Recommended Posts

Ukratko.. Prodao sam svoj auto pre 3meseca i od tada intenzivno tragam za novim prevozom.. Prva ideja mi je bila da kupim E36 coupe, ali samo ako nadjem u totalno orginalnom stanju.. Ispostavilo se da je originalno stanje na nasem trzistu diskutabilan pojam.. Onda sam prosirio svoju pretragu na E46 320d ili 318i, bio sam u fazonu kao to je ipak pametnija kupovina nego petica, jeftinije odrzavanje, lakse danas sutra za prodaju i tako.. Medjutim i E46ice su vec dobrano istrosene, i zapustene, pogotovu ove preprodavacke, greota jedna, pa opet posle 15ak pogledanih nisam bio zadovoljan.. Kako nisam hteo da odustanem od BMWa prosirio sam pretragu na bilo koji E46 ili E39 do 2.5 nebitno dal je dizel ili benzin, samo da je manuelni, limuzina i u sto boljem stanju.. Ipak sam sve vreme potajno navijao za peticu i evo sta sam nasao:

E39

525d

2000god

152.000km

U stvarno dobrom stanju..

Od opreme, vidi se na slikama..

Za sada sam prezadovoljan, sve radi na kolima, maksimalno je utegnut, imam ga nedelju dana, presao sam oko 800km i resio sam stvarno vise nikada da ne gledam nista drugo osim petica, za par godina kada bude para E60 i to je to..

76944373.th.jpg

13703878.th.jpg

73304289.th.jpg

57090702.th.jpg

38377276.th.jpg

57660039.th.jpg

72451939.th.jpg

13171479.th.jpg

94951414.th.jpg

73013466.th.jpg

73716274.th.jpg

22951737.th.jpg

26688269.th.jpg

64391287.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Sicko:

Hvala, znam da nisu e36 i e39 ista klasa niti za poredjenje ikakvo, ali hteo sam da malo vozim taj auto, nadao sam se da cu negde iskopati neki bas dobar 325ci, bio sam spreman i da ga fino platim, da me mine zelja da ga vozam jedno godinu dana.. Al dobro, nikako mi nije zao sto sam uzeo ovog..

Sto se zvuka tice, to je jedina stvar koja mi nedostaje sa mog (ono rezanje sestaka od 3500-4000rpm nista ne moze da zameni), ali zato razlika u snazi je ozbiljna, a i u potrosnji.. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen i jednim i drugim.. Primetno je brzi od M50B20, a potrosnja oko 8.5 cist grad, normalne voznje..

Dobra stvar je sto je mnogo bolja izolacija na e39 nego na e34 pa se motor toliko ni ne cuje u kabini :lol: ..

Ognjen:

Obavezno, nisam jos stigao, ako neko ima znak na prodaju, neka ponudi ovde ili na PM..

Dejan:

Pa brate, to je moj parking, emotivno sam vezan za njega, tu sam dolazio na sankanje kao klinac, na bazene leti, tu sam ucio da vozim, i sva svoja kola kada ih uzmem prvo odvedem tamo..

Nidza crveni:

Sto se chipa tice, nikada nije dosta snage naravno, ali malo sam skeptican prema polovnjacima dizelima i chipu.. Ja ionako imam tezu nogu na gasu, vec mi je dovoljno tesko da se kontrolisem, zentam se turbine i tih sranja(nikada nisam posedovao dizela a slusao sam razne price), a planiram da auto vozim bar 2-3 godine i da predjem 60ak hiljada km za to vreme, a sa chipom, mislim da bi mi auto umro negde usput, sto naravno ne bih voleo..

Link to post
Share on other sites

Zaboravih najbitnije,

Hocu da mu ubacim CD(posto sada ima kasetu), jel mora da se menja ceo sa sve onim ispod lajsne gde su mu dugmici ili kako? Ili je jednostavnije da ugradim sarzer u gepek? Da li neko zna koje su cene jednog i drugog?

Link to post
Share on other sites

Zaboravih najbitnije,

Hocu da mu ubacim CD(posto sada ima kasetu), jel mora da se menja ceo sa sve onim ispod lajsne gde su mu dugmici ili kako? Ili je jednostavnije da ugradim sarzer u gepek? Da li neko zna koje su cene jednog i drugog?

Ako mislis na aftermarket CD play-er mora sve i stavlja se blenda.

Ako mislis na fabricki CD play-er onada menjas samo onaj deo gde ti je kasetas (sakriven lajsnom), MID ti ostaje.

Pogledaj u gepeku mozda imas vec izvedenu instalaciju za sanzer (leva starana).

Ako se odlucis za prvu opciju ja sam zainteresovan da kupim ovo sto izbacujes (ako imas Low instrument tablu tj. sa auticem) :rolleyes: .

Link to post
Share on other sites

Ako mislis na aftermarket CD play-er mora sve i stavlja se blenda.

Ako mislis na fabricki CD play-er onada menjas samo onaj deo gde ti je kasetas (sakriven lajsnom), MID ti ostaje.

Pogledaj u gepeku mozda imas vec izvedenu instalaciju za sanzer (leva starana).

Ako se odlucis za prvu opciju ja sam zainteresovan da kupim ovo sto izbacujes (ako imas Low instrument tablu tj. sa auticem) :rolleyes: .

Taman posla da stavljam neki aftermarket CD, samo fabrika.. E super sto to moze samo gornji deo, sad cu stavim u oglase da trazim..

A i nemam LOW tablu(sa auticem) nego onu drugu B)

Link to post
Share on other sites

E pa sad si me za*ebo.. Vec sam stavio oglas, ima da me napljuju ako ne ide samo tako.. :lol:

Salim se provericu sutra, ali i ja kolko sam gledao cini mi se da su to dva odvojena dela.. Ne menja mi se moj MID, nije nigde ogreban, i nema mrtvih piksela..

Link to post
Share on other sites

E pa sad si me za*ebo.. Vec sam stavio oglas, ima da me napljuju ako ne ide samo tako.. :lol:

Salim se provericu sutra, ali i ja kolko sam gledao cini mi se da su to dva odvojena dela.. Ne menja mi se moj MID, nije nigde ogreban, i nema mrtvih piksela..

sta bre? original BMW muzika??

iz jednog dela je, dole je displej i dugmici a gore imas ono sto se otvara i tu se gura kaseta ili CD...

pozdrav

Link to post
Share on other sites

sta bre? original BMW muzika??

iz jednog dela je, dole je displej i dugmici a gore imas ono sto se otvara i tu se gura kaseta ili CD...

pozdrav

Gresis...

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520d-M47/LHD/M/2001/browse/audio_navigation_electronic_systems/

Link to post
Share on other sites

priznajem gresku... ja sam u e46 imao iz jednog dela, a cini mi se i u E39... sad vidim da su masovno iz dva dela :unsure:

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...