Recommended Posts

Zadnji trap -proveri balansiranje zadnjih guma ponovo.

Od 80-110 kada trese 99% je prednji trap u pitanju (balansiranje)

Od 120-150 kada trese 99% je zadji trap u pitanju (balans zadnjih guma)

Od 180 - 230 kada trese 99% letis (na krov)

Salim se za ovo zadnje ali prve dve informacije su tacne - proveri zadnje gume, mozda je spao teg ili sl.

Mozda ti se odpustio lezaj nekog zadnjeg tocka na glavcini, da li se cuje nesto kao grebanje pozadi kada kocis?

Link to post
Share on other sites
Zadnji trap -proveri balansiranje zadnjih guma ponovo.

Od 80-110 kada trese 99% je prednji trap u pitanju (balansiranje)

Od 120-150 kada trese 99% je zadji trap u pitanju (balans zadnjih guma)

Od 180 - 230 kada trese 99% letis (na krov)

Salim se za ovo zadnje ali prve dve informacije su tacne - proveri zadnje gume, mozda je spao teg ili sl.

Mozda ti se odpustio lezaj nekog zadnjeg tocka na glavcini, da li se cuje nesto kao grebanje pozadi kada kocis?

meni isto trese...i malo kao da grebe kad kocim??? sta je to?

Link to post
Share on other sites

meni trese kad kocim. al samo kad idem preko nekih 150. uradio sam optiku i balansiranje prednjih tockova i opet trese. a sve je to pocelo odkad sam u driftu desnim dockom dohvatio bankinu. ovi na optici su mi reki da je desni tocak otisao 2cm prema zadnjem. kaze gari moguce da je viljuska povukla malo... e sad nemam pojma kako da vidim sta je problem?

Link to post
Share on other sites

vidi kako je bilo. krivina, ja driftovao malo, bio sljunak neki i pobegne mi auto i tacno sa strane felne raspizdim u bankinu, i tad mi se volan iskrivio, nije bio ravan kad auto ide pravo i jako malo se oseti da vuce u desnu stranu. ja uradim optiku, znaci reglazu trapa. ovaj nacentrira sve volan ispravi, izbalansira mi tockove. ali opet jako malo, jako jako malo se oseti da vuce u desno, i kad idem na primer preko 150 i kad pocnem da kocim volan se mrda levo desno jako malo, znaci trese. i kad su mi radili optiku trapa, reglazu. laserski. kaze da je desni tocak povukao 2 santimetra prema zadnjem desnom. znaci prednja dva nisu paralelna idealno, desni je malo na dole. 2 cm je otisao u nazad. e sad kaze mi taj lik mozda je viljuska povukla.... sta je moguce da je povuklo tocak?

Link to post
Share on other sites

pa dobro sve to ali kako bankinu si zakacio ona je malo visoko ...mozda si mislio na trotoar ili ivicnjak.

lako je moguce da je viljuska povuklja

Link to post
Share on other sites

isao sam od gore, skrenuo naglo ulevo, i bankina pored puta, ivicnjak, sta je vec. to sam raspizdio.

jel moze viljuska da se ispravi? kako da znam na koliko da je ispravim?

Link to post
Share on other sites

ovu sliku ne razumem .ako si siguran da ti kriva viljuska onda je promeni.mada mislim da bi treslo stalno.

uradi geometrij.mada vise asociram na felne isti slucaj kao i kod licmi 320i

(licmi 320i)odsrafi tocak i bez srafova probaj da vidis dali knap naleze na centralnu rupu tj centralni sraf ne sme da ima ni malo lufta .u 90% slucajeva ako je sve ok to zeza

ako jeste postoje prstenaste navlake koje resavaju problem

Link to post
Share on other sites

mislim da nalezu na knap. to nije problem sigurno. felna je bila malo prsla kod kraka i to je odradjeno odlicno. Evo slika pa vidi o cemu pricak. ne znam da li je viljuska kako mogu da znam da li je ona?

46804906.jpg

Link to post
Share on other sites
Prosto i jednostavno, uzmes metar i premeris rastojanje izmedju prednjeg i zadnjeg tocka, od centra do centra, batali limariju kao reper....

ja vec znam da je sa desne strane razmak od tocka do tocka manji za 2 cm!

sta za limariju? ne kontam? ovaj trulez sto vidis. to tako treba... do proleca. onda ide limarija na red.

Link to post
Share on other sites
centar felne mi je malo siri, naprijed sam uradio aluminijske prstenove i sa prednjim trapom je sve u redu, ali pozadi sam stavio plastične da mozda oni ne zezaju

mozda probaj da stavis original felne ako imas slucajno zimski set

Link to post
Share on other sites