E36, podize obrtaje


Recommended Posts

Imam problem sa mojim E36 318iM40 (benzin+plin, obicni). Naime, ponekad mi se desava da podize obrtaje sam od sebe. Nekad to osjetim kad vozim malim gasom, da  kao cimne, ali se problem uglavnom javlja na leru. Znaci jednostavno, podigne ler na 1000,1500 cak i 2000 RPM, neko vrijeme drzi, i onda se jednostavno vrati u normalu. Pokusao sam da ga malo proturiram kad se to desi, ali bez rezultata. Sajla ne glavi, usisno crijevo promijenjeno(zdravo, ne fuce fals zrak), ICV ociscen, TPS senzor testiran, na dijagnostici ne javlja nikakvu gresku. Da napomenem da se isto desava i kad vozim na benzinu. E da, ponekad pomogne da ga prebacim na benzin, malo sacekam i vratim na plin, onda se smire obrtaji, mada nije pravilo. Takodje, nema pravila kad brljavi, vruc/hladan.

Imate li ideju sta moze biti problem??

 

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Dje se nalazi taj senzor temperature? Moze li nekako da se testira?

TPS je testiran unimerom, prema servisnom uputstvu. Znam da bi bolje bilo da stavim drugi pa pokusam, ali mi se ne daju pare ovako na blef, metodom pokusaja.:) A nazalost nemam od koga da pozajmim pa da provjerim.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Kod mene je na m52b20 bio taj problem,secam se da je majstor rekao da mi je to namestio i da je pominjao neki senzor temperature,auto je bio kod njega zbog sasvim drugog kvara i od tada je sve bilo ok,zato sam ga stavio kao mozda moguci problem

Link to post
Share on other sites