Recommended Posts

Pre svega nakon nekog vremena zelim da pozdravim ovu znalacku ekipu i zahvalim za sve savete koje ovde covek moze naci, elem, imam veliki problem prijatelji: ja sam imao 518icu na CG tablama pa sam prodao i kupio 520 24v *stavicu slike cim ga lepo naslikam) i jutros sam primetio da nece na plin da ide (nije sekvent), vec neko vreme imam problem da i na benzinu i plinu se cuje 'klokotanje' u kabini i ako je na plinu se ugasi i posle vidim muku dok ga ponovo upalim...neke su pretpostavke da imam vazduh u sistemu a na hladnjaku je umesto onog plasticnog vijka stavljen neki metalni i ja sam ga jutros odvio i vidi se kao mala cevcica...Da li mi neko moze reci kako se ispusta vazduh iz sistema, da li aj to mogu sam i da li ga 'zeza' sto je ovaj sraf polomljen, elem, vidi se da je nekad tu se slivao antifriz ali sada vise ne...isparivac za plin mi je bio okovan ledom iako mi je temperatura vode MAX? postavicu pitanje i u autogas sekciji i UNAPRED SE ZAHVALJUJEM SVIMA jer sam poceo da gubim zivce, ovi majstori kod mene me 'fortaju' na sve strane a ja laik sumnjam na ovaj problem, pozdrav DRAGANCETU i BMWKLINIKU!!!

Link to post
Share on other sites

Pisano je dosta na forumu o ozracavanju sistema... Procackaj malo...

Sve se svodi na to: da ti treba uzbrdica sto veca to bolja,da bi ti hladnjak bio najvisa tacka, odvrnes taj plasticni u tvom slucaju metalni sraf, pustis grejanje na max u kabini, i kad prestanu da izlaze mehurici vazduha ozracio si sistem.... Normalno treba da greje u kabini ko lud....

Link to post
Share on other sites

uradi kako ti rece @sicko i nema da brigas, proveri samo jos da nemas i srafcic na kusistu termostata. ako ima i tu mozes da ispustis vazduh takodje. kazem proveri jer neki imaju neki nemaju. nadam se da smo ti bar malo pomogli?!

Link to post
Share on other sites

Moze da ima, ako nema vode u isparivacu, on se ohladi/zaledi, pa isporucuje plin u tecnom obliku, koji tada zagusi motor, jer ga previse ima u usisnoj grani. Normalno, sve ovo se desava ako hoce da ga upali direktno na plin, a ako ga pali na benzin, opet moze da bude malih poteskoca dok ne protera taj tecni plin, mada to brze ide.

Link to post
Share on other sites

ma nisam ok ljudi...opet isto braco, promenio sam termostat (aj mozda jos i to) ali i dalje ne moze da se vozi na plin dok nije potpuno zagrejan...voda za isparivac je pravilno uzeta...sve sve...bas me poprilicno nervira...i to se znate kako manifestuje: on sve ok radi na benzinu a onda kada pokusam na plin da ga prebacim se ugusi i ako ne vratim odmah na benzin on se ugasi i onda ajmo, igre bez granica...zasmrdi i plin i benzin...jbm li ga...pozdrav drustvo!

Link to post
Share on other sites

postoji i mogucnst da je zastopan sistem za grejanje isparivaca...malo teze ali se moze dogoditi...

Jesi li primetio da je mozda voda u sistemu kad odvrnes prljava ono kao da je neko sipao neke ludorije za zaptivanje....

Link to post
Share on other sites

proveri ti opet jel sistem ozracen. kad si menjao termostat opet ti je usao vazduh sto znas verovatno:) moze da bude da dobija mnogo plina da je mesavina losa jbm li ga sta sve jos ali proveri ti opet lepo vazduh. pa na uzbricu kod hale na malo vecim obrtajima da ti izbaci ako je jos nesto od vazduha ostalo pa probaj opet da ispustis na hladnjaku i na termostatu.

al se nalupah:))

Link to post
Share on other sites
postoji i mogucnst da je zastopan sistem za grejanje isparivaca...malo teze ali se moze dogoditi...

Jesi li primetio da je mozda voda u sistemu kad odvrnes prljava ono kao da je neko sipao neke ludorije za zaptivanje....

moze da se desi ali da je tako onda ne bi ni vruch radio na plin

Link to post
Share on other sites

ozracio sam sistem kada je sve to menjano...jbm li ga, mada mislim da to mora tako...dok je hladan da ga ne prebacujem na plin i...sta vi mislite drugari?pozdrav

Link to post
Share on other sites

ti komso onda imas samo vazduh u sistemu jos uvek. nekad treba vise vremena da on izadje. zato pokusaj posle svake duze voznje da ga opet ozracis. koliko se ja razumem samo to moze da te zeza. a da a kakvo ti je grejanje? ako slabije greje kabinu sigurno je vazduh!!!

Link to post
Share on other sites

mene je zezalo na plin kada su propale membrane na isparivachu,pa je plin jako lose radio gasio se i smrdeo je strasno plin i kada se ugasi jako tesko je palio.

pokusaj prvo da ga prestelujes.

Link to post
Share on other sites