Ni RUSI vise nisu ..ono sto su nekad bili ...


Recommended Posts

izvanredno, a kada to Rusi nisu bili superionrni...

Link to post
Share on other sites

bez daljeg, sto se auto industrije tice, misljenja sam da su ipak bili racionalni i ponudili svom coveku ono sto je najbolje za uslove u kojima se vozi kod njih, nikad necu zaboraviti scenu iz stepe , zima -25 sneg koooolona ,sve stalo ,dzipovi renomiranih proizvodjaca, a vozac lade , kako li se vec zove onaj njihov dzip , sisoa u stepu i pici li pici , a mi gledamo neverici......i on ode a mi ostadosmo cekajuci buldozer

Link to post
Share on other sites

To sve zavisi od komada. Znam coveka sa Kopanoika koji je u Beogradu kupio glanc novu Nivu, i dok je dosao do planine vec je zavrsila na servisu.

Po performansama, ruska kola su bila i ostala sprdnja. Sto se dizajna tice pak, ruski i sovjetski dizajneri su imali smelih izleta, medjutim, dok se predje put od table za crtanje do proizvodne linije, toliko toga se izmenja i uprosti da konacni proizvod i ne lici na prvobitnu ideju. Evo par zanimljivih studija iz sovjetskog perioda.

them-n32.jpg

MOSKPROTO80.JPG

vniitemaxi875.jpg

vniite-kd-1969-zaz965engine-900cc-zmolchanov-longerongframe-30cv500kg-120kmh-fiberglasswithpolyesterreinforced.jpg

NAMI-KD-1969-Molchianov.jpg

zis112-2_b.jpg

Link to post
Share on other sites

Iskreno , na ovim slikama vise gravitiraju ka amerima nego ka rusima

Link to post
Share on other sites
:( Pa eto...dokaz vise kako Ameri brze-bolje lece kompleks ... B)

Ne kapiras... ovo sa gabanom je uradio neki lik sa foruma cisto iz zezanja. A sve ostale slike su 100% prave, i ne mozes a da ne priznas da Putince i Medvedevce imaju jako prisan odnos :D

Link to post
Share on other sites

Licno mi je prilicno antipatican onaj matori koji testira automobile u Top Gear-u..

postoji duuugacki snimak kako je testirao "communist cars".....mozemo da se pljujemo izmedju sebe, al ne volim kada nas pljuju sa strane....

Pa, prema tome, nemoj vise niko Ruse da mi dira... :) ....obrati paznju na boju i airbrush :

Link to post
Share on other sites

Taj matori se zove Jeremy Clarkson i potpuno je tacno da je pljuvanje jedan od njegovih najcescih hobija. To se kod njega odnosi na manje vise sve.

A sto se tice cuvene emisije gde je Top Gear popljuvao sovjetska kola, pa tesko a da ne mogu sa njima da se ne slozim. Rusi su pravili kante od automobila, a i dan danas vuku dobar deo tradicije iz tih vremena. To sto su uspeli da montiraju 2-3 superautomobila svaka cast, ali dok nesto na cetri tocka sto se vozi i izgleda dobro ne udje u serijsku proizvodnju, sve sprdnje na racun Rusa su potpuno na mestu.

Link to post
Share on other sites

ma sve je to tacno...al, ko sto rekoh....ne volim kada nas neko sa strane pljuje....ono, u fazonu "svi vi u paketu - glupi"...mozda i jesmo, al to necu da cujem od nikoga sa strane, tj. kad cujem branim se....(uopsteno govoreci) :)

Najsmesniji lik na svetu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...