Saveti za kupovinu E36


Recommended Posts

Promenio bih moju kocku 318i za neki jaci (320,325) E36, pa posto zivim u Novoj Varosi i svaka popravka je nemoguca misija, zeleo bih vase misljenje koji motor (i od kog do kog godista) je najpouzdaniji pod uslovom da je dobro ocuvan. Inace uzeo bih opet kupe.

Link to post
Share on other sites

Pa nemoguce da bas niko nema iskustvo sa e36, ocekujem odgovore tipa-lak za odrzavanje, obrati paznju na ... i slicno.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pa u principu sve je to jako slicno...da mogu da biram uzeo bi 325 ali i jedan 320 u top stanju nebi propustio...

odrzavanje je slicno,kvarovi slicni,nijedan se nece sam odrzavati...ipak su to starija auta i moras dobro paziti na sve kada budes kupovao!

Link to post
Share on other sites
Pa nemoguce da bas niko nema iskustvo sa e36, ocekujem odgovore tipa-lak za odrzavanje, obrati paznju na ... i slicno.

Pozdrav

Evo ovako druze , ako planiras da promenis vozni park i uzmes E36 , najbolji izbor je 320i nebitnog godista motor je isti.

Ako kupis odrzavan auto i nastavis sa pravim odrzavanjem , neces imati problema.Auto sa tim motorom veoma dobro ide ,a potrosnja ti se krece u gradskim uslovima,i uslovima normalne voznje oko 12l. limarija im je solidna moj je star19 godina i nigde nije pustio,a nikad nije farban ,jbg iz shvice kad dodje to ti je pravi auto...ovi kod nas vozeni su malo kante za moj pojam,jer to niko nekupuje da ide na pijacu nego da mu izvadi mast. znaci pazi na trap silen blokove i ramena. ja nemam nikakvih problema sa mojim 320. Auto je lenj dok nedodje do jedno 3500obrataja. al sve u svemu ide kao zmaj. ali mogu ti reci imao sam kocku 316i 90god, i mnogo bolje mi je lezala na putu i u krivinama... toliko od mene ako te nesto zanima pitaj ..

Link to post
Share on other sites
Ako ti je kocka bolje lezala na putu i krivinama onda ti je e36 u nekom problemu :dance3:

Nije druze u problemu videces ga

E reci mi gde si kod avale, znam taj kraj pa bih dosao za onaj spojler i reci mi jel bez problema ide na moj 320 1991god 4 vrata

Link to post
Share on other sites
Evo ovako druze , ako planiras da promenis vozni park i uzmes E36 , najbolji izbor je 320i nebitnog godista motor je isti.

Ako kupis odrzavan auto i nastavis sa pravim odrzavanjem , neces imati problema.Auto sa tim motorom veoma dobro ide ,a potrosnja ti se krece u gradskim uslovima,i uslovima normalne voznje oko 12l. limarija im je solidna moj je star19 godina i nigde nije pustio,a nikad nije farban ,jbg iz shvice kad dodje to ti je pravi auto...ovi kod nas vozeni su malo kante za moj pojam,jer to niko nekupuje da ide na pijacu nego da mu izvadi mast. znaci pazi na trap silen blokove i ramena. ja nemam nikakvih problema sa mojim 320. Auto je lenj dok nedodje do jedno 3500obrataja. al sve u svemu ide kao zmaj. ali mogu ti reci imao sam kocku 316i 90god, i mnogo bolje mi je lezala na putu i u krivinama... toliko od mene ako te nesto zanima pitaj ..

Nisu svi motori u 320 isti, oni proizvedeni do 94 imaju m50, a posle 94-te m52 motor, inace i moja kocka je lenja dok ne dodje do 3500 obrtaja, ja se uglavnom vozim po gradu i to kratke deonice do 2,5km, ali eto reko malo da promenim, mada uzeo bih i 325, racunam da su ti motori malo izdrzljiviji i na maltretiranje odnosno vadjenje masti kako ti kazes.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Upravo tako ovi do 94-te su dobri al VANOS je shit.Inace oba su ista samo je razlika u vanosu koliko ja znam mozda gresim.

Joj ja sam se bio vezao za moju kocku inace m40 316i,toliko da kad sam prodao coveku iz nisha koji se kleo da je porodicni covek,u stvari preprodavac bilo mi tesko kad je odlazio za nish,tako sam se slatko navozao sa njom .

A sto se tice 325 po meni bez potrebno bacanje para pri registraciji a i meni bar neznaci to sto je brza malo, al za motor nisi u pravu to su potpuno isti motori osi m precnika cilindra nista vise, oba su dobra rasterecena po 24ventila milina.Pozdravljam te ...

Link to post
Share on other sites
Nije druze u problemu videces ga

E reci mi gde si kod avale, znam taj kraj pa bih dosao za onaj spojler i reci mi jel bez problema ide na moj 320 1991god 4 vrata

Pinosava, evo ti slika spojlera na e36 sa 4-oro vrata :lol:

26112009600.jpg

Link to post
Share on other sites
2.5 je 2.5 kakvo crno bacanje para!

Po cemu je 2.5 kao nesto bolji aj mi objasni

, a jos 2.8 da nepricam,vozio sve i ipak mi je 2.0 majka, nema svrhe neke osim ako nisi sportski orijentisan, a onda brate kupi M3 pa se kurcis, jbg...

Link to post
Share on other sites

e36 dosta bolje lezi u krivinama od kocke

Ja sam imao kocku sa najslabijim motorom, koja je imala dosta siroke gume i nije bilo sanse da mi napravi problem u krivini, lezala je kao pegla , al vec marsovac je druga prica zadnji kraj mu je vislji od kocke,nije mi to to , nekako je kocka stvorena za drift...

Link to post
Share on other sites
Mnogo para za toliko muzike...

Kupea ima veoma malo i oni sto ih ima u oglasima su jaki sa cenom, sta znam, i ja bih pre uzeo 320 zbog registracije i odrzavanja. A mozda je najbolje da nastavim da krpim moju kocku, dok ne skupim dovoljno za e46?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Kupea ima veoma malo i oni sto ih ima u oglasima su jaki sa cenom, sta znam, i ja bih pre uzeo 320 zbog registracije i odrzavanja. A mozda je najbolje da nastavim da krpim moju kocku, dok ne skupim dovoljno za e46?

Pozdrav

Da znas matori i ja sam se tako prejebao imao kocku u extra stanju i prodam da bi uzeo E36 ili ti Marsovca,e sad ok je e36 al je skup za odrzavanje,a tako sam se slatko vozio sa kockom...

Link to post
Share on other sites
menjaj se,dace ti svako kocku za E36

Nekazem ja da je los e 36, ali kvalitetom i nekim drugim osobinama e 30 je za nijansu bolji,nebitno to je samo moje zapazanje.

inace sa ovom mojom e 36-com sam zadovoljan ali kocak je u srcu ostala, najlepse godine sam doziveo sa njom,i nigde me nije nikada ostavila... poz...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

CItao sam po internetu za M50 i M52 motore, kazu da su M52 motori od 94 do 98 godine radjeni sa nikasil blokovima koji propadaju od benzina bogatog sumporom, a nas benzin ga ima mnogo. Ispada da su sigurniji oni sa M50 motorima, odnosno proizvedeni od 92 do sredine 94. Ima li iskustava?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites