Recommended Posts

e ovako od kad sam stavio 2.5tds-a to mise desava to jest tacnije oko godinu dana,kada malo stiscem(citaj malo brze vozim) auto i kad stanem da ubacim u rikverc ja ubacim ono ocita gore na displeju na tabli da je ubacio u rikverc ali nista se ne desava,nekad malo sacekam 5 sekundi i on ubaci ali naglo ubaci i trzne se citav auto,a nekad nece da uopste ubacim dok ja nedadnem malo gasa onda uhvati ali kad dadnem malo gasa i kad uhvati onda auto skoci i naglo se trzne,a desilo mi se jednom na moru da uopste nije htjeo nikako ubaciti u rikverc nije uopste ocitavao da je u rikvercu gore na displeju a ni na onim diodama kod mjenjaca nije svjetlilo R i ja sam turirao i nije htjeo da ubaci i parkirao auto i dosao poslije sat vremena sve radi :dance3: i od tad mi se nikako nije vise to desilo da uopste ne ocitava rikverc,a ovo mi se i dan danas desava kad malo brze vozim i kad stanem da ubacim u rikverc,a kad polako vozim normalno ubaci,eto napisa se ja volio bi kad mi bar neko mogao reci sta je mozda otislo bio bih zahvalan puno.unaprijed hvala :)

Link to post
Share on other sites

ulja nefali jer je promjenjeno prije mjesec dana,neznam koji je to tacno mjenjac i nije fabricki a sta je SSV koliko kosta ta popravka ili dio mozes mi staviti sliku

Link to post
Share on other sites

bio je problem i prije,ulja neznam koliko i kako je sipano jer su majstori radili,i desava mi se isto kad ubacim u D malo cimne auto a ja sjeo kod druga u 750i kad ubacis u D ko da nisi ubacio neosjetis ama bukvalno nista

Link to post
Share on other sites

pokusacu a sta je sledece poslije toga sta treba uraditi,jel moze to biti neki skup kvar?jel moguce da cu morati mjenjati mjenjac?jel me moze izdati negdje?

Link to post
Share on other sites

Ako nije resenje dodavanje ulja ,evo moje saucesce jer ce ti trebati drugi menjac

Link to post
Share on other sites

Otprilike odavde do Smedereva ;) kakav si ti car ,de znam koliko ce da izdrzi pa nisam ni auto video???

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
hvala na odgovorua koliko otprilike moze to izdrzati?

Ako nije pomoglo od zamene ulja i filtera(samo njegovo ulje)onda vozi dokle moze a kad crkne drugi menjac,nemoj da te neko vara i da ti otvara menjac jer obicna opravka ne uspeva a da bi sve izmenjao kostace te kao dva pol.menjaca.

Link to post
Share on other sites
Ako nije pomoglo od zamene ulja i filtera(samo njegovo ulje)onda vozi dokle moze a kad crkne drugi menjac,nemoj da te neko vara i da ti otvara menjac jer obicna opravka ne uspeva a da bi sve izmenjao kostace te kao dva pol.menjaca.

Koliko ce izdrzati to ne mozemo nagadjati,moze 1 dan a moze i 5 god.nemoj samo da polazis sa mesta dok se auto ne zaustavi kada se okreces i td.

Link to post
Share on other sites
Ako nije pomoglo od zamene ulja i filtera(samo njegovo ulje)onda vozi dokle moze a kad crkne drugi menjac,nemoj da te neko vara i da ti otvara menjac jer obicna opravka ne uspeva a da bi sve izmenjao kostace te kao dva pol.menjaca.

Meni je crkao solenoid TCC-a. Kupio sam ga u diler za 40 dolara i stavio sam ga ja, sam, na kanal.

Reci mi, sto je isplativije, taj solenoid ili cijeli mjenjac?

Link to post
Share on other sites

evo ovako meni na sedmici se desilo isto ko i tebi auto trzne al ne ide u rikverc das mu gasa on dize djire al stoji u mjestu sad kako sam imao vec jednu getribu od razbijene sedmice doslo mi je da rastavim ovu sto me je zezala i to sam napravio njesra kod tih getriba je ti sto imaju 6 kucista 5 kucista su celicna i koriste se za brzine od 1-5 a 6 tj zadnje je od aluminija i namjenjeno je rikvercu meni osobno je bio problem sto je to kuciste od aluminija provrtilo pa sam se malo raspitivao tu kod nas traze do 2000 evra za polovnu a repariranje stare s garancijom na god dana je 1000 evra ja sam svoju naravno bacio u smece :drinks:

Link to post
Share on other sites
Dobro, tebi su posle lamele. To je malo veci kvar.

cini mi se da se njemu to polako desava nije da gatam ili da mu zelim nesto tako nego samo govorim kako je bilo u mom slucaju

Link to post
Share on other sites