Problem - ponekad trokira i pravi detonacije


Recommended Posts

Sta moze da bude problem na 2.0 12v, desava mi se bez pravila pocne da trokira prilikom ubrzavanja uglavnom u drugoj i trecoj brzini, pocne samo nesto da ga secka i onda detonira plin? Svecice zamenio, filtere i od gasa i od vazduha, proverio klapne na protokomeru, sve na svom mestu, neznam sta mu je. Vozim npr. ceo dan i sve normalno i onda stanem na semafor i krecem prvom normalno, saltam u drugu i krene da nesto trza pocne auto da cima bukvalno i ako ga odmah ne razdvojim pukne plin...i uglavnom trza na nizim obrtajim do 3000 otprilike...

Prljave mi dizne pa ne mogu da proverim dal je isto i na benzinu. Vozim auto vec tri godine i nikad mi se ovako nije dogadjalo.

Ako neko imaju ideju sta moze biti nek iznese...

Link to post
Share on other sites

Brate to se i meni isto desava od samog starta kako sam stavio plin,i ja sam sve zamenio i isto je i dalje,jednostavno ne trpi veliki gas na malim obrtajima.'

Ja mislim da je problem sa vazduhom,dali ga ima mnogo ili malo jbm li ga.

Babic mi kaze da mi nevalja ili isparivac ili ploca ona pre protokomera,a imao sam jednu e34 ranije i nije mi pravila probleme.

Ja cu da probam sa drugim isparivacem i tom plocom,pa ako se isto desava stavljam sekvent.

Aj ako resis problem napisi sta je.

Link to post
Share on other sites
Sta moze da bude problem na 2.0 12v, desava mi se bez pravila pocne da trokira prilikom ubrzavanja uglavnom u drugoj i trecoj brzini, pocne samo nesto da ga secka i onda detonira plin? Svecice zamenio, filtere i od gasa i od vazduha, proverio klapne na protokomeru, sve na svom mestu, neznam sta mu je. Vozim npr. ceo dan i sve normalno i onda stanem na semafor i krecem prvom normalno, saltam u drugu i krene da nesto trza pocne auto da cima bukvalno i ako ga odmah ne razdvojim pukne plin...i uglavnom trza na nizim obrtajim do 3000 otprilike...

Prljave mi dizne pa ne mogu da proverim dal je isto i na benzinu. Vozim auto vec tri godine i nikad mi se ovako nije dogadjalo.

Ako neko imaju ideju sta moze biti nek iznese...

Struja ,i mene zezaala na kockici,kablovi i ostala sranja zameni pa ces videti,to se prvo radi pa tek onda plin...

Link to post
Share on other sites

Jeb.m li ga, pocelo je uzasno da me nervira, neznam da ne glavi mozda regulator ler gasa, on nikad nije menjan a ni ciscen? Jer kad to zatrokira cilindri kao da svi rade normalno, ne trokira motor nego kao u momentu da je losa smesa pa izgubi snagu skroz odjednom na sekunde i onda bum...

Svecice su nove, kablovi koliko moze da se vidi ne varnice i nisu osteceni, jedino razvodnik paljenja...sta se tu menja sve i koliko to kosta otprilike? Jel treba paljenje sta da se steluje posle zamene?

I da, evo veceras na primer mi se to non-stop desava, sad vise nece da bude normalan ni malo...

Link to post
Share on other sites
Jeb.m li ga, pocelo je uzasno da me nervira, neznam da ne glavi mozda regulator ler gasa, on nikad nije menjan a ni ciscen? Jer kad to zatrokira cilindri kao da svi rade normalno, ne trokira motor nego kao u momentu da je losa smesa pa izgubi snagu skroz odjednom na sekunde i onda bum...

Svecice su nove, kablovi koliko moze da se vidi ne varnice i nisu osteceni, jedino razvodnik paljenja...sta se tu menja sve i koliko to kosta otprilike? Jel treba paljenje sta da se steluje posle zamene?

Paljenje neznam stvarno kakvo imas na tom motoru al ako menjas kapu i ruku i kablove nema potrebe za nikakvim stelovanjem.A za cene vidi u nekim od prdacnica,mada nije jeftino da znas,ja sam imao kocku 1.6 na njoj su kablovi originalni kostali 150e i to da porucim kod katalinica...

Link to post
Share on other sites

regulator lera nema veze sa tim on kad zeza uzmes dok radi motor iskljucis ga i radice ti lepse dok ga neocistis ili ako ni to ne pomaze promenis,ako ga cistis uzmi karbosprej ima da ga usija koliko je dobar..

Link to post
Share on other sites

Na leru mi radi savrseno, ne variraju obrtaji, pocne da zeza samo kad krenem da ubrzavam!

Probao sam da vozim skroz polako tj. polako da ubrzavam i pre saltam, tad blago trokira al nece da pukne, cim vise stisnem gas vise se i manifestuje...

Link to post
Share on other sites

Cabro i jos neki su ti lepo rekli,ako ne zelis da poslusas onda nemoj da smaras,lepo ti ljudi kazu kablovi i kapa,a na benzin ti se to nece desavati jer su dizne ispred samog ventila,u usisnoj grani ti je samo vazduh zato nemas detonacije,a u slucaju sa plinom od protokomera do ventila imas smesu plina i vazduha,kada kabal probije i baci na kabal kod koga je usisni ventil otvoren,zapalice se ta smesa i eto ti detonacije.Tako da zameni kablove i kapu i bice sve kako treba

Link to post
Share on other sites
Cabro i jos neki su ti lepo rekli,ako ne zelis da poslusas onda nemoj da smaras,lepo ti ljudi kazu kablovi i kapa,a na benzin ti se to nece desavati jer su dizne ispred samog ventila,u usisnoj grani ti je samo vazduh zato nemas detonacije,a u slucaju sa plinom od protokomera do ventila imas smesu plina i vazduha,kada kabal probije i baci na kabal kod koga je usisni ventil otvoren,zapalice se ta smesa i eto ti detonacije.Tako da zameni kablove i kapu i bice sve kako treba

bas tako!!!

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

e pa ovako momci,i meni je pucao plin i dva puta sam menjao protokomer zbog toga...odem ja kod majstora i on namesti onaj automatski prekidac sto prebacuje sa benzina na plin umesto na 2000 obrtaja,on stavi na 3000...kaze ovako razradi dizne i ne puca...i vidi cuda stvarno vise nije pucao...

Link to post
Share on other sites

Sva sreca pa ne kupi novu razvodnu kapu i svecice, samo bi bacio preko 100 evra dzabe. Posle mnogo nerviranja sasvim slucajno uzmem da okrecem onaj glavni tockic za plin, bukvalno je trebalo 5 mm samo da ga odvrnem i resim problem sa detonacijama, izgleda da je smesa bila siromasna i to ga je i zezalo sve vreme...

Link to post
Share on other sites

sva sreća pa si se zajebavao samo pola godine sa problemom

da je u pitanju siromašna smeša pucao bi ti preko 3000 a ne do 3000rpm

a ako je to sve tako onda ti je difuzor u mixeru prevelik, okrenut naopako ili jednostavno ne valja

Link to post
Share on other sites
sva sreća pa si se zajebavao samo pola godine sa problemom

da je u pitanju siromašna smeša pucao bi ti preko 3000 a ne do 3000rpm

a ako je to sve tako onda ti je difuzor u mixeru prevelik, okrenut naopako ili jednostavno ne valja

:)

Link to post
Share on other sites

Neverujem da je to u pitanju zato sto je auto kod mene vec cetvrtu godinu i presao sam sa njim na plin preko 70000 hiljada vec i nikad nikakav problem nisam imao, samo sam menjao filtere od plina. Sad opet radi normalno i nijednu detonaciju nisam imao posle toga. Sve ukupno me zezalo oko mesec i po dana, posle je stajao 4 meseca u garazi dok sam bio u vojsci i nije uopste vozen. Planiram jos jedino da promenim membrane na rasprsivacu i onda sam miran sa plinom...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Neverujem da je to u pitanju zato sto je auto kod mene vec cetvrtu godinu i presao sam sa njim na plin preko 70000 hiljada vec i nikad nikakav problem nisam imao, samo sam menjao filtere od plina. Sad opet radi normalno i nijednu detonaciju nisam imao posle toga. Sve ukupno me zezalo oko mesec i po dana, posle je stajao 4 meseca u garazi dok sam bio u vojsci i nije uopste vozen. Planiram jos jedino da promenim membrane na rasprsivacu i onda sam miran sa plinom...

druze ja vozim e36 316 1993 sa obicnim plinom,pucao je stalno,sreca imam antisok...smanjio sam vazduhza 2 tercine,znaci samo trecina na usisu u filter,i radi perfektno...jes da trosi oko 15l al rradi super...jedino neznam kako da mu smanjim potrosnju,skinuo sam za 3 litre zavrnuo 1 krug i nepuca...videcemo jos...

Link to post
Share on other sites