Pomoc hitno!


Recommended Posts

Imam jedno pitanje i nadam se da je ovo pravo mesto da ga postavim, ako nije oprostite! :) Imam u planu da uzmem jedan bmw od coveka koji zivi u Novom Pazaru, ali mi je sumnjivo sto je auto bio crnogorac, a po njegovoj prici je ocarinjen i sada samo treba da ga registruje onaj ko ga uzme. Pa me zanima sta trebam sve da mu trazim od papira vezanih za auto da bi ga bez problema registrovao i kako bi mogao da se ogradim u slucaju da auto nije legalan, a uzmem ga, pri tom mislim na kucane brojeve ili nesto slicno!? Hvala u napred i molim sto brzi i potpuniji odgovor jer mi je stvarno hitno! :D

Link to post
Share on other sites

Kucanje nije problem. Mislim jeste, ali se to moze proveriti, problem sa ovim uvozom je da li je imao ciste papire ili ih je falsifikovao. Koliko znam ispravnost tih papira ti ne mozes da proveris. Ako je auto od pre 2008. kod njega onda je verovatno regularno uvezen...

Link to post
Share on other sites

Auto je 325i 93god. sa M opremom osim retrovizora i sedista. Ima kozu, siber ali nema klimu. A sto se tice cene ne placam kesom nego menjam moj pezo i covek mi daje jos 300eura preko.

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, drzava je dozvolila legalizaciju za sve automobili koji su carinjeni do januara 2008. godine. Najveci broj auta koji su sada legalizovani, carinski nisu legalni, jer su im pravljeni papiri da su carinjeni pre tog datuma. Sta ce drzava da uradi po pitanju toga, samo ona zna. da li ce da zazmuri ili da pri sledecoj registraciji nesto preduzme ne znam.

Trazi mu zadnjih 7 cifara sa broja sasije da ti posalje i slike auta, pa cemo na osnovu toga da vidimo neke stvari. Razmisli i o ceni registracije za motor 2500 cc.

Link to post
Share on other sites

Nije bas tako. Oni su svi carinjeni 2009. (btw kako bi mogli pre 2008. kada je tada bio samo uslov E3??). Ono sto se trazilo je ovlascenje (ili da kazemo dokaz o vlasnistvu) od pre 2008. Znaci npr. oni koji su kupili kola sa CG tablama dok smo bili SCG, nisu imali nikakve papire sa carine vec ugovor i ovlascenje sa vlasnikom koji je iz CG. Isti je princip bio i za strane tablice.

Ovde po Bg se svasta radilo sa papirima. Vidi ako mozes da saznas od kada je taj auto kod njega. Ako ga je kupio u CG pre par godina verovatno je sve legalno uradjeno.

Link to post
Share on other sites

Tako da ako neko ima dobar prvenstveno kupe, a u izuzetnom slucaju kabrio E36 kubikaza najpozeljnije 320i ali moze 318is ili 325i neka se javi jer hocu da menjam mog Pezoa 106 "Limited edition" 2000.god sa klimom i da doplatim ako je BMW u M opremi. ;)

Link to post
Share on other sites