,znaci nece da odrade onaj ceo krug...E sad zanima me gde se nalazi automat-relej za brisace jer mislim da je on u nekom problemu???

-3.Nijedno svetlo u kabini mi ne radi ni ona dva pozadi ni ono kod retrovizora,e sad koliko sam ukapirao i oni idu preko onog istog modula gde je centralna pa sam proverio na svakim vratima prekidac i svaki radi,odnosno prekida masu koja dolazi na modul kada otvorim vrata,ali do lampice mi nista ne stize,na ovim zadnjim nema nicega ni + ni - dok u onoj kod retrovizora imam - na sva tri kontakta....U kaseti mi uredno radi lampica....

-4.Zanima me i koji su releji za farove i gde se nalaze jer me izgleda i oni nesto zezaju...Osigurace sam sve proverio i "kao" svi su u redu....

-5.I jos nesto me zanima..na par mesta mi fale releji,ispod zadnjeg sedista mi fali jedan sa 4 kontakta,na dva dolazi struja tako da kapiram da nije ostavljen bezveze...Ne znam ni kako da provalim cemu sluzi...Ispod haube gde je kutija sa osiguracima fali mi isto onaj mali relej (pola od velikog) na kome pise SIEMENS,ima dva lezista jedan pored drugog ista su ali ja imam samo jedan relej...I u onoj kutiji gde stoji kompijuter mi takodje fali jedan relej za koji samo vi i Bog mozete znati cemu sluzi.....

Toliko sto se tice elektrike imam jos brdo stvari za koje mi treba pomoc al ajde da vas pustim malo da disete pa da idemo dalje :clapping: Nadam se da cete mi pomoci.....

Link to post
Share on other sites