Nece da upali---PROBLEM GRANDE


Recommended Posts

tuga pocela pre 7-8 dana od kako su pocele ove mnogo niske temperature....ujutru prvo paljenje morao sam da verglam po 6-7 puta dok auto ne upali(na benzin),poslednja 2 jutra auto uopste nije mogao da upali,verglao sam dok akumulator nije crko...jutros dosao drugar i spoji mi u osigurac kutiji neke zice da mogu da palim direktno na plin i auto upalio bez problema iz prve....ja ga ugasim,vratimo zice u prvobitno stanje(da pali na benz i posle 2000obrtaja da prebaci na plin) pokusam i upalim ga iz prve....

Zbog cega nece ujutru da upali na benz,a na plin pali,kad je kod celog sveta obrnuto?????

Link to post
Share on other sites

anlaser nije,vergla odlicno...

ja kad sam ga upalio na plin,nisam ga grejao,vec odmah ugasio,prebacio na benz i upalio,tako da nemam pojma....

Link to post
Share on other sites

Ljudi, jeste li vi normalni?

Pa cujes li da na plin pali iz prve, a za to koristi isti alanser, iste svecice, iste zice...i sve tako dok ne dodjemo do benzinskog sistema.

E sad, moguce je da su dizne u kurcu, a vjerujem da su u kurcu tako da prvo da cistis dizne i da stavis drugi filter.

Link to post
Share on other sites

dobro je ljudi,bez nervoze,daj da napravimo dijagnozu za moju Benku ;)

svecice nisam menjao 10k km,dizne ciscene ultrazvucno pre mesec dana,tad je promenjen i benz filter...

Link to post
Share on other sites

pre ciscenja neznam,zato sto auto uopste nije radio na benz,nista nije valjalo,pa sam ja redom kupovao i namestao,protokomer,benz. pumpu,dizne.... posle svega toga smo ga namestili radi na benz, doduse ima malu knedlu pri naglom davanju gasa ali sta cu,niko ovde nezna to da sredi....btw,jutros seo prvo paljenje i upali iz prve,valjda zato sto je bilo toplije napolju nego prethodnih dana,tako da neznam zbog cega nije hteo da pali na ovim ---minusima...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

opet se javio problem,cim je zahladilo ponovo,NECE DA UPALI...juce sam zamenio svecice,i opet nece sad kad sam probao....Vergla kao lud,smrdi benzin,i ponekad se zakaslje kao da ce da upali,ali nista....NEKA POMOC???

Link to post
Share on other sites

ima malu knedlu pri naglom davanju gasa ali sta cu,niko ovde nezna to da sredi...

Pa prijatelju ako si iz sabca kao sto ti pise u profilu imas bre kliniku za bmw u sabcu ili ti naseg zokija. Kod njega nemos da pogresis. On sredjuje sve. Nemoj se zezas sa nekim kvazi majstorima nego pravac na kliniku na dijagnozu:)

Link to post
Share on other sites

Probaj svako palenje pogotovo prvo da palis bez ikakvog dodavanja gasa,znaci sednes stisnes kvacilo i okrenes kljuc dok ne sastavi.I kod mene su isti simptomi samo bez te knedle a bez dodavanja gasa pali na 19 ispod nule iz prve.Pokusaj nista nece da skodi,pozz.

Link to post
Share on other sites
Probaj svako palenje pogotovo prvo da palis bez ikakvog dodavanja gasa,znaci sednes stisnes kvacilo i okrenes kljuc dok ne sastavi.I kod mene su isti simptomi samo bez te knedle a bez dodavanja gasa pali na 19 ispod nule iz prve.Pokusaj nista nece da skodi,pozz.

samo tako ga i palim,bez dodavanja gasa....hvala u svakom slucaju...

juce sam ga upalio iz 5-og puta,ali bitno da je upalio...

prvo paljenje cim zavergla on sastavi,ali radi 2sekunde i ugasi se i onda nece pa nece....

Link to post
Share on other sites

Ne verujem. Ne bi davao impuls za struju ni na plinu ili bi zezao malo tamo malo vamo.

Plin (venturi) ne koristi protokomer, dizne, lambda sondu, davač temperature vode, senzor bregaste.

Dizne ne mogu biti jer bi problem bio konstantan - nije to.

Lambda sonda ne radi ni na benzin ni na plin neko vreme jer je hladna, a pošto je dovoljno da uvati samo sekund na plin i pali odma na benzin, lambda ne stigne ni da pomisli da dođe u funkciju - nije ni to.

Davač temperature vode takođe ne stigne da se za tu sekundu rada na plinu ni malo zagreje - nije ni on.

Senzor bregaste može da zeza, ali da to nema pravilo.

Po opisu da se auto pomalo zadavi pri naglom davanju gasa, nema dileme:

Protokomer 100%...

Link to post
Share on other sites
Ne verujem. Ne bi davao impuls za struju ni na plinu ili bi zezao malo tamo malo vamo.

Plin (venturi) ne koristi protokomer, dizne, lambda sondu, davač temperature vode, senzor bregaste.

Dizne ne mogu biti jer bi problem bio konstantan - nije to.

Lambda sonda ne radi ni na benzin ni na plin neko vreme jer je hladna, a pošto je dovoljno da uvati samo sekund na plin i pali odma na benzin, lambda ne stigne ni da pomisli da dođe u funkciju - nije ni to.

Davač temperature vode takođe ne stigne da se za tu sekundu rada na plinu ni malo zagreje - nije ni on.

Senzor bregaste može da zeza, ali da to nema pravilo.

Po opisu da se auto pomalo zadavi pri naglom davanju gasa, nema dileme:

Protokomer 100%...

imao sam eksploziju plina pre par meseci,tada je otpala klapna u protokomeru i zaglavila se u rebrastom usisnom crevu...nabavio sam drugi sa istim bosh brojem,ali posle toga vise nikada nije radio isto na benzinu...sumnjam na Trottle Position Sensor i na onu klapnu na usisu da je tad od explozije nesto na*ebalo....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

sta bi, jesi resio problem posto ja imam identican stim da nemam plin pa moram da verglam ko manijak dok ne sastavi tj da cekam lepo vreme... onomad kad je bio onaj misnu bilo me sramota ujutru. krsevi neki tipa G1 i yugo palili na pola kljuca a moj maneken vergla 10 puta po 15-20 sec da bi upalio.

Link to post
Share on other sites

ja nisam smeo da napisem kako sam ja resio taj problem,da neispadnem GLUP I SMESAN,ali mene je to resilo te iste sramote u kraju pred komsijama i njihovim krsevima koji pale...

POJACAO SAM LER GAS,tj dotegao sam onaj safic sto stoji na usisnoj grani,kojim moze mehanicki da se podesava polozaj leptira(iako nebi trebalo)ali kod mene je to resilo problem. nemozes da poverujes,ali posle toga su ovde bili minusi par dana po -20 ujutru,palio je kao MINA...

Link to post
Share on other sites