Recommended Posts

BMW 316i, '92 god

ovo su jedne od prvih slika, kad sam ga tek kupio, bio je totalno u fabrickom stanju, imao je i zute zmigavce pa sam mu stavio bijele...

s2020009dc7.th.jpgs2020014dv5.th.jpg1111uu3.th.jpg11kw7.th.jpg12dv5.th.jpg

pa su onda legle alu. 15" RC DESIGN, niklovana maska...

01qo6.th.jpg02qh9.th.jpg03rf0.th.jpg04rx9.th.jpg05fo1.th.jpg

e ovdje vec ima maglenke, obrvice, nove felne 15" allesio 'Monte Carlo", tonirani stopovi

01zs7.th.jpg02fb9.th.jpg03og4.th.jpg04am5.th.jpg05tv0.th.jpg

06en7.th.jpg07vw7.th.jpg08rw3.th.jpg

i stigli su ga crni dani, 12.05.2006. god. mu je bio sudnji dan.....

p1010063cy3.th.jpgp1010064xq7.th.jpgp1010065cu2.th.jpgp1010066oq7.th.jpgp1010067vv2.th.jpg

p1010068qv3.th.jpgp1010069ze6.th.jpgp1010070ms8.th.jpgp1010076ke9.th.jpgp1010079ob2.th.jpg

p1010085qz1.th.jpgp1010086mh3.th.jpgp1010090tj9.th.jpgp1010091xe2.th.jpgp1010094du6.th.jpg

p1010096xt2.th.jpgp1010098td4.th.jpg

eto toliko....

Link to post
Share on other sites

e kad se tek ja sjetim uspomena...i tog sudnjeg dana ;)e ovako,ovo je moj prvi auto,moja prva ljubav i zelja od kad znam za sebe...ispunila mi se nedugo poslje 18-tog rodjendana,naravno mnogo muke,razgovora sa roditeljima,maltretiranja,obecavanja itd...postigao se dogovor da se ne uzima motor nego bmw...bio presrecan i zivio sam za njega...jbg...kupio sam ga u potpuno fabrickom stanju sto je stvarno cudo bilo kako je ocuvan...tada nije nesto puno izbora bilo a ovaj je bio jedan od rijetkih!pomalo se sredjivao,islo se u skolu...bijezalo sa pismenog da bi isao u Mostar u BiH po felne(ja i motorsport)e kad se sjetim...a sudnji cas mu je bio na putu Herceg Novi-Kotor u Lipcima...milion puta sam prosao tuda,put znam napamet ali tada su me malo ponjele emocije,adrenalin i velikom,bas velikom brzinom sam dosao na krivinu i bmw je proklizao preko nosa(nikada nije do tada)nije bilo puno vremena za neko popravljanje,ispravljanje a ja sam Boga molio samo u more da ne upadnem...zatim staje prednji i krece guza(kao da me je sunce ogrijalo)ne idem vise prema moru nego prema brdu,motao sam mu kontru koliko sam stigao i umirio ga donekle ali kasno,ne stizem vatati sledecu krivinu nego preko neke palme,znak sam iscupao(ogranicenje 50)pa se odbio od zid,pa preskocio drugi mali zidic(to ga je presjeklo odozdo)i prednjim dijelom se zabio u neko zbunje...sve to je gledao drug koji je bio iza u bmw-u(sada denisovom)tada njegovom...bmw je slomljen prodat i sada se vozi u Kotoru!

Link to post
Share on other sites

eeeeeh kad se sjetim ove 316-ke.... tome je svejedno bilo s kim se trkao, bilo da je jaci auto od njega, bilo da je shestak uvijek se dobro drzao.... sjecam se, isli smo u PG 2005. god. negdje u junu da gledamo trku na sipcanik, islo je tad par auta iz HN, svaki je bio "jaci" od ovog BMW-a, i uvatili smo se trkat sa jednom dvojkom gti nedje od brajica do prije podgorice, znaci uz branik smo joj bili citavo vrijeme... to je nesto nevjerovatno kako je isao, bio je brzi od masu 318-ki...

i sjecam se tog dana kad ga je slomio trebali smo ici u Zrenjanin na BMW skup sa njim, i jbg. desilo se sto se desilo...

sto je veoma zanimljivo, slomio ga je trkajuci se sa sada mojim BMW-om (tada od naseg druga Mikija)...

he, ova calibra je moja bila, nju sam vozio prije coupe-a....

Link to post
Share on other sites

odozdo je nagrdjen bio...kardan,diferenvijal,mjenjac,most cijeli zadnji,zadnji lafet je bio kao da ga je neko opilao testerom,rezervar,karter....sve je bilo sasuto u komade zato sam i odlucio da ga prodam takvog!One pedale(gas kocnica i kvacilo)stajale su skroz ukrivo s tim sto je pedala od kvacila pukla...

Link to post
Share on other sites

a suvozaceva strana mu ostala netaknuta.... i sto je veoma zanimljivo, jeste da auto nisam vidio uzivo poslije udesa al evo i po slikama se vidi da nije imao grama kita na sebi, po ovim mjestima dje je ispucala farba samo se go lim vidi.... boca je bio... zali Boze

i jos jedna zanimljivost, zivo cudo sto nisu popucala stakla od siline udara.... sofersajba je pukla, al od znaka kojeg je pokupio... a bocna stakla nista

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...