Recommended Posts

Ljudi,ovo mi se odavno čuje,ali sam se nekako navikao na to a i trudim se da što lakše i što sporije mijenjam brzine...naime,kad auto stoji u mjestu,ubacim u prvu/rikverc,opuštam i stiskam kvačilo i pozadi se čuje lupkanje,svaki put kad hoću da krenem i kad hoću da promijenim brzinu,ali kad sve to uradim civilizovanije,tj. polako,ne čuje se ništa...ako je ko imao sličan problem,i riješio ga,neka javi...hvala momci...

Link to post
Share on other sites

Digni ga brate,mislim auto na dizalicu ili kanal pa ćeš nešto videti,treba ti još jedan drugar za volanom drugi u kanal.Ko je u kolima neka ga upali digne ručnu i nek pokuša da krene možda uočiš šta se dešava,ako je na dizalicu onda drugi metod mada je bolje na kanal,najčešće lupkanje dolazi od silen blokova ali džaba nagađat nasumice.

Link to post
Share on other sites

Veliki sileni na mostu, ako propadnu onda most skakuce gore dole i lupka,

a najcesce su menjani - nikad :prankster2:

Mogu i mali na viljuskama da prave problem, ali oni redje odlaze

Jos proveri i solje amortizera

I da li ima lufta u poluosovinama

A i m10 cesto zna da ima lufta i u menjacu

;)

Link to post
Share on other sites

Imam neki dif u garazi,prenos 3.45,znaci malo duzi od fabrickog 3.64 sto je na autu...mislim da je sa 324d e30,ali nijesam siguran...ocisticu ga fino,usuti ulja,pa cu probati...ako do njega ne bude,provjericu kardan,pa mjenjach,pa ako opet bude lupalo onda cu vidjeti sa silenima,ali ja mislim da nije nishta do trapa...mada,milion puta sam pogrijeshio u dijagnozi :) ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ljudi,danas sam opet bio kod prijatelja na kanal...ovako,htio sam da vas pitam da li može da lupa zglob koji se nalazi pri diff-u?...čini mi se da ima lufta u njemu,a da li treba da ima,i koliko to ne znam...

Link to post
Share on other sites

Moze, gomila nas je to vec izmenjalo :) posto ne treba da ima lufta

Nadji zadnji trap sa diskovima, i menjaj to sve :)

Rado brate Casper,ali nema se :(...zelja mi je da i pozadi stavim diskove,ali,dako bude...znači,može to da lupa?...jer diff sam jednom davno mijenjao i opet se to čulo...i primijetio sam kad vozim 4-om na oko 60-70 km/h,pa kad naglo pustim gas to zalupa jako nekoliko puta...i tačno se čuje negdje oko diff-a...

Link to post
Share on other sites

pozdrav! meni se na mom BMW 3.20 kockici, kad vozim oko 60km/h, trese zadnji deo.. pocne malo truckanje kad je oko 55, oko 65 vec prestane. Kazem, najvise se trese oko 60. Ne znam zasto i zbog cega? Moglu li dobriti neki predlog sta da radim i kako? Mislio sam da odem ko trapadzije da centrira i balansira zadnji deo, mozda je zbog toga? <_<

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Veliki sileni 100%, to je meni bio problem. Pazljivo ih pregledaj. Zategni dobro diff i proveri solje amortizera iako ne sumnjash na njih. Meni su se pre zamene solja javljale sitne vibracije na oko 120km/h i kad su vec pocele da se chuju ja ih zamenim i od tad auto ide kao po sinama pri bilo kojoj brzini-nema nikakvih podrhtavanja, zadnji trap neprepoznatljiv posle toga.

Link to post
Share on other sites