Recommended Posts

Zdravo, imam Bmw-a 316 ,1987, e30 (66kw) imam problem sa vibracijama na autu u zoni od 1500 do 2000 obrtaja. Zamenio sam hard gumu i centralni lezaj na kardanu i dalje imam istih problema, inace na leru uz dignuto kvacilo mi se cuje druk lager, da li postoji mogucnost da je to lager ili sta vec. Citao sam ostale komentare i niko se ne zali na nesto slicno. Sta moze da bude?

Unapred zahvalan Stefan

Link to post
Share on other sites

Danas sam razgovarao sa majstorom, i kaze da nije druk lezaj kaze da je do menjaca, da promenim ili da dolijem ujle za pocetak pa da vidim kako ce da reaguje. Mislim da je u pravu posto mi je mastan menjac od ulja. Kako se resava problem ako je do menjaca, zamenom ili nekako drugacije? Ako treba da ga menjam promenicu i motor, pa kad je bal nek je maskembal.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ako ti je menjac vlazan to ti je do semeringa na menjacu to je kvar nastao usled zuba vremena i nije strasno sve dok se ne desi ono sto se tebi desilo.

Moje pitanje je.Da li menjac ima veci hod pri saltanju,da li saltas na grubo (da li se cuju zubcanici prilikom saltanja).5-stepeni Menjac kod nas na otpadu kosta od 50- do 70 evra u zavisnosti kako kad ili ti kako kome. :) .Zamena semeringa bi te odprilike kostala 30 evra ovo pisem da bi orjentaciono znao za cenu Ne da bi bilo kog reklamirao

Moje misljenje saslusaj i druge ,pa poslusaj sebe

Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod majstora i on mi je dao jos par naznaka .Primer>Kada se ferode na lameli potrose ona deformise korpu usled toga nastaje blago podrhtavanje karoserije jer motor nema dovoljno snage da je prenese na kardan (slicno kao kad auto drzis na uzbrdici na kvacilu).Moze da bude i to.

Moje misljenje saslusaj druge pa poslusaj sebe

Link to post
Share on other sites