BMW vs. Mercedes


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I dan danas penzioner sa ganksterski osisanom glavom deluje opasno.....Setim je jednog koji kad je video moj e21 315 rekao:Kada sam kupio BMW 315 1983 ostavio sam zenu i sa svalerkom otisao na letovanje u Makarsku!

Link to post
Share on other sites
Ako uzmemo Mercedes ili BMW priblizno istog godista,snage,klase veliko je pitanje sa bi bilo sa Mercedesom koga bi vozac BMW-A vozio na njemu svojstven nacin!

a šta može biti

postao bi još veća kanta nego što jeste :)

Link to post
Share on other sites

BMW je uvek bio tehnicki inovativniji...1983 izbacio je iz svojih modela K glavu dok je Mercedes forsirao do 1992,petobrzinski menjaci su bili standard od prve polovine osamdesetih a Mercedes je petu imao u opciji i devedesetih....itd...

Link to post
Share on other sites

E da dobro me potseti ahhaha ortak prosle godine kupio 124-orku 230 sportline oprema ovo-ono , besna sa plavim pozicijama a menjac 4-oro brzinac hahaha ja sam se smejao mesec dana, eeej auto 93god , pa yuga tad nije bilo sa 4-oro brzincem u ponudi :) :lol: :buba:

Link to post
Share on other sites

Nesto sto mi najvise smeta kod ortakove 124-orke, jesu retrovizori, jer je samo JEDAN elektricni! Mislim da su mogli da stave gratis i drugi ali jbg. Mecka je to!!! Ali moram da kazem ako zanemarimo ubrzanja, izgled, i jos par stvari, auto je udobniji od e34, meksi je. A neko to voli. Obozavam da cujem da Mecka obrne milion km... I 101% sam siguran da bi i BMW obrnuo mil. istom takvom voznjom, ali da se bar jednom mesecno malo produva na autoputu.

Link to post
Share on other sites
Nesto sto mi najvise smeta kod ortakove 124-orke, jesu retrovizori, jer je samo JEDAN elektricni! Mislim da su mogli da stave gratis i drugi ali jbg. Mecka je to!!! Ali moram da kazem ako zanemarimo ubrzanja, izgled, i jos par stvari, auto je udobniji od e34, meksi je. A neko to voli. Obozavam da cujem da Mecka obrne milion km... I 101% sam siguran da bi i BMW obrnuo mil. istom takvom voznjom, ali da se bar jednom mesecno malo produva na autoputu.

i još kad bi bilo nekog da ga tako vozi....

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam to ukapirao ovako, Mecka traje jer je svi voze , maze, paze isl. a i cuveni 200d motori su toliko lenji da mu ne mozes nista i da ima 2l ulja u njemu ima da traje vekovima, ustinut do maximuma pa kako da ne traje ?

Ja iskreno ne znam nikoga ko ima BMW-a da je mladji od 35god i da ga vozi polako, to su sve gasovi da ti ne bude dobro, da napomenem da sam 2 ili 3x u zivotu video MB kako ga neko vrti, a BMW vidjam bar 1x nedeljno :)

Link to post
Share on other sites

zašto smo uopšte udostojili nešto kao što je merc da se piše o njemu na ovom forumu

najbolje bi bilo obrisati sve postove gde se pominje

Link to post
Share on other sites
zašto smo uopšte udostojili nešto kao što je merc da se piše o njemu na ovom forumu

najbolje bi bilo obrisati sve postove gde se pominje

Nisam ljubitelj Mercedesa (izuzetak je w126) ali treba praviti komparaciju,voleo bih da imam neku uporednu tabelu....

Link to post
Share on other sites
Nisam ljubitelj Mercedesa (izuzetak je w126) ali treba praviti komparaciju,voleo bih da imam neku uporednu tabelu....

šta tu ima da se poredi :)

Link to post
Share on other sites
Mozemo da ga ne volimo koliko hocemo ali je Mercedes eminentan proizvodjac automobila.BMW se ne moze porediti sa VW-om I OPELOM.....

razumem o čemu pričaš ali mržnja je zaebana stvar :)

Link to post
Share on other sites
Mercedes ne mrzim ali VW prezirem jer je na jeftin kalup pravljen!

jbg meni je on manje ogavan od merca jer je pravljen kažem pravljen za prosečnog čoveka

Link to post
Share on other sites
Taj VW je toliko precenjen kod nas da je to strasno,Mercedes ima epitet seljoberskog automobila (svaka cast izuzecima),vlasnici Mercedesa nisu smekeri nego kulovi i dzulovi (vecina).

znam i ja to odlično ali jbg kad neko pogleda da je kugla za golfa 5 e a da ti i ja za naš auto moramo kupiti rame koje košta više od 40 a o generalnoj i da ne pričamo

onda se odluči za golfanije bitno što će bubrege ostaviti u njemu i što će ta kugla trajati godinu dana ali jbg ipak je 5 e

i naravno nose oreol neuništivih auta

Link to post
Share on other sites
znam i ja to odlično ali jbg kad neko pogleda da je kugla za golfa 5 e a da ti i ja za naš auto moramo kupiti rame koje košta više od 40 a o generalnoj i da ne pričamo

onda se odluči za golfanije bitno što će bubrege ostaviti u njemu i što će ta kugla trajati godinu dana ali jbg ipak je 5 e

i naravno nose oreol neuništivih auta

Ta kugla od 5 eur traje mesec dana..Covek prodaje AUDI A6 i hvali se da je silen blok za njega 5 eur (prvi a6 koji lici na stotku),ne vozio se niko od nas u takvom autu!

Link to post
Share on other sites
Ta kugla od 5 eur traje mesec dana..Covek prodaje AUDI A6 i hvali se da je silen blok za njega 5 eur (prvi a6 koji lici na stotku),ne vozio se niko od nas u takvom autu!

a jbg znamo priču svi ali kad ljudi tako (ne)razmišljaju štada se radi

zato mi i vozimo BMW a oni ostale

Link to post
Share on other sites

Čemu mržnja uopšte, prema ičemu!?

Merc je brend na koji su jurišali BMW, Audi i ostali željni profita u segmentu visoke srednje i najviše klase.

Ne zaboravite da je Mercedes udario temelj upravo ovim segmentima u smislu standarda i tehničkih normi koji su svi ostali morali ispratiti, ukoliko su hteli deo kolača.

Tako su i nastala dva najljuća konkurenta, u tehnici mnogo više slični nego različiti.

Lično možda imam najviše staža na jednom i drugom u smislu "paralele" - iskustava.

Merc je imao svoj period dominacije, BMW opet svoj, no velika je to imperija, a najnovija statistika govori da je kvalitet podignut na najviši nivo.

Primera radi, u najvišem segmentu ponovo je na vrhu, a "AMG black edition" serija je blago rečeno ozbiljno pritisnula po ///M-u, kada reše poslednji "problem" -menjač, teško i Porscheu.

Ko što ranije pomenuh, krenulo je glancanje zvezde od čega svi imamo koristi, jer će i propeler morati još bolje da se vrti, zar ne?!

Link to post
Share on other sites

ma naravno kad su penzioneri...

Kao dobra je nasa mecka, nego majku mu ni onaj bmw nije los....

Link to post
Share on other sites