Recommended Posts

Kao što i rekoh,crkla je vodena pumpa...je li teško naći novu i je li to u krv skupo?...pogledaću sjutra po radnjama da kupim novu a ako ne nadjem biće mi potrebna vaša pomoć...da mi pošaljete novu,polovnu ili šta već...i,još jedno pitanje,da li je teško zamijeniti?..hvala...

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliko ima delova za bmw u Niksicu ;)

A semering mislim da ne mozes sam zameniti, vidi ako ima neko da radi remont

Po meni je glupo dati 40e zbog jednog semeringa,

kad procuri semering na radilici ili menjacu menjas njega a ne ceo motor ili menjac

Link to post
Share on other sites

Zamijenjena vodena pumpa,moja je bila katastrofa,slikaću pa ću okačiti...kupio sam novu,32.50€...nema nidje SKF-ove pa sam uzeo neku italijansku "Graf"...mislim da je to sranje jedno,al' vidjećemo...hvala na instrukcijama... :)

Link to post
Share on other sites

Oce to tako.. Sipaj g12 koncentrovani antifriz (razblazis ga sa 1:1 destilovane i nece biti problema, a ne onaj plavi sto se kupuje razredjen vec..

BMW-ov antifriz je g11-Plavi,dok crveni g12 ide kod VW,Mercedes,Ford.e sad i tu ima normalno bolji od boljeg a najbolje je original BMW.

Link to post
Share on other sites

Da ali on je sipao G11 obican onaj na pumpi sto se kupi po 100din/L. Koliko kosta orginal BMW? G12 mislim da ima visu tacku kljucanja i blazi je prema materijalima. I bilo je ne jedan nego 10 slucajeva da strada pumpa i hladnjak par dana od menjanja rashladne tecnosti

Link to post
Share on other sites

Da ali on je sipao G11 obican onaj na pumpi sto se kupi po 100din/L. Koliko kosta orginal BMW? G12 mislim da ima visu tacku kljucanja i blazi je prema materijalima. I bilo je ne jedan nego 10 slucajeva da strada pumpa i hladnjak par dana od menjanja rashladne tecnosti

BMW oridji u delti kosta 760 dindzi 1,5l, nije puno svake dve godine da se zameni to je najmanji trosak.

Link to post
Share on other sites

Najeftiniji je originalni antifriz.U mom autu je od 2006 godine,nikad nisam dolivao,na njegovom merenju na koliko mrzne kazaljka je pokazala -30stepeni i to posle četiri godine tako da ne važi ono pravilo da se nov antifriz mora svake zime sipati,dok kod krdže koja se sipa to se stvarno mora činiti pred svaku zimu,pa vidite šta je isplativije,zatim loš antifriz utiče na brže stradanje svih delova kroz koje cirkuliše tečnost,pumpa za vodu,termostat,hladnjak,plastične račve....

Link to post
Share on other sites

U pravu ste momci,tu nema price...naravno da je bolje usuti original...kasnije cu izbaciti slike vodene pumpe shto sam skinuo sa auta...katastrofa...a nije joj ni cudo,na njoj pishe godina '84 :)...ko zna sta je sve sipano u rashladni sistem od tada...ja samo znam da je moj pokojni tata sipao stalno Permant...

Link to post
Share on other sites