Recommended Posts

Auto mi slabo vuce,isao sam kod majstora za turbine i rekao je da se vrti,prikljucivao je da izmeri pritisak turbine,koliko sam video na onom njegovom aparatu za merenje pritiska,dok je dodavao gas do maksimuma,kazaljka se pomerala,ali kaze da to nista ne vredi dok se ne rastavi turbina,turbina mi malo pusta ulje na srafu od metalnog ili bakarnog creva,auto mi je dosta dimio pri prvom paljenju,pa mi je majstor pomerio BOSCH pumpu ka gore i dimljenje pri prvom paljenju se drasticno smanjilo,ali nije dobio nista na snazi,nego je dobio samo ravnomerniji rad pri prvom paljenju,ali i dalje pri prvom paljenju moram da mu dam malo gas da se ne ugasi,majstor mi je rekao da bi trebalo pomeriti jos BOSCH pumpu,ali za to bi trebalo da se drugacije uzubi zupcasti kais,da li moze da bude problem u BOSCH pumpi,BOSCH pumpa je na sajlu,a pre je bila valjda elektronska, da li su mozda dizne,ali koliko to sve utice na snagu,ne moze da ide preko 160 na 4200 obrtaja i do te brzine mu treba mnogo dok se zaleti,a u ostalim brzinama ide do maximuma,sta mi predlazete da uradim,da li da uzmem drugu turbinu ili nesto drugo,hitno mi trebaju saveti sta da uradim,hvala..?

Link to post
Share on other sites

Pa sta kenja taj tvoj majstor?Sto je kacio manometar,bez veze ako ne zna sta da gleda?Ako turbina puni mora da pokaze pritisak?A pored toga,treba da proveris zupcenje,i dizne,kada se to sve dovede u red mora da vuce

Link to post
Share on other sites

Ma nije to moj majstor,otisao sam u servis gde popravljaju samo turbine i on je prikacio crevce na manometar i rekao je da ne moze nista da vidi tako,davat ja pun gas pri merenju i ja sam tada video da ona kazaljka na barometru skace,pretpostavljam da ne valja turbina ne bi skakalo uopste,pa pretpostavljam da puni,da li je moguce da slabije vuce ako je BOSCH pumpa lose uzupcena,kada je prvo paljenje moram da mu dam malo gasa,inace nece da sastavi,posle par sekundi radi normalno na leru,pre mi je dosta dimio pri prvom paljenju pa je majstor pomerio BOSCH pumpu do kraja,dokle god se mogli,pa mi je rekao da bi trebalo da se pomeri za koji zub na zupcastom kaisu,dizne mi se cuju da cekicaju..?

Link to post
Share on other sites

probaj sa prstom dal turbina ima lufta, dal ti trosi auto trosi vise ulja nego prije??

ako dosta dimi i trosi ulje onda je 99 posto da je turbina odsvirala i pomaze samo reparacija ili druga, a treca i najeftinija opcija ali najmanje zahvalna je micat turbo sistem da bude obican dizel motor

Link to post
Share on other sites