ugradnja gasa na 325i


Recommended Posts

U temi o gasu sam naveo primer ulja, kao vrstu analogije, koju je samo 528 ukapirao, ali nema veze

Elem, da pojasnim.....uglavnom nije bitan uredjaj * osim ako nije Voltran*, MNOGO je bitno KO ugradjuje. Meni nista ne znaci garancija ako cu da je koristim svaka dva dana i da gubim vreme i zivce na dodatna stelovanja i podesavanja i ubedjivanja sa majstorima.

Plinski uredjaj se ugradjuje jednom i treba da nadzivi auto, pa nek svako vidi koje su stvari na kojima se stedi.

Posto je ovo Zeljkova tema, ja ne mogu da verujem da covek koji je imao silnih problema sa plinom na prethodnom autu tako mazohisticki razmislja i hoce probleme opet. Mozda ih i ne bude, ali je veoma mala verovatnoca.

A uvek se ima para za felne , spojlere, siroke (polovne) gume...........mislim, sta reci

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Badzo, a sto si ti kupovo to kad neces da odrzavas kako treba? Mislim kupio si dobar primerak, red je da taj auto dobro odrzavas i da te sluzi. Plin je jedina investicija u auto koja se sama otplati. Kakav crni venturi na tom motoru! I sta ces kada dodje do detonacije? Nije pitanje da li ce, nego KADA! Znas li da u trenutku ostajes bez usisne i auto je nepokretan! Onda ces da platis za istu par stotina eur i dosao si na cenu valjanog sekventa. Trebao si dobro da odmeris da li mozes da se "pruzis" za taj auto. Na taj motor ide seqvent i to valjani i nista drugo. U NS imas odlicne majstore za gas. Taj sto ti je rekao 350 i nista ti ne garantuje, je potpuno upravu, kao i oni sto nece UOPSTE da rade venturi na tom motoru. Kako i zasto, treba da udjes malo vise u problematiku kako uopste radi gasni uredjaj na modernom vozilu i zasto MORA tako. Nije to rocket science.

Ovo je gola glupost. Od detonacije riknjava protokomer, koji je uglavnom i neispravan na 25% BMW-a, Kome pukne usisna grana od kevlara usled detonacije od plina dobiće od mene drugu!

Nije to baštenski PVC!

Sequent pravi manju grešku u raspršivanju, samim time i u sagorevanju, što dovodi do toga da auto ima više snage i manje troši usranog plina. Te priče da ne može i jedan i drugi su potpuna smejurija, a atest je potpuno jedna nevezana priča za to da li može ili ne može!

Link to post
Share on other sites
Slusaj, mene a ni svakog normalnog coveka nezanima ko je kakav majstor, jer ja kad platim to vise nije moja briga , postoji nesto sto se zove garancija i svako odgovara za svoj rad. A nezelim da placam za istu uslugu sa istim uredjajem vise i da me neko pravi magarcem.... Ja isti taj uredjaj znam da ugradim jer sam se obucavao u makedoniji preko jedne firme iz srbije ali sticajem okolnosti se nebavim da time ... Duga prica.... tako da znam sta oni rade i nema sanse da me prejebu... Toliko...A Yokohama i tigar , u pravu si nebo i zemlja stim sto se Yokohama pravi od preradjenih sirovina od vec koristenig guma zanci teski shit.... Moj prijatelj radi u fabrici, tako da i o Yokohami nemoj da mi pricas ...

Ides kod majstora koji ce ti ugradit dobar sistem, mozda i los, a za to ti trazi 15-20% manje od npr. Rasica koji radi kako treba da se radi.

90% majstora u SRB ne znaju koji je najbolji sistem za taj motor, ne znaju kako se steluje, i posle toga dobijes check engine i slicna sranja zbog bogate ili siromasne smjese. I onda,

ides na reklamaciju i oni kazu da je to ful normalno, normalno da ti se pali check engine zbog prebogate smjese. Jel to normalno? Nije. E to rade majstori iz 90% gasnih servisa u SRB.

Sta ce ti garancija kad on nije znao prvi put da ti steluje gas? Kod njega mozes ic 100 puta ali nista ti nece sredit, izgubices zivce, pare, vrijeme....

I ja znam da ugradim sekvent, ugradnja nije nikakva filozofija, ali jebada je podesiti uredjaj da radi kako treba.

A to da nema sanse da te prejebu, prejebali su dosta ljudi, citam cbc forume svaki dan i vidim kako se ljudi zale na servisere plinskih uredjaja. To je bruka i sramota.

Ja sam odavde isao kod Rasica, prije 2 godine, ugradio gas i od tada do danas nisam imao ni najmanjeg problema, ni mirisa....nema tog manijaka koji bi mogao da otkrije da auto ide na plin.

Zamisli da sam isao kod nekog koji ne zna svoj posao? Sta bih ja uradio?

Platio sam 1000 eura i neka su mu alal. Covjek je covjek, a istovremeno i majstor.

Link to post
Share on other sites
Ovo je gola glupost. Od detonacije riknjava protokomer, koji je uglavnom i neispravan na 25% BMW-a, Kome pukne usisna grana od kevlara usled detonacije od plina dobiće od mene drugu!

Nije to baštenski PVC!

Sequent pravi manju grešku u raspršivanju, samim time i u sagorevanju, što dovodi do toga da auto ima više snage i manje troši usranog plina. Te priče da ne može i jedan i drugi su potpuna smejurija, a atest je potpuno jedna nevezana priča za to da li može ili ne može!

Kao prvo, odes ovde http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=29 i procitas SVE pa tek onda mozes da pricas nesto, jer se dvojica odlicnoh majstora UBISE od objasnjavanja ljudima kao sto si ti, posto prema ovome sto si izneo ti POJMA NEMAS niti zasto se detonacija desava, niti kako sekvencijalni i venturi sistem radi, niti od cega je usisna na tom motoru. Kakv crni kevelar! Uostalom procistas zasto dolazi do detonacija na venturi sistemima, zasto nije strasno ako ima metalnu a zasto je strasno ako je plastic granu i u cemu je razlika izmedju jednog i drugog. Uopstalom covek koji zakolje M motor jer nije znao da sme da ga przi dok ne dostigne radnu temperaturu mi kaze ovako nesto, toliko o tvom poznavanju motora. To sto imas pare da vozis BMW ne znaci da mozes da lupas gluposti.

Link to post
Share on other sites
Ovo je gola glupost. Od detonacije riknjava protokomer, koji je uglavnom i neispravan na 25% BMW-a, Kome pukne usisna grana od kevlara usled detonacije od plina dobiće od mene drugu!

Nije to baštenski PVC!

Sequent pravi manju grešku u raspršivanju, samim time i u sagorevanju, što dovodi do toga da auto ima više snage i manje troši usranog plina. Te priče da ne može i jedan i drugi su potpuna smejurija, a atest je potpuno jedna nevezana priča za to da li može ili ne može!

Vidis, ovaj post nisam vidio do sad.

Ali za mene je to dovoljno rano, sad mogu da kazem da ti kao prvo ne znas kako radi sekvent i venturi, ne znas kako dolazi do detonacija i ne znas od cega je napravljena usisna grana.

Link to post
Share on other sites
Vidis, ovaj post nisam vidio do sad.

Ali za mene je to dovoljno rano, sad mogu da kazem da ti kao prvo ne znas kako radi sekvent i venturi, ne znas kako dolazi do detonacija i ne znas od cega je napravljena usisna grana.

Ajde molim za objašnjenje rada sekventa i venturija.

Samo nemoj opet neka objašnjenja tipa reglaže zadnjeg trapa na E30...

Link to post
Share on other sites

Sekvencijalni sistem ima dizne koje se ukljucuju umjesto benzinskih i ubrizgavaju toliko gasa koliko je motoru potrebno, i ubrizgavanje se vrsi tada kad je potrebno, tj. kada u grani vlada potpritisak, tj. cijela kolikicina ubrizganog gasa ce sa vaduhom da ulazi u komoru za sagorijevanje i u granu nece biti ni kapi plina, u tom slucaju ne moze da dodje do detonacija, jer naravno, nema plina u granu kao kod venturija gdje plin ide 25 sati dnevno i grana je uvijek puna i fali samo jedna najmanja iskrica i puff.

Ponavljam, kod sekventa je nemoguce cuti pufkanja.

Link to post
Share on other sites

Samo jedan dodatak, ne mora da bude iskrica, moze smesa da bude siromasna i da sama od sebe detonira. Zato seqvent resava sve (skoro). I nema nikakvog rasprsavanja kako je Misic napisao, jer plin dolazi do indzektora u gasovitom stanju tj konverzija iz tecnog u gasno stanje se vrsi u reduktoru-isparivacu. Postoje sistemi koji rade sa tecnom fazom plina (LPI) i namenjeni su motorima koji imaju direktno ubrizgavanje benzina u komoru (JTS, GDI, FSI itd) ali to je druga stvar i jako su retki i jos uvek su u fazi ispitivanja, i sto je najbitnije jako su skupi za sada.

Jos jedna bitna stvar, sa sekqventom nema opasnosti da ce auto raditi na siromasnoj smesi jer pritisak gasa u rail-u se uvek prati pa plinski ECU prebaci na benzin kada nema dobar pritisak (prazna boca, prljav filter) a moze i da se napravi da onog trenutka kada patosiras, auto odmah predje na benzin, ako tako neko voli.

Link to post
Share on other sites

Kod sekventa ne možeš imati siromašnu smešu?

Hahahhahahaha...

Nego, onako realno da vas pitam, jel vas dvojica zaista verujete da ste rekli nešto što nisam znao? Onako realno sami razmislite, ne morate ništa da mi odgovorite na ovo...

Link to post
Share on other sites

S' obzirom da si postavio to pitanje da "Kod sekventa ne možeš imati siromašnu smešu?" mislim da smo ti rekli mnogo toga. Mislim, najlakse je reci ma ja sam to znao. Teze je reci, Ok super eto dobar link nesto novo sam naucio. Mislim, neko ko kaze da je venturi i seqvent jedno te isto da su razlike nebitne............

Inace kod seqventa mozes imati siromasnu smesu, samo ako si odabrao "majstora". Znaci ako on za*ebe nesto onda moze. Mislim, sve se moze pokvariti i naopako postaviti. U drugom slucaju NE MOZES. Ako pritisak gasa nije dobar senzor to signalizira i plinski ECU gasi plinske i aktivira benzinske dizne. I to je to. Naravno, kolicina gasa i mapa se podesava i to majstori rade. Zato i kazem jedino ako oni us*ru motku. Ali to nije problem do sistema nego do plinadzije. Evo ti reci u kom drugom slucaju mozes da imas siromasnu smesu.

Ovde je poenta da ljudi dobro znaju sta i kako radi da ne bi bilo "mali ljudi okrecu zupcanike" vec da svako "zasto" ima "j***m li ga" :heat: Ono sto si gore napisao nije OK, odnosno pokusavas moj post da prikazes kao nebitan a u stvari je veoma bitan kada neko "kalkulise". Leon je dao dobar primer, on rizikuje postavio je neke sigurnosne mere (klapne, koje po iskustvu drugih ne vrede) ali on ce voziti auto 2 godine i nema nameru da daje pare. Tako da je to sa jedne strane smislen rizik koji on prihvata. Dakle, razlika izmedju venturija i seqventa je ogromna.

Venturi: jevtin za ugradnju, los zbog detonacije i posto auto ima PLASTICNU granu (ne kevlar) onda moze da se desi da zvizne, koliko kosta i sta jos moze da crkne neka kaze neko drugi. Vise trosi plina, losije ide, imate restrikciju na usisu kada vozite i na benzin. Ne mozete da prodjete atest.

Seqvent: skuplji za ugradnju, auto dobro ide, normalno trosi nema opasnosti od detonacija i sigurnost je 100% Atest prolazite 100%.

Sta ko voli neka izvoli.

Link to post
Share on other sites
Postoje sistemi koji rade sa tecnom fazom plina (LPI) i namenjeni su motorima koji imaju direktno ubrizgavanje benzina u komoru (JTS, GDI, FSI itd) ali to je druga stvar i jako su retki i jos uvek su u fazi ispitivanja, i sto je najbitnije jako su skupi za sada.

lpi sistemi odavno više nisu u fazi ispitivanja već su uveliko u fazi eksploatacije.

http://www.vialle.nl/index.php?eID=tx_cms_...cd68c1720fca36e

jel ti ovo liči na motor sa direktnim ubrizgavanjem?

a što se tiče detonacija one se dešavaju i sa sequentom samo se ne čuje prasak već baš to 'puftanje' i seckanje u vožnji

Link to post
Share on other sites

hm da smeo sam sa uma da holandjani vec uveliko to guraju, da u pravu si. Kakva je situacija sada sa setovima za reparaciju pumpi za gas u tim kitovima? Znam da su one bile problematicne i skupe za zamenu, ali taj sistem se meni licno svidja jer koliko znam kod njega nema gubitaka u snazi. Nema isparivac pa plin u tecnom stanju, prilikom ubrizgavanja u samoj grani prelazi u gasno stanje, oduzima toplotu pri tome i samim tim hladi usis sto znaci vise snage i taman ono sto je izgubio zbog plina kao goriva, povrati na tome tako da nema gubitka snage kao kod obicnih seqventa, mada je taj gubitak zaista minoran.. Jedino ta pumpa, znam da su se namucili oni koji su uvezli auto iz holandije sa tim sistemima pa kad pumpa pocne da zeza.

Da moze da pucka, ali to je opet do majstora i odabira uredjaja (podrazumevam da se sve ostalo na autu ispravno). Ako je dobro uradjen nama trika da znas na cemu radi osim po lampicama. Ja sam vozio 3 automobila koja su imala plin. Seqvent, Labda control i venturi. Seqvent radjen kod Rascica a sve ostalo kod lokalnih majstora. Upravo ono sto sam rekao. Svaki se ponasao u skladu sa ocekivanjima. Seqvent je radio tako dobro da sam od tada velika pristalica kvaitetno uradjenog plina. Znaci MOZE samo ako nadjes dobrog majstora. Zato kod nekog ugradnja kosta malo vise, ali ima razloga zasto. Taj auto (Megan 2002) je presao boga oca na plin i nikada nije imao problema, osim kada je moj pametni gada zaboravio da zameni filter posle 40 000 km i pita se sto li nece da prebaci? Ako je postojao auto na kojem je sistem trebalo testirati, onda je to taj auto. Toliko lose odrzavan auto a sistem je radio savrseno od prvog dana i radi i dan danas.

Link to post
Share on other sites

ako je sve ispravno na motoru i radi kako treba kada radi na benzinu a sekvent ugradis kod dobrog majstora, trosice ti malo vise plina(litru, dve) nego benzina a snaga ce ti biti malo manja, skoro neosetna.

Link to post
Share on other sites

zavisi od voznje,drugar je negde u vrscu ugradio sekvent kod nekog lika za 800e kod nas su mu trazili 1200

rover 2000kubika 213konja trosi mu oko 12-13 u gradu na otvorenom oko 10 prosto za ne poverovati,za turbo motor

Link to post
Share on other sites