ugradnja gasa na 325i


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako mislis na moj post,zaista nemam pojma,radimo zajedno na poslu i decko sigurno ne laze,znam kada je letos isao na more potrosnja mu je bila oko 10 l

ja svoj sa venturi ne mogu da spustim ispod 11 a motor duplo manje konja

Link to post
Share on other sites

ako on laze mene onda ja lazem i vas,ako smatrate da je ovo laz onda neka neko obrise moj post,ali smo odlicni prijatelji i siguran sam da me ne laze,sipamo gorivo uvek na istom mestu i za isto novca i on uvek vise predje od mene.

mozda sto je 2000kubika samo ali nasviran,otkud znam.

Link to post
Share on other sites

taman posla niko ti ne kaze nista lose,generalno ljudi imaju taj problem da se hvale kako im auto malo trosi("kao malo trosi").klasican primer,dok sam vozio e36 325i(motor u besprekornom stanju) sipam za 2.000din goriva predjem 120km mesovite voznje,malo zustrije ali nikakvo kidanje.pa ti vidi ko i koliko laze ovde!

Link to post
Share on other sites

iskreno i meni je tesko da poverujem u to jer ja sa 1000din predjem od 140-190 km dok je plin bio 49 din u zavisnosti dali je grad ili otvoreno,ali jbg ako mu cajger tj kilometraza ne pokazuje tacno njegov trosi malo i to bas malo.nabavicu broj tel gde je ugradjivao mozda nekom zatreba,znam da je tip iz vrsca i za njega sam cuo samo reci hvale.ali se zakazuje jer ima puno posla.

Link to post
Share on other sites

ljudi dosta puta nesvesno lazu, jer potrosnju mere po kazaljci. npr. sipanje za 100 dinara pa se kazaljka pomerila na drugu crtu pa sam presao xy kilometara pa je pala na crveno. za plin je jos gore, nema kazaljke :) koliko god izgledalo jednostavno, mnogi grese u racunanju potrosnje. i uglavnom se uzima najmanja cifra do koje su dosli kao prosecna.

ja mogu mog punta 1,2 benzinca da spustim nesto malo ispod 5 litara da trosi, ali kakva je to voznja...posle pola sata takve voznje, kao da sam istovarao kamion sibica, jednu po jednu. realno trosi 7-8. tako da te cifre uzeti sa velikom rezervom. uglavnom niko nece da rizikuje da ispadne smesan ako mu neko kaze da mu auto puno trosi.

Link to post
Share on other sites
ljudi dosta puta nesvesno lazu, jer potrosnju mere po kazaljci. npr. sipanje za 100 dinara pa se kazaljka pomerila na drugu crtu pa sam presao xy kilometara pa je pala na crveno. za plin je jos gore, nema kazaljke :) koliko god izgledalo jednostavno, mnogi grese u racunanju potrosnje. i uglavnom se uzima najmanja cifra do koje su dosli kao prosecna.

ja mogu mog punta 1,2 benzinca da spustim nesto malo ispod 5 litara da trosi, ali kakva je to voznja...posle pola sata takve voznje, kao da sam istovarao kamion sibica, jednu po jednu. realno trosi 7-8. tako da te cifre uzeti sa velikom rezervom. uglavnom niko nece da rizikuje da ispadne smesan ako mu neko kaze da mu auto puno trosi.

ebem li ga....moze biti,ja sipam kada se ugasi :) mo bolje i neka trosi ,samo neka ide :)

Link to post
Share on other sites

Danas svratio do majstora gde sam ugradio plin na e30 i pitam za ovaj moj 2.0 24v oko 650-700e je sekvent ali mi kaze da sacekam uskoro mu stize neki jeftinije i trebalo bi da bude oko 500-550e

Link to post
Share on other sites

Danas svratio do majstora gde sam ugradio plin na e30 i pitam za ovaj moj 2.0 24v oko 650-700e je sekvent ali mi kaze da sacekam uskoro mu stize neki jeftinije i trebalo bi da bude oko 500-550e

GDe miki u Le...

Link to post
Share on other sites

A tek fabrika sto laze za potrosnju to je d'umres slatko. Fabia 1,4 TDI (trocilindras) kazu trosi 4,5 do 5!!!! Oce malo sutra. Kod mene ne moze ispod 7,8 (po novom ZOBS) po starom ZOBS-u oko 8,7 :) na otvorenom i grad 11 da ga j*bem :) I to je potrosnja po bordu. Znaci trosi vise nikako manje.

Link to post
Share on other sites

Danas svratio do majstora gde sam ugradio plin na e30 i pitam za ovaj moj 2.0 24v oko 650-700e je sekvent ali mi kaze da sacekam uskoro mu stize neki jeftinije i trebalo bi da bude oko 500-550e

Druze kog je kvaliteta taj sekvent za te pare? Proveri pa javi!

Link to post
Share on other sites

Danas svratio do majstora gde sam ugradio plin na e30 i pitam za ovaj moj 2.0 24v oko 650-700e je sekvent ali mi kaze da sacekam uskoro mu stize neki jeftinije i trebalo bi da bude oko 500-550e

stiže novi voltran :)

Link to post
Share on other sites

Zadnje sto pitam nekog je koliko ti trosi. Svi lazu, svi kriju potrosnju, ne znam zasto. Svi spustaju za 2-3 litara, cak i vise, a kad prodaju auto onda se hvale da im je auto trosio 17-18, opet 2-3 vise.

Link to post
Share on other sites
Zadnje sto pitam nekog je koliko ti trosi. Svi lazu, svi kriju potrosnju, ne znam zasto. Svi spustaju za 2-3 litara, cak i vise, a kad prodaju auto onda se hvale da im je auto trosio 17-18, opet 2-3 vise.

Ja moram da te pitam koliko trosi tvoj 528 pri pridrzavanju ogranicenja Srbija-C.G., prosek me interesuje (naravno ako si se ikada pridrzavao ogranicenja)

Ako pak i nisi, opet me interesuje koliko ti trosi auto pri brzini 90-100 km/h, na tempomatu ili ne, pod uslovom da si tako nesto uopste ikada propratio.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Jesam, pratio sam. Ovako, od BG do PG mi je trosio 9,5 litara plina na 100, kroz grad mi trosi 16-17, prosjek je 15 litara plina. Pricam o normalnoj voznji. Pri 90 km/h pije na tempomat pije oko 8,5. Ovih dana, kroz grad, cista gradska voznja, stani kreni, grijac sica, grijac volana, svijetla, po neki kick down tu i tamo bla bla bla, 50 litara plina 175 milja.

Link to post
Share on other sites

Dobro, ja nemam plin vec vozim na bmb 95. Ali sam hteo da vidim sta ces napisati da ne ispadnemo samo Leon i ja lazovi :preved:

Ja potpisujem, voznja ta 90-100 nece preci 8,5l. I to, skroman sam!!! U odlasku do mora OBC je pokazivao cini mi se 7,5l. Ajde, OBC laze... Do povratka smo bukvalno terali do poslednje kapi benzina a zatim sipali i sracunali sve kada smo stigli u Bgd. Ne smem da napisem, pojesce me :prankster2: Ali gde god su bila ogranicenja tu i tamo mozda smo kraduckali 10-20 km/h preko i tako do Bgd. Zaista ne vidim da bi iko imao ista od lagarije koliko mu trosi auto, pa 528 zna da trosi i 23 l pod ''simpaticnim okolnostima''. Ako govorim o proseku nekom, bilo bi to izmedju 13 i 15l.

I opet potpisujem, na otvorenom je mala beba (ne preko 120 km/h)!! I misljenja sam da OBC makar kod mene prilicno precizno pokazuje stanje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...