Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Odlucio sam da ne stavljam S/C, vec turbo.

 

Plan je za nesto skromno ali pouzdano.

KKK k27.2

v0RhOI.jpg

K7LrXS.jpg

 

Da se makne internal wastegate i da stavim external Wastegate 45mm

YDH12y.jpg

7560Z3.jpg

 

Da se kontrolise boost. Mehanicki Boost Controller - Mali GFB

3VeaOR.jpg

 

Izmedju hladnjaka klime uzi ventilator 14" SPAL

KvZ6Bk.jpg

 

Intercooler

P0o4w9.jpg

 

Za glavu APR i dovod/odvod ulja

1WVAIf.jpg

tHgQc7.jpg

 

Neki filter sa 4" ulaz

NLc2YW.jpg

 

Uz to idea 650cc Siemens Deka, Aeromotive Stelth 340LPH pumpa, 50mm BoV, Grana za T3, EGT, IAT i naravno omote za izduvnu i zastitene folije, treba creva za gorivo da se menjaju i da nabavim jos cevi za Intercooler i izduv. itd. Jos gledam sta i kako za struju ali imam vec neku ideju.

 

Link to post
Share on other sites

Da dodam jos koj detail

 

Boost controller: GFB atomic boost controller

Wategate ima 1bar oprugu

Ventilator: Spal 350mm VA08-AP10/C-23Ssto tacno moze da stane izmedju Intercoolera i hladnjak klime

Intercooler je za sistem sa klimom, znaci nema puno prostora. 450mm X 300mm X 65mm sa 2.5" ulaz/izlaz

Dovod ulja je sa racve m12x1.5 gde na m20 stoji davac pritiska ulja na bloku. Ovde ide AN4 u okasti holender do turbine. A odliv za ulje je AN10 i u krater treba da se nareze M18x1.5

ARP set za M20 na 70lbs/inch

Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo bas isto. Niti sam strucnjak pa da ti kazem dali moze bottom end ili top end da izdrzi. Ja nemam sve sto mi treba. Dosta toga je jeftinije za m5X motore tipa grana, arp-ovi i neke senzore mozes da koristis. Gde nisam siguran je u kompjuteru. Tu lagano idu pare. Javljam ti cene u PM.

Link to post
Share on other sites

Evo i kinzska izduvna, masivna je i koliko mi se cini ozbiljno sastavljena. Cak toliko dobra da ga ameri hvale.

sQ1g15.jpg

flasne su preko 12mm debele

jedan k-type EGT 200°C - 1200°C na 1/8 NPT

hpNFxT.jpg

Jedan od najmocnijih in tank pumpe.

tWAUqR.jpg

BZ60nK.jpg

eoVTPD.jpg

AEROMOTIVE 11542 Stealth 340LPH - I kompletan hardware za instelaciju... u Mitsubish Evo

I BoV 50mm i naravno racva za isto

4S31A4.jpg

0tRKUJ.jpg

whRNEY.jpg

6WJajP.jpg

 

Bice jos toga, mora se napravi downpipe i izduvna. I to nekako od prohroma za sto manje novca

 

 

Link to post
Share on other sites

Pokusali da namontiramo izduvnu na glavu, da vidimo kako to ide. Vec sam bio informisan da ne pasuje 100% i mora nekako da se adaptira.

 

Prvo smo isekli dihtung od grane jer nekako nije moglo da naidje.

Bcog3Y.jpg

Nebm1b.jpg

vidi se da rupe za 1, 2 i 3 cilindar nisu centrirane.

 

Markirali gde treba da se slicuje.

3S4Ioy.jpg

 

slicovali rupe na turbo granu, i probali turbo

p6MVQY.jpg

eUK9N7.jpg

 

Proverili ako ima dovoljno mesta da se stavljaju ili skidaju svecice itd:

9A9HRG.jpg

cv4rqf.jpg

oOmaHK.jpg

 

pa krenuli da se zezamo sa adapetacijama na samo KKK K27 flansnom i zatvaranje wastegate-a

eAL4R8.jpg

rqlbaJ.jpg

 

ovaj cep se odvija, tacnje je zaptivac za tehnicku rupu koja je sluzila da se sastavi wastegate.

 

Sledi, zatvaranje wastegate rupu gde su bila vratanaca i rupa za polugu. Pa 2 nove rupe da sa pretvori u T3.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I stigo prohromski auspuh

DwKKO5.jpg

bice 76mm ID ili 3" in old money, cev sam vec nasao 2mm zid.

Za pocetak 45mm ID cev i lakat za external wastegate

djtVOd.jpg

1Ht48w.jpg

Pa 2x3" 90° lakat

dkblEf.jpg

2x3" 45° lakat

a3HYTL.jpg

6"x3" flexi

bj3AoS.jpg

2x3" V band

i2CmCA.jpg

lDqTbc.jpg

jedan lonac 3.5"OD 3"ID

MwgKaK.jpg

Hoj5hO.jpg

 

Cevi za cold side turbine, do intercoolera, pa od intercoolera do klpane gasa, naravno sve to ce biti 2.5"ID pa da se popne na 2.75"ID, Sto manje komada i najkrace putanje. Racunam jedan cev od turbine to intercoolera. Intercooler, pa jedan 2.5"ID sa BoVom. Tek onda treci deo gde se menja  Ø u 2.75" ID. Ukupno iz tri komada. Videcu kako i sta je najlakse a da ne lici na kupus neki. Tu takodje treba da ima i IAT davac negde pre klapne, dok MAP treba posle, negde iz grane.

SU2JzM.jpg

2x2.75" i 3x2.5" 90° lakatovi

Ukratko, downpipe ide od flansne turbine, do prvi 3" 90° lakat, negde tu treba lambda i EGT. Onda u drugi 3" 90° lakat - da li staviti flexi tu ili posle. Trebalo bi videti sta lezi najbolje. Od downpipe prema zadnjem loncu, tacnije u 3" 45° lakat pa onda u lonac. A prema izlazu mozda cu morati da iskoristim drugi 3" 45° lakat.Uz sve ovo ima i stelejuce nosace.

Za wg, imam neku ideju, u bilo kom slucaju izgleda kao da ce to biti screamer pipe. Znaci direkt dole prema zemlji jer je najlakse.

Bice vise slika, cekam malo da otopli.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 21.4.2016. at 0:36 AM, Sasquatch said:

Sredjena limeria i ofarban auto

j5F5B5.jpg

p1xLbe.jpg

n7yUPS.jpg

l1SgoG.jpg

AAAqqy.jpg

Treba na poliranje za koj dan

 

kolko je kostalo sredjivanje i farbanje ako nije tajna? treba jamoj 318is da farbam. 

Link to post
Share on other sites