veliki problem,al neznam sa cim???


Recommended Posts

veliki problem,resenja nema,a zivce sam izgubio... :D

imam problem sa radom na benzinu,sledece stvari su ispitane i ispravne su 100%

-pumpa u rez radi na 3-3.5 bar-a

-dizne ispravne i oprane u ultrazvucnoj kadici

-protokomer zamenjen ispravan 100% kao i senzor temperature usisnog vazduha koji se nalazi u njemu

Auto kacan na dijagnostiku i prijavljuje gresku na 2 cilindru (2-ga dizna kratak spoj na masu) probana 2 seta dizni,ista prica

Kada ga upalim,radi na 500-600 obrtaja,pa skoci na 800-900,pa padne na 200-300 i tako u krug,kad dodam gas,prvo se udavi do tacke gasenja i onda prokine i zabode do 6.500obrtaja,ali kada dodajem postepeno gas onda se ne gusi vec podize postepeno obrtaje

Kablovi koji idu od komp. do siber ventila su se izvukli iz dzeka i tako spojeni bili do juce dok nismo videli da su izvuceni,tako da postoji verovatnoca da su pravili kratak spoj ko zna koliko dugo i da je mozda crkao i izlaz na kompu...AKO NEKO IMA NEKI PREDLOG ILI RESENJE,SLUSAM :)

Link to post
Share on other sites

99% je problem ili u kompjuteru ili u instalaciji koja ide sa njega, ali pre ce biti da instalacija pravi negde spoj, imao sam slican problem, pretresi sve zice od pocetka do kraja, jedino tako ces biti siguran...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

jel ima neko orijentir koliko kosta taj kompjuter (ecu bosch motronic) i taj siber ventil ili kako se vec zove???sad je poceo da me zeza i na plinu,niko nemoze da usteluje ler da miruje i da uvek bude isti.kad je hladan radi na 700-800,a kad se zagreje na 1000-1100 obrtaja na plinu,usao gremlin u njega izgleda

Link to post
Share on other sites

za benzin neznam,jedino da proveris instalaciju,a sto se tice plina M40 motori obicno prave problem sa lerom na obicnom plinu.imam i ja po nekad problema,nekada radi super,a nekada variraju obrtaji

Link to post
Share on other sites

evo sad sam usao u kucu,od 22h sam bio u garazi rasklapao sve zivo da vidim sta se desava...JA MAJSTOR...sva creva su ok,instalacija valjda ok,jedino sto sam primetio cudno je kad sam izvadio dizne,1 i 3 su bile vlazne,a 2 i 4 suve,probao sam sve 4-ri direktno zicama na akumulator i sve cakcu i u svim je bilo benzina,isto tako sam probao i siber ventil i on radi...kad sam vadio ECU (0 261 200 522) video sam u onom snopu instalacije sto dolazi do njega 2 slobodna crna dzeka (muski i zenski) koji odgovaraju jedan u drugi,ali je to bilo raskaceno,tako sam i ostavio jel neznam od cega je...posto imam 2 seta dizni,jedan od njega,drugi od m43,1 i 3 diznu sam stavio njegovu a 2 i 4 od m43,valjda nece smetati.sklopio sve upalio i opet ista prica...razmisljam da se samoubijem,poludecu :) :) :wacko: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

na benzinu poceo da radi normalnije,kad ga upalim vruceg radi na 800rpm i nevarira,ali i dalje kad patosiram gas na leru ne reaguje odmah,kao da se zadavi 1-2sec i onda krene!Sad je problem sa plinom,ustelujem ler da radi na 900rpm,i bude super ceo dan,ali vec sutradan ponovo pocinje da varira i da ludi!!!

Link to post
Share on other sites
ta zica crno bela sa dzekom je otkacena ako imas lambda sondu,ako otkacis lambda sondu,onda tu zicu povezujes

Mislis ako nemas lamda sondu, onda se ta dva dzeka medjusobno povezu, gde si to procitao i kakav uticaj to ima na rad motora i potrosnju?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

pa procitao cam na forumu,dal na ovom ili na onom drugom,bane cini mi se da je kod sebe na taj nacin resio problem broja obrtaja,kod mene sam to uradio tj zakacio ovaj kabl a otkacio lambda sondu,ali nisam primetio razliku

Link to post
Share on other sites
pa procitao cam na forumu,dal na ovom ili na onom drugom,bane cini mi se da je kod sebe na taj nacin resio problem broja obrtaja,kod mene sam to uradio tj zakacio ovaj kabl a otkacio lambda sondu,ali nisam primetio razliku

Danas sam gledao kod mene ima ta dva dzeka crni i beli ali su identicnog oblika i na jedan dolaze 2 zice, a na drugi 3 zice i ne mogu se medjusobno spojiti. Verovatno je kod kocke iako je motor m40 to drugacije reseno. Sta mislis? Mozes li da slikas te dzekove kod tebe?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
jbg ne znam kako je na kocki,ali koliko sam razumeo vazi za sve m40 motore

Mozda ima neki dodatak koji se stavlja izmedju konektora, mada za kocku postoji mogucnost da ima i izduvnu granu bez lambda sonde, pa je moguce da je to kod mene tako, mada imam konektor za lambda sondu?

Aj ako ti nije tesko slikaj te konektore. I ako se secas gde si to procitao, pa da potrazim.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ja kad sam vadio ECU da vidim broj,video sam ta 2 dzeka i oba su crne boje sa crnim zicama i mogu da se utaknu jedan u drugi...ali neznam od cega su i zasta su...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sorry sto dizem temu staru skoro 2 god, ali imam slican problem. Kad sam kupio auto nije radila pumpa za benzin, medjutim posle nekog vremena zamenim pumpu i simptomi kao kod mikse. Kad mu nabijem gas on se kao zagusi na kratko pa posle primi gas. Zvao sam ljude i pisao po forumu i rekli su da treba dizne da se operu, terao sam auto kod majstora i covek mi zamenio dizne i kao bolje je ali ipak nije to to, i dalje se gusi. A i smanjio mi je ler gas,i kad se upali na benzin varira broj obrtaja.Na plinu je bio ekstra,a sad mi je nesto losiji i na plinu, zna kad je hladan da mi se ugasi na leru ako radi malo duze. Posle mi je preporucio da sipam WD sprej u siber ventil i da ce kao bolje da bude, medjutim to sam uradio i nista. Pa mi je preporucio da ga prikljucimo na komp i da se vidi sta je. Jel si uspeo da resis taj problem?

Link to post
Share on other sites

Druze proveri protokomer, vidi ler ventil da li se otvara, dizne ako su polovne trebale su biti ociscene, pogledaj da li ti je neko vakum crevo puklo, da li je klapna na protokomeru zaglavljena, senzor polozaja leptira.. Ili ga prvo prikaci na diognostiku, pa onda kreni da proveravas ovo sto sam ti napisao ako nista ne izbaci na njoj.

Link to post
Share on other sites

Drug je na istom motoru imao takav problem i PROTOKOMER i PUMPA promenjeni sad radi ekstra i nema nikakvih problema,napisao si da si to proverio mada bi mogao da izmenjas to ponovo sa nekim kome to radi na autu.Sretno.

Link to post
Share on other sites

kolko ja znam Miksa je resio problem zamenom motornog racunara,a ti druze vidi proveri ovo sto ti je Miki_E36 napisao

Upravo tako.Tebra ///MIKI mi je resio problem za 2.5 minuta

@cobanoti problem je sto kad jednom neko nesto sjebe i prepravi-nabudzi tj.POSRBI,to posle ni konzilijum majstora nemoze da resi.Tako je bilo i sa mojim autom,vozili i budzili kojekakvi indijanci,onda stigao kod mene i ja poceo da sredjujem i vracam na fabriku,tj bude kako treba da bude.

Sve sam menjao sto je moglo da se zameni,i to po redu kao sto bi svako krenuo

pumpa-dizne-protokomer-sva creva-rail-vakum-svecice-kablovi-ler ventil-protokomer-dizne....Uvek je bilo poboljsanje,ali nije bilo pravo.

Onda je miki kralj resio pitanje,ja napustio Munze srecan ko malo dete i to je to...

Link to post
Share on other sites

Jesi imao detonacija na plinu?

Pre malo vise od 2 meseca mi se desilo da se auto upali, ali da se odmah ugasi.A bilo mi cudno, jer sam par minuta pomerio auto. I palio sam ga par puta, primi gas i odmah se ugasi, kad sam otvorio haubu crevo koje ide sa gornje strane na siber ventil je izaslo, kad sam ga vratio posle se nije gasio.A i pre neki dan upalim ja auto, i ono odjednom kao da je lupilo nesto, i odmah mi mozak otisao na to crevo i dignem haubu kad crevo izaslo najverovatnije od plina. Samo da kazem da imam obican plin.

Link to post
Share on other sites