Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ajd u veceru. ako trosi 8 ja placam sta god hoces, ako trosi vise, ti placas i biras gde vodis. napunimo rezervoar i vozamo se dok se ne isprazni.

ako se ne varam trebalo bi da predje oko 800km ako staje 65l

ovo je bila prava ponuda ... ili bar, smanjite uzorak na 300km a ne na 20-tak km savacentar-aerodrom

usaglasili smo se da je pokazivac potrosnje zadnje punjenje a ne pokazivac na tabli

...takodje, obrisani postovi nevezani za temu

Link to post
Share on other sites

Mirko, shvati uopsteno... sustina je u nacinu merenja potrosnje

od obicnog pitanja za zamenu motora,doslo je do diffa i potrosnje goriva <_<

bolje da nisam ni postavio pitanje,ima neko da se posvadja do kraja....

gledaj na to malo sire...nije samo stvar u fizickoj zameni motora i pratecih delova....sledece sto je bitno na duzi rok je potrosnja (i registracija).... otud tolika prica

Link to post
Share on other sites
Mirko, shvati uopsteno... sustina je u nacinu merenja potrosnje

gledaj na to malo sire...nije samo stvar u fizickoj zameni motora i pratecih delova....sledece sto je bitno na duzi rok je potrosnja (i registracija).... otud tolika prica

ja ipak mislim da je moj metod merenja potrosnje najprecizniji a to je: auto ostane bez goriva, sipam 5 litara i vozim dok ponovo ne stane, da ste toliko puta ostajali bez goriva ko ja onda biste i naucili kako i koliko tacno/netacno kazaljka pokazuje...

Link to post
Share on other sites
Mirko, shvati uopsteno... sustina je u nacinu merenja potrosnje

gledaj na to malo sire...nije samo stvar u fizickoj zameni motora i pratecih delova....sledece sto je bitno na duzi rok je potrosnja (i registracija).... otud tolika prica

naravno da je bitna i potrosnja a i registracija,barem nama smrtnicima <_<

Link to post
Share on other sites
naravno da je bitna i potrosnja a i registracija,barem nama smrtnicima <_<

nije vise ni bitna, kad ce ti auto trositi manje, nego sto ti sad trosi, znaci 2,5 i 8 lit :D

Link to post
Share on other sites
ja ipak mislim da je moj metod merenja potrosnje najprecizniji a to je: auto ostane bez goriva, sipam 5 litara i vozim dok ponovo ne stane, da ste toliko puta ostajali bez goriva ko ja onda biste i naucili kako i koliko tacno/netacno kazaljka pokazuje...

ma bre budi frajer i naspi 50 litara (salim se...)

i ne spominji vise kazaljku...otud tolika i prica jer gomila ljudi gleda u pokazivac potrosnje ili pokazivac goriva...kazaljka je bitna da ukaze na rezervu itd...

bilo-kako-bilo....moj 1,8 trosi 11 - 11,5 lit...mereno uvek sa do vrha napunjenim rezervoarom i do rezerve..uzorak mi je nekih 400km..polugradska voznja koja se moze porediti sa tvojm gradskom...ja vozim onako - zenski, ujednaceno, bez kocenja i naglih ubrzanja...(verovatno bi ste mi oduzeli BMW)

Razlika od 3 lit je drasticna - cak i da je razlika 2 lit - i to je za neverovati...otud tolika prica

Link to post
Share on other sites
ma bre budi frajer i naspi 50 litara (salim se...)

i ne spominji vise kazaljku...otud tolika i prica jer gomila ljudi gleda u pokazivac potrosnje ili pokazivac goriva...kazaljka je bitna da ukaze na rezervu itd...

bilo-kako-bilo....moj 1,8 trosi 11 - 11,5 lit...mereno uvek sa do vrha napunjenim rezervoarom i do rezerve..uzorak mi je nekih 400km..polugradska voznja koja se moze porediti sa tvojm gradskom...ja vozim onako - zenski, ujednaceno, bez kocenja i naglih ubrzanja...(verovatno bi ste mi oduzeli BMW)

Razlika od 3 lit je drasticna - cak i da je razlika 2 lit - i to je za neverovati...otud tolika prica

mnogo ti trosi, nesto tu nije kako treba, meni je m40 u karavnu trosio 9L takve voznje, ( zenske ) <_<

Link to post
Share on other sites

Ma dajte bre ljudi, kutija prosecnih cigareta 100 d, kafa pice i kafeu da se smrznes, a sve to mozes da kupis u marketu i da te kosta ohoooo jevtinije, a mi tu filozofiramo oko 1-2 benzina na 100 km voznje, prodas auto kupis dooobre gilje, jevtino odrzavanje , nema registracije, ako ti ih i ukradu jaka stvar,

Link to post
Share on other sites

Evo narode da i ja kazem nesto o mom Bmw318i115ks.Motor je 98godiste i pri normalnoj voznji mi trosi od 13 u gradu do 10 na otvorenom.Kada se vozi ostrije ide i do 15litara benzina posto nemam gas.Nesvidja se ni meni ali to je realnost,uzmimo samo da Zastava trosi 10lit.BMW je bar AUTO.

Link to post
Share on other sites
Evo narode da i ja kazem nesto o mom Bmw318i115ks.Motor je 98godiste i pri normalnoj voznji mi trosi od 13 u gradu do 10 na otvorenom.Kada se vozi ostrije ide i do 15litara benzina posto nemam gas.Nesvidja se ni meni ali to je realnost,uzmimo samo da Zastava trosi 10lit.BMW je bar AUTO.

Konacno neko pametan i realan ........

Tako je brate realno i samo nek trosi al ga zato ivolimo zato sto je auto a ne Yugo....

Link to post
Share on other sites

nisam siguran da sam dobro razumeo prethodne postove, hocete da kazete da 2.5 trosi manje od 1.8 ? (vecina bar) ???

a za ovo merenje sa punjenjem do cepa nije bas najpouzdanije posto nikad nije do cepa osim ako muckate auto i cekate da se isprazne eventualni vazdusni dzepovi a i od puta posle pumpe zavisi koliko ce se goriva prosuti kroz odusak rezervoara, to isto zavisi i od spoljasnje temperature posto gorivo menja svoju zapreminu u zavisnosti od temperature...

Link to post
Share on other sites
nisam siguran da sam dobro razumeo prethodne postove, hocete da kazete da 2.5 trosi manje od 1.8 ? (vecina bar) ???

a za ovo merenje sa punjenjem do cepa nije bas najpouzdanije posto nikad nije do cepa osim ako muckate auto i cekate da se isprazne eventualni vazdusni dzepovi a i od puta posle pumpe zavisi koliko ce se goriva prosuti kroz odusak rezervoara, to isto zavisi i od spoljasnje temperature posto gorivo menja svoju zapreminu u zavisnosti od temperature...

kako vecina njih ovde kaze fora je u tome sto stave duzi diff, i auto nesto malo igubi na ubrzanju, mozda jednu secundu, ali smanji potrosnju i to skoro pa za 6 litara, i da trosi po gradu 8 ili ti manje od 1.8

Link to post
Share on other sites
moj 325ix trosi do 8 do 20L i ne zamaram se puno potrisnjom. cupa ko lud i penje se uz masnu banderu.

p.s. ako hoces da malo trosi vozi smart a ne bmw.

i moj 525i trosi na otvorenom od 8 do 20, ali po gradu iskljucivo od 13 do 20

sad me znam na sta si mislio, jel i tebi po gradu trosi 8 litara??

Link to post
Share on other sites
i moj 525i trosi na otvorenom od 8 do 20, ali po gradu iskljucivo od 13 do 20

sad me znam na sta si mislio, jel i tebi po gradu trosi 8 litara??

ma kakvi. od 10 do 12 da ga mazis. sto i nije puno. imam HONDU HRV 1.6 105KS i po gradu isto trosi do 10l. a na otvorenom 6.5l

Link to post
Share on other sites