Problem sa smolom...


Recommended Posts

zna li neko sa cim da skinem smolu sa kola a da ne ostetim farbu???

[kad su mi roditelji bili u herceg novom na moru ostavili su kola pod borom i jbg...]

ako imate neko resenje molim vas recite...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

neko mi je bio rekao (ne mogu se sjetit ko) da je smolu skinuo sa "WD-om 40" onaj sprej za podmazivanje.... pa pokusaj sa tim... heh to je vjeciti problem kod nas u Herceg Novom, gdje se god parkiras nadjes se ispod nekog bora... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

nikako nemoj benzinom ,razredjivacima to je jako afresivno i moze lako da se osteti farba,a tek nikako smirglom!!!!uzgred postoji preparat bas za skidanje smole .alternativni nacini su sirce i sprej za muve :prankster2: (sirce provereno skida).skida i polir pasta.

Link to post
Share on other sites

Ja u perionici koristim sprej firme Mafra koji je namenjen skidanju svih vrsta smola, katrana...

Skida odlicno bez ikakvih ostecenja farbe. Neznam gde im je maloprodaja ali mozes otici u bilokoju autoperionicu i traziti tretman vozila time ili zamoliti vlasnika da ti ustupi jedan sprej.

Link to post
Share on other sites

zna li neko sa cim da skinem smolu sa kola a da ne ostetim farbu???

[kad su mi roditelji bili u herceg novom na moru ostavili su kola pod borom i jbg...]

ako imate neko resenje molim vas recite...

e aj molimte kazi nam samo shta si na kraju krajeva uradio i sa chime si ochistio smolu

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...