Recommended Posts

Sinoc sam primetio da mi motor losije radi kad ukljucim svetla (to se desilo dok je bio hladan). Pretpostavljam da se radi o alternatoru, pa me interesuje koliko kosta zamena reglera i cetkica, ako su istrosene i dal se isplati to raditi?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ja mogu da ti preporuchim jednog ekstra elektrichara u bg-u, ako ti to neshto znachi , u svakom sluchaju morash da servisirash aliternator ako slabo puni akomulator , mada moze da se desi da ti akomulator nevalja , u svakom sluchaju elektrichar ti negine

Link to post
Share on other sites

ja mogu da ti preporuchim jednog ekstra elektrichara u bg-u, ako ti to neshto znachi , u svakom sluchaju morash da servisirash aliternator ako slabo puni akomulator , mada moze da se desi da ti akomulator nevalja , u svakom sluchaju elektrichar ti negine

Mislim da dobro puni akumulator, posto nemam problema sa paljenjem, ali kao da daje slabiju struju nego sto treba, valjda alternator daje struju motoru dok radi, ili sam ja to lose ukapirao?

Link to post
Share on other sites

tako je, doklegod motor radi alternator dopunjava akomulator , a inache pazi ovako bilo koji auto kad ukljuchish svetla pashce mu malo broj obrtaja odnosno promenice se zvuk motora, kazem MALO

elem u svakom sluchaju ako imash problema sa strujom obrati se elektricharu , to ti je moj savet

Link to post
Share on other sites

tako je, doklegod motor radi alternator dopunjava akomulator , a inache pazi ovako bilo koji auto kad ukljuchish svetla pashce mu malo broj obrtaja odnosno promenice se zvuk motora, kazem MALO

elem u svakom sluchaju ako imash problema sa strujom obrati se elektricharu , to ti je moj savet

S obzirom da je presao preko 200 hiljada cetkice alternatora su se sigurno pojele, oticicu do elektricara da mi to proveri, posto pretpostavljam da su lezajevi dobri jer alternator ne ispusta nikakve zvuke (skripanje, pistanje itd).

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Danas sam oterao auto kod elektricara, izmerio je struju i rekao mi da mi alternator prepunjuje. Ostavio sam auto da bi rasturio alternator, a malopre sam ga zvao i rekao mi je da mi je zamenio i stator i regler i da je dobro sto sam na vreme reagovao, jer je lako moglo da se desi da mi alternator "zalepi" i spali komplet instalaciju i kompjuter. Sad idem po auto pa cu da vidim sta je uradio. Inace napaltice mi 2400 dinara.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

eto vidish da je elektrichar bio reshenje za tvoj problem hehe bash shto sam ti rekao

pozdrav

Ma znao sam ja to od starta, samo sam se plasio da ce da me odere-mada 30 evra nije neka cena, kad je sigurnost u pitanju. Dovezao sam auto kuci i napravio sam jedan probni krug i mogu da kazem auto leti, motor mi mnogo mirnije radi, i mnogo manje kaslje kad je hladan. A danas mi je bio dan za majstorisanje, jer sam pre nego sam otisao kod ekektricara zamenio instrument tablu-ubacio sam tablu sa obrterom, originalna je bila sa satom umesto obrtomera. I sve radi, ali mi obrtomer ne radi tacno(na leru mi pokazuje 500 obrtaja, a retko kad predje 3000 kad ga gazim), treba da ubacim onaj koder steker, ali ne znam gde da ga kupim, jel zna neko?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ako si iz beograda onda znam gde to mozesh da uradish, zapravo znam ko radi servis instrument tabli , a oni sigurno znaju sve informacije koje ti trebaju gde shta mozesh da ugradish , dakle reci mi jesi li iz beograda ili ne ? ako jesi objasnicu ti gde sve mozesh da zavrshish

Link to post
Share on other sites

ako si iz beograda onda znam gde to mozesh da uradish, zapravo znam ko radi servis instrument tabli , a oni sigurno znaju sve informacije koje ti trebaju gde shta mozesh da ugradish , dakle reci mi jesi li iz beograda ili ne ? ako jesi objasnicu ti gde sve mozesh da zavrshish

Nisam iz Beograda, zivim u Vranju. A meni ne treba servis instrument table, treba mi samo koder steker, koji se ubode otpozadi u obrtomer i onda on pokazuje tacne obrtaje. Daj mi broj telefona pa cu da pitam imaju li koder steker.

Pozdrav i hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites