Recommended Posts

Imam jedno možda čudno pitanje, ali ja to do sada nisam vidio. Imam druga koji vozi e30 316 i redovno barem jednom u mjesec ili dva odvrne najdonji šaraf na rasprašivaču i ispusti određenu količinu ulja, ne znam dali je to normalno i odakle ulje tu?

Link to post
Share on other sites

i ja sam to kod mene uradio pre oko mesec dana.odvrnes donji saf na isparivacu i iscurice nesto kao ulje zute ili braon boje.kako sam ja ukapirao slusajuci majstore,to se vremenom natalozi masnoca i prljavstina iz gasa i stvori se to sto podseca na ulje... :P

Link to post
Share on other sites
i ja sam to kod mene uradio pre oko mesec dana.odvrnes donji saf na isparivacu i iscurice nesto kao ulje zute ili braon boje.kako sam ja ukapirao slusajuci majstore,to se vremenom natalozi masnoca i prljavstina iz gasa i stvori se to sto podseca na ulje... :P

jel primjećuješ kakve promjene posle toga

Link to post
Share on other sites

pazi da sam nesto primetio,i nisam,ali nemoze da skodi,moze samo da pomogne... :D

JOS JEDNA STVAR PAZI KAD TO BUDES RADIO,NARAVNO AUTO UGASEN I SKINUT SA KONTAKTA,ALI SE PRIMECUJE KAKO IZLAZI I PLIN UPOREDO SA TOM MASNOCOM CIM ODVRNES SAF,VEROVATNO STO OSTANE U ISPARIVACU I CEVIMA<ZATO OPREZNO :P

Link to post
Share on other sites
pazi da sam nesto primetio,i nisam,ali nemoze da skodi,moze samo da pomogne... :D

JOS JEDNA STVAR PAZI KAD TO BUDES RADIO,NARAVNO AUTO UGASEN I SKINUT SA KONTAKTA,ALI SE PRIMECUJE KAKO IZLAZI I PLIN UPOREDO SA TOM MASNOCOM CIM ODVRNES SAF,VEROVATNO STO OSTANE U ISPARIVACU I CEVIMA<ZATO OPREZNO :P

OK hvala na savjetima, auto je kod mene 2 godine i nisam to radio a ne vjerujem da je i neko prije mene tako da ću to obavezno da uradim

Link to post
Share on other sites

To je sraf za drenazu u isparivacu. Jednom mesecno ga skini da iscuri ta masnoca - plin je sadrzi a vremenom se tu natalozi. Ne moze da skodi osim ukoliko ne dodje do odredjenog nivoa.

Kako da cistis:

1. Zavijes sraf na boci u gepeku gde izlazi plin iz boce - imas strelicu koja ti pokazuje koji je to sraf (drugi ima strelicu za dotok u bocu i strelica gleda ka boci)

2. Ostavis auto da radi na plinu u leru dok se ne ugasi sam (da istrosi plin iz sistema)

3. NE PUSIS kada odvijas taj plasticni sraf, samo malo plina ce da izadje - skines ga skroz i sacekas 2,3min.

4. Vratis sraf

5. Odvijes na boci sraf na ventilu za dotok plina u sistem.

6. upalis auto i pljuvacku namazes na taj plasticni sraf za drenazu - ako nigde ne pravi baloncice sedi i vozi.

Naravno, to sve radis kada je auto zagrejan ili posle voznje. Vodis racuna da se ne ispeces ali time si siguran da je isparivac vreo i da ce ta mast da bude tecna kako bi iscurela.

Ovo je moja procedura bila kada sam imao venturi sitem - ako sam negde omanuo neko ce me ispraviti.

Link to post
Share on other sites