tehnicki pregled


Recommended Posts

pozdrav svim chlanovima. imam jednu muku,a i pitanje pa ne znam shta cu i kako pa sam navratio da pitam vas.

volim starije modele automobila i zato imam BMW 524td e28 karoserija. auto je extra, ima predjenih 400 000km i dalje pali kao mina i ide kao lud. potrebno je malo sredjivanja karoserije i mislio sam da ga sredim u fulu zato stho mi je mnogo prirastao srcu i nikada me nije izneverio i da ga imam za putovanja i tako neke skupove.

e sad, brine me taj novi zakon tehnichkog pregleda. on je legalizovan daaavno na 2000 kubika, ili ti kao bmw 520. ok, sve je na njemu ispravno i nikada nisam imao problema i kada su me slali na vanredni tehnichki,ali sad. 520 je benzinac,a 524 dizel.... kakve su moje shanse kad mu budu merili izduvne gasove ili shta ja znam.... da li da ga sredjujem ili da ga prodam :) zao mi je da ga se otarasim. jedno je sigurno, ako moram da kupujem drugi auto onda ce to biti stara sedmica e23...

unapred zahvalan svima koji imaju i znaju neko reshenje

Link to post
Share on other sites

nishta nije kucano, brojevi, sve je ok. za izduvne gasove mi je prichao chovek koji radi na tehnichkom. dobijaju novu opremu i komplet sve mora da se preglada... bacio sam mu kao kosku za to i samo mi je rekao da nishta ne zna. on nije merio izduvne,ali po novom ce morati

Link to post
Share on other sites

da i ja znam da se se uvek merili izduvni gasovi,moj stari jugic nije mogao da prodje to merenje,pa su zakacili na sledeci auto koji je cekao,izmerili i prosao sam :dance3: .E sad po meni tvoj najveci problem bi mogao da bude kada budu ocitavali brojeve sa motora,koji se ubacuju u terminal koji pokazuje zapreminu,kw-te,godiste i model auta za koji je fabricki predvidjen taj motor sa tim brojevima,tu dolazi do problema zato sto ce po tim brojevima izaci da je motor 2400ccm dizel!!!Mislim da negresim sto se toga tice,ali opet se raspitaj kod nekog ko je upuceniji,ALI sam siguran da ce biti tako iz razloga sto kada po novom zakonu uvedu motor kao rezervni deo,PR.ako u juga ubacis motor iz fiat tipa 1.4 ti to njima neces reci,niti se razlika vidi,ali ce na osnovu brojeva motora i tog terminala da provere zapreminu i naravno po tome ces da budes oporezovan za registraciju :) :) :)

Link to post
Share on other sites

vidi ovako tebi je auto dizel i merice ti gasove za dizela naravno a onog na teh pregledu apsolutno ne interesuje a i ne mora da zna da li je bmw konkretno pravio 2.0 dizela ili ne. njega interesuje snaga, zapremina, godiste i vrsta goriva. ti mozes da ubacis i motor dugog proizvodjaca (npr. audija) i atestiras znaci moze da bude i 1.9ccm( ima tu neki odnos snaga po kilogramu auta sto mora da se ispostuje ali u tvom slucaju je sve regularno) ako ista mogu da pomognem javi se na 064/148-16-14 aca. pozzz

Link to post
Share on other sites
kod njega je auto BENZINAC 2.0,ako sam ja dobro ukapirao,a zaveden je kao DIZEL 2.0???
e,

ne, ne. auto mi je dizel 524, ali je zaveden kao 520 koji je benzinac.

videcemo neshto, moram da smislim. znaju mnogi da je uknjizen na manju kubikazu ali mi spominju neke kamere kojima prate iz saobracajne u Bg-u proces tehnichkog. malo mi je to suludo da neko non stop bulji u monitor ali ko ce ga znati...

Link to post
Share on other sites
....ali mi spominju neke kamere kojima prate iz saobracajne u Bg-u proces tehnichkog. malo mi je to suludo da neko non stop bulji u monitor ali ko ce ga znati...

hmmm...pisalo je nesto o tome..na temu obavezne opreme u servisima za teh pregled...povezivanje sa mup-om...i sl..

Link to post
Share on other sites

izvini za dezinformacije nisam najbolje shvatio situaciju. znaci ako fabrika nije ubacivala taj motor u taj tip automobila na tehnickom pr. bi morali da te salju na expertizu da bi se utvrdila tacna zapremina motora. u naj gorem slucaju ce ti se voditi auto na stvarnu kubikazu ali neces imati nikakvih zakonskih problema.

Link to post
Share on other sites