Recommended Posts

Pozdrav svima, uveliko sam pratilac, a od skora i ucesnik na forumu. Kola sam trazio vise od godinu dana, te sam strpljivo cekao i pratio, kako oglase, tako i forum. Mnogo toga sam naucio od tema na forumu, sto mi je uveliko pomoglo da uspem da odaberem auto, ali i da budem spreman na dalje aktivnosti sa njim. Do sada sam imao iskustva samo sa Toyotom Celicom 1.6, i to je bio dug put ucenja pomocu pokusaja i pogresaka, i pretpostavljam da ce isto biti i sa mojom prinovom. Da ponovim, kao sto sam vec napisao na par mesta, auto je uzet od clana cija je ovo bila tema -

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=31119

Imao sam guzvu na poslu, i guzvu oko samih kola, te nisam stigao da ga slikam kad je presao kod mene, ali cu ga uskoro predstaviti i slikovno kako valja.

Slike su zapostavljenje, ali sam auto nije. Od kako sam ga uzeo sve vreme se vozikam sa njim, i prezadovoljan sam. Tacno je ono sto sam oduvek zeleo: udobnost, snaga, kvalitet - bez premca.

Par stvari je uradijeno na kolima u samom startu - uzet nov akumulator, uradjen redovan servis plina, zimske gume i felne, promenjena centralna (da bih imao dva daljinca). Nista vanredno. Ima i par vanrednih stvari koje se nadam da mi nece zadavati veliku glavobolju.Ako bude nesto zagonetno, bice pitano na forumu za savet. Povremena glavobolja nije problem u odnosu muka/uzivanje..:))

Izvinjavam se na dugom postu, utisci su jaki..:)

Link to post
Share on other sites

pa to kad se zainatis, pa kao mutav...nadam se da mi se nece obiti o glavu..:)

mnogo je tu proslo nerviranja i znoja..i koliko sam se krseva nagledao...vise me srce bolelo sta ljudi naprave od svojih kola nego sto sam se nervirao protracenog vremena..najcesca recenica koju sam cuo bila je: da, da, normalno je da ova bara ulja bude ovde ispod..:)) i sledeca: da, da , normalno je da motor poskakuje ispod haube..:))

Link to post
Share on other sites

ja bih najvise voleo da mu stavim neke "pletene" bbs..oduvek mi se svidjao njihov izgled na njemu..:) sa dubljim falcom..:) bice valjda na prolece...

prvo par stvarcica hitnih i manje hitnih..sve je radilo pod konac kad sam ga uzeo. Tri dana kasnije - pocinje zabava - kad te krene, krenulo te..:)

najhitnije su dve situacije

1. sa podizacima - unakrsno se sve otvara i zatvara sa sve siberom. Otvoris siber. Zatvaras siber - spusti se zadnji desni prozor. Zatvaras prozor - spusta prednji. Nije modul, probao sam sa drugim. Nazad kutija sa strujom izgleda kao da je nekome bila najveci neprijatelj.

2. hoce da pali na benzin, pa nece da pali na benzin. Moze da se upali direkt na plin, ali to mu nece prijati nikako.

ostalo je manje hitno trenutno - prvo da bude mehanicki i elektro maksimalno pouzdan.

Link to post
Share on other sites

palio na benzin normalno 5 dana...onda dodjem prekjuce, nece da upali na benz..onda danas odem do rasica da proverim da negde ne zeza plin, i dok je kod njega na kompu, proradi na benz..i tako mi je normalno danas palio 3 puta na benzin..da li ce sutra hteti, pojma nemam..idem u pon-uto odmah da vidim sta radi sa strujom na pumpi..

ja sam do sad dozivljavao da pumpa ili hoce, ili nece..nikad mesano ovako..zato se plasim da je negde sa strujom..

Link to post
Share on other sites

ima 20 litara goriva u rezervoaru, i receno mi je da uvek ima toliko...

razvoj situacije je sledeci..kad je hladan (dan-dva stoji) pali na benzin kao mina..ako ga vozim 15ak min, stanem, obavim nesto 5-10 min, pali normalno..ali, ako je vozen malo duze, pa ga ostavim preko 45min, nece da pali na benzin..

nisam jos poludeo, ali sam blizu..:)) ne volim kad mi nije pouzdan rad motora, nisam navikao na to..ide kod bate u mirijevo u uto-sre..to mi je prakticno iza kuce, koliko znam imaju dijagnostiku za OBDI, i koliko sam skapirao, imaju iskustva..pa da vidimo sta moze, a sta ne moze, i sta mi je ciniti...pogotovo za probleme sa podizacima (nadam se da nema jos problema sa strujom koje ne znam)..

ako neko ima bolji predlog, meni je sve ovo prilicno novo, trebace mi period uhodavanja da upoznam motor..

Link to post
Share on other sites

Vozio se dugo na rezervi? Inace mislim da je lampica rezerve jedna od kvalitetnijih u BMW-u. U stanju je da godinama gori i ne crkne, video sam x puta.

a i ta lampica me nervira, posle desne krivine padne nivo goriva na nulu, zasvetli lampica, pa prestane da svetli a drzi na nuli, pa onda kad se opameti vrati mi na 20 litara..:)

Link to post
Share on other sites

Nisi jedini ali nije ni cudo ipak je staro auto,uvek se pokvari nesto.Ali najbolje ti je kao i sto sam kazes da odes kod majstora jer forum dijagnostika ne moze uvek da pomogne,samo bez nerviranja sredicese :-)

Link to post
Share on other sites

Pumpa! Imao sam identican problem na mom e36 pre par godina. Cim ga ugasim pali odmah,i kada je hladan,al' npr.posle voznje i pauze,palio tek kada odstoji dosta dugo...

Check valve, odnosno nepovratni ventil na pumpi...

Ako nije,ja ti platim popravku! ;-)

Link to post
Share on other sites

Pumpa! Imao sam identican problem na mom e36 pre par godina. Cim ga ugasim pali odmah,i kada je hladan,al' npr.posle voznje i pauze,palio tek kada odstoji dosta dugo...

Check valve, odnosno nepovratni ventil na pumpi...

Ako nije,ja ti platim popravku! ;-)

ako je pumpa, mirno cu da spavam veceras..:) nemoj molim te da placas popravku, bolje da platis pivo da me ne drma stres ako bude nesto drugo..:P

cim bude proveren, i ako se resi problemce, javljam..

Link to post
Share on other sites

@vlada-t: bez greske..:)) pumpa je zamenjena..nisam znao za rutinski test da ga isamaras po rezervoaru dok verglas, bila bi brza potvrda da je vlada u pravu..:)) znanje nepotpuno, ali se polako uvecava..

ide sutra da se pogleda struja kod Bate u Mirijevo..nadamo se da nije strasno stanje, i da cemo i to imati reseno uskoro..sad je mehanicki barem potpuno ispravan i pouzdan..

i dalje bez slika..:( nekako se zaludeo u jurnjavi da ispopravljam sve..:)

Link to post
Share on other sites

finale! :) Bata je zamenio OBA modula za podizace, povezao gomilu kablova koji su lezali ispod sedista besposleni i muceni od ranije, sredio struju da imam leve pozicije i napred i nazad, i sad sam miran..

ostalo su sitnice sa kojima moze da se zivi, i sa kojima cemo se baviti blagovremeno sad nadalje..samo je vazno da je sad sve mehanicki i strujno ispravno da mogu mirno da se vozikam bez straha da ostane zaglavljen prozor ili siber po kisi i snegu, ili da ne mogu da upalim kako treba..:)

ponosni vlasnik srecan..:) lepo mi je doslo malo srece pored malera koji tera poslednje vreme..:)

Link to post
Share on other sites