Recommended Posts

I sta si utvrdio na kraju??? Visko ili nesto drugo? Imam identican problem i zato pitam... (E34 M50TUB20)

stavio sam visko od drugara sa modela e30, 316 i sad je u celom sistemu topla, tj vruca voda, vise nije mlaka...ja bih rekao da je visko ipak bio problem...cekam da malo zahladni da sto posto budem siguran pa cu znati...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja kupio za 50EUR ganc nov ALHU TECH visko...velim brand new i to jos made in Germany...mogu reci sve najbolje zasad, radi ko Svajcarac.

Inace granicu u Brodu prelazim najmanje 5 puta mjesecno i mogu vam reci da kolona zna da bude jaaaakoooo duuugaaaaa i unatoc tome kazaljka temperature stoji kao zakovana na pola i ljeti kad upekne shaban i kad navijem klimu do daske...svi mi znamo i imamo neke nase likove od povjerenja za ovo ono i to je ok al polovan visko mi bas i nebi dao onaj osjecaj "prst u uvo" kad bi zaglavio u koloni u po Avgusta... ne znaci da za 50eura dobijas samo neku Azijsku varijantu...kod mene bio Behr a zamjenio sam ga sa ovim ALHU TECH(nikad cuo) i radi odlicno... e sad ce komentari: radi radi al kolko ce dugo... siguran sam i vjerujem da ce raditi sigurno duze nego neki polovnjak

Link to post
Share on other sites
stavio sam visko od drugara sa modela e30, 316 i sad je u celom sistemu topla, tj vruca voda, vise nije mlaka...ja bih rekao da je visko ipak bio problem...cekam da malo zahladni da sto posto budem siguran pa cu znati...

Kako se ponasa? Jel sve radi normalno i dalje? Sta si utvrdio?

Link to post
Share on other sites
Kako se ponasa? Jel sve radi normalno i dalje? Sta si utvrdio?

za sada sve sto sam mogao da utvrdim da je sad grejanje mnogo bolje...jedino sto cekam je da padne temperatura ispod nule pa da onda testiram..ja sam i dalje ubedjen da je visko problem...

Link to post
Share on other sites

I dalje ocajno grerjanje...tj voda u sistemu mlaka (da ne kazem hladna...cak sam skinuo opet visko i opet slabo greja....) znaci poludecu, jel ima neko predstavu sta moze da bude...termostat je NOV stavljen relativno skoro recimo pre 2 meseca...

Link to post
Share on other sites

Ima neki baja reparira visko sa garancijom, nisam bio ali sam cuo da je jako dobar, okreni pa pitaj, mislim da je 1500 dinara 061 233 11 89

A termostat moze da crkne za 2 meseca, zavisi gde si ga kupio.

Link to post
Share on other sites
Ima neki baja reparira visko sa garancijom, nisam bio ali sam cuo da je jako dobar, okreni pa pitaj, mislim da je 1500 dinara 061 233 11 89

A termostat moze da crkne za 2 meseca, zavisi gde si ga kupio.

termostat kupljen u aloneu, najskuplji...i ne verujem da je crkao ...jer opet kazem, voda se bas bas tesko greje pre otvaranja termostata

Link to post
Share on other sites

termostat najskuplji ili najjeftiniji moze crknut kad ga smontiras i upalis auto a moze crknut za 6 sati,6 miseci,6 godina na to ti niko ne moze dat garanciju kad sa auto zagrije dodirni rukom termostat ako je vreo a grijanje radi slabo onda si nasao krivca,nego daj mi reci kako ti je radilo grijanje prije mjenjanja termostata

Link to post
Share on other sites
termostat najskuplji ili najjeftiniji moze crknut kad ga smontiras i upalis auto a moze crknut za 6 sati,6 miseci,6 godina na to ti niko ne moze dat garanciju kad sa auto zagrije dodirni rukom termostat ako je vreo a grijanje radi slabo onda si nasao krivca,nego daj mi reci kako ti je radilo grijanje prije mjenjanja termostata

pa radilo je isto lose...ali kad termostat pusti vodu da kruzi celim sistemom onda je grejanje OK, ali problem je dok ne pusti, a ne moze da pusti jer tecnost nikakao da se zagreje...kapirate? znaci termostat ne moze da pusti dok se voda ne zagreje, a voda je skoro non stop mlaka ...u tome je problem...a sto je mlaka?

Link to post
Share on other sites
pa radilo je isto lose...ali kad termostat pusti vodu da kruzi celim sistemom onda je grejanje OK, ali problem je dok ne pusti, a ne moze da pusti jer tecnost nikakao da se zagreje...kapirate? znaci termostat ne moze da pusti dok se voda ne zagreje, a voda je skoro non stop mlaka ...u tome je problem...a sto je mlaka?

Identican problem i kod mene - za godinu dana ga nisam resio i nemam predstavu sta moze da bude!?!?!

Jedino sto nisam radio kod sebe je rasturanje i ciscenje elektro ventila za grejanje kabine.....VODA MLAKA I GREJANJE MLAKO....UVEK, osim kada se skucam u gradskoj voznji na pola sata, sat - onda pocne vruce da duva bez dizanja temp motora preko pola...a zasto....ne znam.

Termostat radi, creva hladna dok ne zagreje na radnu temp u leru, onda kad otvori lepo usija creva ali ocigledno u voznji ne moze da zagreje toliko tecnost...

Neko ima sugestiju zasto?

Link to post
Share on other sites
Identican problem i kod mene - za godinu dana ga nisam resio i nemam predstavu sta moze da bude!?!?!

Jedino sto nisam radio kod sebe je rasturanje i ciscenje elektro ventila za grejanje kabine.....VODA MLAKA I GREJANJE MLAKO....UVEK, osim kada se skucam u gradskoj voznji na pola sata, sat - onda pocne vruce da duva bez dizanja temp motora preko pola...a zasto....ne znam.

Termostat radi, creva hladna dok ne zagreje na radnu temp u leru, onda kad otvori lepo usija creva ali ocigledno u voznji ne moze da zagreje toliko tecnost...

Neko ima sugestiju zasto?

pa da...isto...ali poenta je sto nije problem u elektro ventilima...i znam da oni mogu da zezaju i da ne otvore tj ne zatvore protok vode, problem je sto je cela voda u sistemu mlaka, takoreci hladna....?????

Link to post
Share on other sites

Pumpa za vodu???

Ako je termostat 100% ispravan onda moze biti pumpa, ako nije pumpa, moze bit da je zacepljena instalacija, a moze biti i da ventil koji pusta vodu u mali hladnjak ne otvara dovoljno!!!!

Dakle, treba proveriti cirkulaciju vode....

Pa nije to nauka, samo treba ici redom!!!

I sto mi to danas nisi rekao kad smo se videli???

Link to post
Share on other sites
Pumpa za vodu???

Ako je termostat 100% ispravan onda moze biti pumpa, ako nije pumpa, moze bit da je zacepljena instalacija, a moze biti i da ventil koji pusta vodu u mali hladnjak ne otvara dovoljno!!!!

Dakle, treba proveriti cirkulaciju vode....

Pa nije to nauka, samo treba ici redom!!!

I sto mi to danas nisi rekao kad smo se videli???

ne znam vise u sta da sumnjam...znaci auto uopste ne moze da se normalno zagreje...treba mu 20 km da voda u sistemu nabije neku normalnu temperaturu...a na kazaljci sve normalno pokazuje, stoji na pola....

a nisam ti rekao zato sto sam imao druge probleme da resavam...hahahahaha (ZAPALICU GA)

Link to post
Share on other sites

NEMOJ PALIT BRATE NISTA NEGO POSLUSAJ MENE LUDA KAO STO SAM I JA SEBI RIJESIO NA TERMOSTATU IZBUSI MALU RUPU I NEK TI TU KONSTANTO PUSTA PROTOK VODE JA OSOBNO KAD VRTIM KOCKU NEMA PROBLEMA DA CE ZAGRIJATI PREKO CRVENOGA UPRAVO ZBOG TOGA PITAJ MALO STARIJE MEHANICARE O OVOME STO SAM TI REKAO ZA BUSENJE TERMOSTATA I KONSTANTNOG PROTOKA VODE

ispricavam se zbog velikih slova osto mi caps look upaljen

Link to post
Share on other sites

brate čuo sam za jednu foru kako zagrejati auto ako ti stane u nekoj vukojebini...

upališ jednu sveću u autu...

zalepi je na tablu i svaki put kada ulaziš u auto je upali :preved:

Link to post
Share on other sites
brate čuo sam za jednu foru kako zagrejati auto ako ti stane u nekoj vukojebini...

upališ jednu sveću u autu...

zalepi je na tablu i svaki put kada ulaziš u auto je upali :preved:

ma stavicu i kandilo i ikonu, pa da se prekrstim tri puta kad udjem da sve radi kako treba :dance3:))

Link to post
Share on other sites

sad sam pročito sve od početka da ne bi blebnuo nešto već rečeno...prije svega odzrači sistem hlađenja, dogodi se da zračni čep neda protok vode kroz mali hladnjak i ona se ne može ugrijat...

ako nema promjene, a kažeš da je grijo na +15, a ne grije na -5 onda ti je termostat osto otvoren...zašto to??? zato što voda cirkulira od paljenja auta pa sve do gašenja auta...ako je termostat ispravan voda ne cirkulira dok ne dostigne temp od mislim 88 stupnjeva, a to se dogodi za nekoliko minuta i onda on malo-pomalo pušta vodu...

ako ti je osto u otvorenom položaju, motor mora grijat SVU vodu u sustavu (a ne samo dio oko motora i malom hladnjaku), a to može potrajat i do 15-20 minuta jer se i ta nezagrijana voda našla na hlađenju i za to vrijeme će ti puhat mlako...

eto nadam se da sam pomogo malo...

Link to post
Share on other sites

Ja sam to vec rekao, ali tvrdi da je termostat nov i da je ispravan!

A da bi to odgonetnuli, skini termostat, odnesi ga kuci, stavi u neko lonce sa vodom i pristavi na ringlu!!!

Pusti da greje i gledaj sta se desava, ako je ispravan, voda ce morati dobro da se zagreje skoro do pred kljucanje da bi on krenuo da se otvara, takodje skini lonce sa ringle i dosipaj opet hladnu vodu malo po malo da vidis kako zatvara??

Ako vidis da ne zatvara kako treba, onda lepo pristavi kafu ( dok je ta ringla jos vruca ) i posalji mi poruku a ja cu poneti rakicu i da zalijemo!!! :huh:

Link to post
Share on other sites

Taj test termostata ne vredi 5 para. Tu samo možeš da vidiš da li se išta dešava. Meni je glavio termostat i kupio sam novi, zajedno sam ih kuvao i isto su se ponašali, ali kad se vrate u auto stari nije otvarao, novi normalno radio.

Uzmi lepo skini visko ventilator, upali motor i pusti ga da radi u mestu.

Tada MORA da se ugreje, taman da nemaš termostat.

Onda prepipaj creva da li su sva vruća (kad je zatvoren termostat jedno je hladnije). Kad si napravio "temperaturu" izađi na otvoren put (pošto si iz zemuna kreni ka bataji ili aerodromu), ako krene da obara temp (to će biti relativno brzo ako termostat ne zatvara lepo), okreni se i pravac po novi termostat...

Link to post
Share on other sites

Ljudi ja znam da je sve ovo sto govorim nemoguce mozda za vas ali imam svedoka....a ti Trske pitaj Mirka ako ne verujes...

Znaci skinut je Visko i kad se auto upali i radi posle nekog vremena kad pipnem creva ona jesu mlaka ...i treba ima dugo da se zagreju do otvaranja termostata...a zasto mislim da je termostat dobar je zato sto je crevo posle termostata ledene...znaci da termostat nije otvorio i druga polovina tj. creva posle termostata bi bila mlaka...isto tako i hladnjak...hladan je u onom delu gde ulazi voda posle termostata ali je zato tu gde je boca malo mlak.

e sad, posle bas, bas duge voznje , on se zagreje do neke odredjene temp. i pusti tj otvori termostat i voda nastavi da kruzi u celom sistemu...ali kazem vam totalno nedovoljno toplo...

Link to post
Share on other sites