Izgubio sam jedini kljuc, sta sad?


Recommended Posts

Ovo sto ti pricas malo nema smisla. Idi jos jednom do njega pa proveri za svaki slucaj posto si u fazonu da pomazes ljudima a ovako im samo odmazes jer dajes pogresne informacije

Jbg-a sta moze da se promeni za 4 meseca?Da mu crkne BBS?Neznam samo kazem gde sam ja pravio i koliko sam plato.

Nije mi bas usput ali kad me navede put provericu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Zbog kodiranja ključeva "bez problema" u radionicama za izradu ključeva dešavaju se sledeći problemi,centralno nekad radi nekad ne,tabla počne da zajebava,kad pritisneš dugme za otključavanje spuste se stakla(i to se dešavalo),problem kod paljenja.Mnogi koji su izrađivali klučeve "bez problema" znaju o čemu pričam jer su se susretali sa sličnim problemima ili će ih uskoro imati.Dakle kad kupujete auta novijih generacija tražite od vlasnika sve ključeve,ako ih već imate onda ih dobro čuvajte,ako je neko baš prinuđen da mora da nabavi ključ onda neka uzima originalni ključ(auto mora da je regularan,i potrebna je dokumentacija o vlasniku i autu) u suprotnome će imati brdo problema.Uostalom razni priučeni majstori sa trećerazrednom opremom nemogu nikada napraviti ono što fabrika radi a zna se da noviji ključevi pamte mnoge podatke,pređenu kilometražu,odrađene servise itd,zar može to neko prebaciti u izrađeni ključ "bez problema",ma dajte!!

Link to post
Share on other sites

Provereno za BEG u Novom Sadu,drugar radio kljuc za hondu accord 2008,radi sve normalno samo kao posto je kljuc od auta koji nije bas zastupljen i neznam sta mu je jos ispricao cena 260e

Link to post
Share on other sites

@nino: nije bas tako posto sam imobilajzer nema nikakve veze sa centralnom bravom. chip se prijavljuje na EWS pomocu odredjenog uredjaja koji je namenjen iskljucivo BMW-u. U toku kodiranja u chip se iz EWS-a upisuju podaci potrebni da se chip u kljucu i EWS upare. Sve ostale informacije koje mozete procitati iz kljuca EWS upisuje naknadno prilikom svakom startovanja motora. Daljinske funkcije CB se kodiraju na samom automobilu i njihovo funkcionisanje ne zavisi ni najmanje od toga da li je kljuc kopija ili original !

Stvar je vrlo prosta. Kljuc tj chip(imobilajzer) ili radi ili ne radi. Ako radi onda radi kako treba i izvrsava svoju funkciju a to je paljenje auta i nista vise. ako ne radi onda ne radi tj auto ne moze ni da zavergla.

Daljinske komande funkcionisu smao i iskljucivo kada je OEM kljuc u pitanju. To sto veliki broj auta pored fabricke zastite ima dodatu jos neku AM zastitu a u 90% slucajeva nestrucno ugradjenu to je druga stvar. To sto ljudima cesto ispada kljuc i sto kljucem otvaraju pivo je takodje nesto drugo.

Prvi kod kljuc za BMW sam pravio jos davne 97.god. U pitanju je bio E39. Od tada pa do dana danasnjeg nikada nisam imao problem ni sa jednom niti je bilo bilo kakve reklamacije .

Link to post
Share on other sites

Zbog kodiranja ključeva "bez problema" u radionicama za izradu ključeva dešavaju se sledeći problemi,centralno nekad radi nekad ne,tabla počne da zajebava,kad pritisneš dugme za otključavanje spuste se stakla(i to se dešavalo),problem kod paljenja.Mnogi koji su izrađivali klučeve "bez problema" znaju o čemu pričam jer su se susretali sa sličnim problemima ili će ih uskoro imati.Dakle kad kupujete auta novijih generacija tražite od vlasnika sve ključeve,ako ih već imate onda ih dobro čuvajte,ako je neko baš prinuđen da mora da nabavi ključ onda neka uzima originalni ključ(auto mora da je regularan,i potrebna je dokumentacija o vlasniku i autu) u suprotnome će imati brdo problema.Uostalom razni priučeni majstori sa trećerazrednom opremom nemogu nikada napraviti ono što fabrika radi a zna se da noviji ključevi pamte mnoge podatke,pređenu kilometražu,odrađene servise itd,zar može to neko prebaciti u izrađeni ključ "bez problema",ma dajte!!

BEG nije priucen kljucar , covek ima licence za pravljenje originalnih kljuceva i ima kljuceve za skoro sva vozila. Pozovite pa se raspitajte, jako dobar i posten majstor.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...