Pomoc BMW 320i


Recommended Posts

Pozdrav momci i drago mi je sto sam pronasao ovaj forum.

Inace vozim 320i e36 91g.

Kupio sam ga pre dve godine i stvarno do sada nisam imao ulaganje sem zamene ulja,filtera goriva,filtera vazduha, druk lager i lamelu.

U zadnje vreme poceli su problemi.

1. Prvo je poceo da lupa zadnji desni tocak. Majstor mi kaze da je otisao zadnji silen blok. E sad to treba verovatno da se menja komplet ali u Velikoj Plani ih u radnji nemaju. Gde ima i koliko kosta.

2. vec neko vreme nemirno radi, obrtaji skacu od 400-1500 u kada je hladan i zagrejan,kada placam putarinu. Isto se ponasa i kada otkacim buksno od protokomera isto se ponasa.Jedno vreme se gusio tako da bukvalno stane na sred puta i nece da primi gas, pa odjednom pukne i probije. Drasticno je povecao potrosnju goriva od proseka 8-10l na 15-20l. Sto to moze biti i odakle da krenem.

3. Brisaci odjednom su poceli da lude. Rade zamo na najvecoj brzini i kada ih ugasim ostanu u tom polozaju i ne vracaju se na pocetno mesto.

4. Da li moj model ima plasticnu granu,jer majstor za plin kaze ga je plasticna i da bi me plin kostao od 900-1100 e

5. Siber rucni nece vise da se otvori vec samo cakce i preskacu zupcanici a on stoji u mestu. Sta to moze biti.

6. Cima da zalepim nebo (krov) na zadnjem delu je poceo da se odlepljulje i sve se vise otvara.

hvala

Link to post
Share on other sites

auuuuu , sunce ti kalaJisano.....ti bas imas problema ..... ali ... bez brige , tu smo ....

1.ne mora da znaci bas da je silen blok , mozda je i poluosovina ili diferencijal ..... moras nam opisati kakav je zvuk i sto preciznije nam reci odakle potice , za nabavku nemas frke , odradicemo i neki popust

2. kreni od provere svih creva , pogledaj da neko nije naprslo pa vuce fals vazduh , nastavi , preko kablova , svecica i filtera....

3. to ces morati kod elektricara , ovako ti nema pomoci preko foruma

4. tvoj model ima takozvanu plasticnu granu , ali tog majstora otkaci sto pre ako bude bas naporan da stavis taj plin od 1000e , posto ja i gomila ljudi sa foruma vozimo na onaj klasican uredjaj od 300 i kusur eura

5.jbg , nemamo ovde majstore za sibere , to je zajeban zanat....

6. imas bas lepak za tkaninu da kupis, on ne nagriza

Link to post
Share on other sites

ovako,

lupanje je na zadnjem desnom tocku pocelo pre mesec dana. Kod majstora sam bio i on mi je rekao da je na zadnjem desnom tocku zadnji veci silen blok. U prodavnici su mi rekli da moj model ima 9 silen blokova na jednom tocku i da nema pojma koji je. To jos nisam zamenio a vec je vidno da se zadni desni tocak izlizao. Lupa i na sitnim neravnima pa mi skace po zivcima.

jos jedan problem je da kada dam jaci gas pusi pozadi crn dim, znam da je to potrosnja ulja ali pitam se odakle, da li to moze da bude posledica struje, protokomera ili tako nesto...

vreme je i da zamenim komplet ulje tako da cu za neki dan da idem u servis da menjam ulje i filter. Ulje sam koristio Mobil 10-40 polusintetiski. Ima li ko bolju preporuku?

hvala

Link to post
Share on other sites

Mozda, a moze biti i da je pogaca amortizera... na tako lupa da te iznervira do :) ... A ovo pod 2 bi trebalo da je jedna (nadam se jedna :acute: ) od 6 bobina koja je pocela da zeza. A sto se tice ler gasa tj obrtaja verovatno je ler-lauf ventil... ali kao sto rekoh - mozda! moras negde da proveris... :acute:

Link to post
Share on other sites

moguce je i da mozda zeza poluosovina , sagnes se , uhvatis je i stegnes rukom snazno , pomeras ka tocku pa ka diferencijalu i ako lupka i ima lufta to je to , mada ovo sto kazes da se cuje na sitnim neravninama jako podseca na silen blokove

to sto ti pusi crni dim nije znak da trosi ulje , kad baca plavkast onda je ulje , jednostavno lose ti je sagorevanje i struja , pa bi auto trebao na stelovanje

furaj samo polusinteticko ulje

Link to post
Share on other sites

1. hvala, jedan malo bolji "majstor" takodje vozi bmw samo compact mi je gledao i kaze da je silen blok. E sad jel moze neko da mi kaze gde ima i koliko kosta komplet za bmw 320i E36 '91g.

2. koliko kosta taj ler-lauf ventil?

3. kolilo se naplacuje priblizno stelovanje struje?

4.jel zna neko dobrog majstora u blizini Velike Plane (auto put) 90km juzno od Beograda.

5.Od ulja sam sipao prosli put mobil 10w-40 polusinteticko i iznenadio se da je stalo 6.5 litra.

Link to post
Share on other sites

toliko ulja staje , jbg ..... ne menjaj polusinteticko....

pogledaj u rubrici " delovi ", nije nam bas blizu

Link to post
Share on other sites

Nov ler-lauf je mnogo, ja sam skoro menjao i kostao je od 200-400 evra ali ga niko i nije imao na lageru. Kupio sam polovan za 25 evra. Ovde u Nisu ima 3 otpada koji rade samo BMW :) !

A 90 km i nije mnogo ako se mora...

Link to post
Share on other sites

slazem se da nije mnogo, ali ako se mora mozda postoji i mpgucnost da posaljem pare nekome ko zna gde ima i nije mu tesko da kupi i posalje city expresom. Ja i onako nemam pojma kako to izgleda tako da mi nije neki + da bijem kilometrazu dzabe. :big_boss:

Link to post
Share on other sites

slazem se da nije mnogo, ali ako se mora mozda postoji i mpgucnost da posaljem pare nekome ko zna gde ima i nije mu tesko da kupi i posalje city expresom. Ja i onako nemam pojma kako to izgleda tako da mi nije neki + da bijem kilometrazu dzabe. ;)

ih nemoj se brukat ;) ;) sta ti 90km :big_boss:

Link to post
Share on other sites

taman da upoznas ludu ekipu ..... ako bude frka za kupovinu delova ti javljaj , pomocicemo koliko mozemo ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo sta mi se desilo,

palim ja ujutru rano auto kad ispod haube, prasak, dim na sve strane i motor puca li puca. Ugasim auto otvorim haubu kad ono dim na sve strane. Vidim da se nista nije upalilo pa ponovo upalim auto kad opet puca li puca. Krenem do najblizeg majstora kad ono ni kocnica nece da radi. Kada sam stigao do majstora odma mi je rekao da mi je ispalo neko crevo i da zbog toga puca i nema kompresiju pa zato ni hidraulika nefunckionise. Stvarno za dva minuta covek namesti crevo i od sada mi auto radi ok. Znaci vise ne radi nemirno, ali mi se desava sledece.

- kada stisnem kvacilo da promenim brzinu pustim gas ali on ne reaguje odmah vec se zaleti motor i tek posle par sekundi padnu obrtaji.

- trosi dosta manje

- preporucio mi je majstor da sipam LukOIL-ovo ulje polusinteticko 10w-40 koje je duplo jeftinije od mobila. Sta vi mislite????

Link to post
Share on other sites

Sto se tice Luk oilovog ulja, jedan moj kolega ga je sipao u kockicu, ali ga je menjao vec posle dve nedelje, ne mogu sad da se setim zbog cega, ali u svakom slucaju se prvo dobro raspitaj.....NA ULJU SE NE STEDI.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice Luk oilovog ulja, jedan moj kolega ga je sipao u kockicu, ali ga je menjao vec posle dve nedelje, ne mogu sad da se setim zbog cega, ali u svakom slucaju se prvo dobro raspitaj.....NA ULJU SE NE STEDI.

Kako mislis kakvo, bilo je MOBIL 10w-40 presao sam 11.000 km i danas sam zamenio, sipao sam LUKOIL 10w-40 polusinteticko i sipao sam 6.8l i stoji malo vise od pola izmedju min i max. Znaci garant staje 7 do max. I zamenio sam filter za ulje i filter vazduha. Jos da zamenim filter za gorivo, i rece majstor da navratim neki dan da nadjemo gde prima falsh fazduh, jer se cuje da vuce negde vazduh i nemirno radi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kako mislis kakvo, bilo je MOBIL 10w-40 presao sam 11.000 km i danas sam zamenio, sipao sam LUKOIL 10w-40 polusinteticko i sipao sam 6.8l i stoji malo vise od pola izmedju min i max. Znaci garant staje 7 do max. I zamenio sam filter za ulje i filter vazduha. Jos da zamenim filter za gorivo, i rece majstor da navratim neki dan da nadjemo gde prima falsh fazduh, jer se cuje da vuce negde vazduh i nemirno radi.

Mnogo bre covece, pa u moju 5-icu staje 6l.

Sto se tice ulja, sta si ocekivao posle 11.000km, pa ulje se i menja u proseku na 8.000, mada svi kazu na 10.000, jbg, bolje zameniti pre, bar ja tako radim. Nadam se da si isprao motor pre nego si sipao novo.

Lukoil kazes, pogresio si, uostalom videces i sam. Mobil ti je za njega klasa, mada kako porediti Mobil sa drugorazrenim uljem. To ti je prijatelju kao original levis 501 i neka bleda kopija iz sta ti ja znem, Tutina recimo

Link to post
Share on other sites

mineralno bi trebalo menjati na 5000

polusintetika na 8000

a sintetika ( koristi se na novim kolima ) 10 000

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

:) Nije mi trebalo godinu dana da provalim da je ulje ok vec auto maltene nije ni vozen. Predjeno 13.000 i vreme ja za novo menjanje ulja. U globalu stvarno ne prelazim mnogo i auto je dugo stajao jer nisam bio tu,a cale ga je malo vozio. Najveci problem je to sto je sve vreme stajao napolju, na kisi,suncu itd pa mi se nebo odlepilo skroz i sedista pregorela i ispucala. Danas sam kupio eko kozu i za neki dan lepim nebo u eko kozu. Sad sam resio polako da krenem u sredjivanje, pa sam ponovo malo aktivniji na forumu. Inace presilio sam se za BG pa cu prvi put kad ugrabim slobodno vreme za skup doci. Juce smo rasturili ususnu granu kako bi pronasao problem za crevo koje vuce falsh vazduh. Ono kratko krivo crevo (koje idi direktno u usisnu granu) je ispalo i auto mi je nemirno radio i pucao pri slabijem gasu. Vratio sam crevo i auto je radio extra ali svega 2h i opet je iskocilo crevo. Posto se nisam setio da zapisem broj creva kako bih ga narucio sada mora ponovo da rasturim usisnu granu.

Silen blok nazalost jos nije zamenjen i sad se vec ozbiljno cuje pa je to sledeci servis cim osposobim auto kako bi se mogo uputiti u neki ozbiljan servis.

Vidim da medju clanovima ima i onih koji gledaju samo da provociraju pa necu nikome nista uzvratiti jer sam ovde da se druzim i saznam nesto od iskusnijih ljudi koji voze bmw.

Sada ako moze neki savet od vas bilo bi lepo.

Imajuci u vidu da nismo svi puni kao brod da mozemo svoje automobile da vozimo u ovlasceni servis i redovno radili servise, zbog toga smo dosta nas ovde da jedni drugima predlozimo nesto i pomognemo, pa ja imam par pitanja za vas:

1. Displej na bord kompjuteru mi je propao i kad kad se nesto moze nazirati sta pise. Gde se moze nabaviti nov ili polovan za e36?

2. Gde je najpovoljnije u BG odraditi dijagnostiku kako bi ustanovio sta jos treba odraditi?

3. Koliko bi me kostala ugradnja el.podizaca stakala?

4. Koliko bi me kostalo fabricko zatamljivanje stakala?

Hvala drugari...

Link to post
Share on other sites