330d motor?


Recommended Posts

Aj malo da procaskamo o ovom motoru. Nikad me nisu privlacili motori jaci od 2000ccm, ali kad sam video da novi 330d trosi ispod 9l i pogledao par snimaka na YT misljenje se menja :P

Jel moze neko nesto vise da mi kaze o tom motoru iz 2006, onaj od 231ks. Kakav je uopsteno, kakvi su kvarovi, cena odrzavanja u poredjenju sa audi/merc/vw, realna potrosnja?

Ja sam pricao sa par vlasnika i kazu da im je potrosnja tu negde oko 8.5l prosek.

Pozz...

Link to post
Share on other sites

Kapiram te. Nisam ja taj tip. Trebalo bi mi tako nesto samo za normalnu voznju i ponekad ludovanje, znaci prosek neki, mada mozemo reci ''ostriji prosek'' jer ne kupuje se bas ni za penzionersku voznju takva masina.

A sta konkretno oko turbine, koliko cesto, procentualno gekne il sta joj se vec desava, jel skupo za odrzavati, popravke, ostalo?

PS. da se razumemo, ne planiram da kupujem nista, nego cisto me zanima taj motor.

Link to post
Share on other sites

Drugar je vozio 530d 2004 i 530xd 2007 i nije imao nikakvih problema sa motorom. 530d mislim da je imao oko 70000km predjenih kad ga je uzeo i presao jos oko 60000km, dok je 530xd uzeo sa 18000km i presao jos 80000km bez ikakvih problema. I jedan i drugi je vozio uglavnom sve pun gas, potrosnja je bila 10-14.5l. XD je trosio oko 1.5l vise od D.

Link to post
Share on other sites