Recommended Posts

Interesuje me koliko obrtaja na leru imaju vasi BMW-i po ovom hladnom vremenu, naravno kad ih upalite prvi put. Kod mene ima oko 1500. Navedite i model i motor.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj nastelovao na 1000 rpm, zato sto vozim i na plin...

Kad sam tek kupio kola u trenutku probe, zaleteo sam se po nasim ulicama 100 km/h,

i kad oduzmem gas pri toj brzini i stisnem kvacilo,

auto se jednostavno ugasi... a zamisli kad ti se servo ugasi na 100km/h.

Tad sam ga naprzio na 1000 obrtaja i resio problem...

Bolje da mi malo vise trosi nego da se ubijem negdu u sancu.

E34 525i 24v M50.

Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj nastelovao na 1000 rpm, zato sto vozim i na plin...

Kad sam tek kupio kola u trenutku probe, zaleteo sam se po nasim ulicama 100 km/h,

i kad oduzmem gas pri toj brzini i stisnem kvacilo,

auto se jednostavno ugasi... a zamisli kad ti se servo ugasi na 100km/h.

Tad sam ga naprzio na 1000 obrtaja i resio problem...

Bolje da mi malo vise trosi nego da se ubijem negdu u sancu.

E34 525i 24v M50.

A koliko je bilo pre nego sto si ga nastelovao? Interesuje me jer meni nije radio automatski sauh, sad kao radi ali nisam siguran koliko obrtaja treba da ima.

Link to post
Share on other sites

meni drzi oko hiljadarke...

ali nisam siguran dal je nesto dirano posto je chipovan kod predhodnog gazde :D

inace rec je o 316i compact e36 m43

Link to post
Share on other sites

A koliko je bilo pre nego sto si ga nastelovao? Interesuje me jer meni nije radio automatski sauh, sad kao radi ali nisam siguran koliko obrtaja treba da ima.

Bio je na propisanih oko 700-750 rpm.

Link to post
Share on other sites

Ajde dobri ljudi, pogledajte ujutru koliko obrtaja ima kad ga upalite, odnosno dok je pod sauhom, plizzzz.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

524td ... 700 obrtaja u minutu

ček malo brate 700 o/min prvo paljenje jel tebi uopšte menja broj obrtaja kad ga upališ vrućeg i hladnog

isti je motor i moj ali na prvo paljenje po ovom hladnom vremenu drži 1000 o /min pa onda spusti na 700

Link to post
Share on other sites

nemenjaju se obrtaji, nego imam neki prekidač koji moram da kliknem na 1 da motor nebi štucao dok je ladan, kad se zagreje malo isključim taj prekidač i onda normalno radi na istim obrtajima

Link to post
Share on other sites

nemenjaju se obrtaji, nego imam neki prekidač koji moram da kliknem na 1 da motor nebi štucao dok je ladan, kad se zagreje malo isključim taj prekidač i onda normalno radi na istim obrtajima

e nemam ti ja to brate kod mene automatika :blink:

Link to post
Share on other sites

Kod mene kad se pali ujutro, zavisno od spoljasnje temperature, od 1000 (na -10 i vise), 900 (od 0-(-10)) i kad je pozitivna tepmeratura ide max 800. A posle toga na leru kad je temperatura motora na sredini, onda je 600. Rec je o BMW E39 TDS (98god)

Link to post
Share on other sites

kod mene je na 900 rpm ujutru, a zagrejan na 700. s tim shto neki raniji modeli bmwa koliko sam upuchen ne dizu visinu ler gasa ujutru. radi se o tipu ubrizgavanja. a ako zeza ler na autu, to je jedna od boljki za koje je najcheshche kriv plin...

Link to post
Share on other sites

Ajde dobri ljudi, pogledajte ujutru koliko obrtaja ima kad ga upalite, odnosno dok je pod sauhom, plizzzz.

Pozdrav

320i, E30, 1500 obrtaja hladan i postepeno pada na 950 kad se ugreje. To je malo previse kad je vruc, ali mora zbog plina.

Link to post
Share on other sites

e nemam ti ja to brate kod mene automatika :blink:

Pa bila i kod mene automatika, ali kao što reče klinik ubacili su običnu boš pumpu i eto prekidača u kabini

Link to post
Share on other sites