Recommended Posts

treba mi pomoc.....udario sam bmw-a i polomio hladnjak,visko i vodena pumpa je bila nabijena unutra...hladnjak mi je bio odvojen od boce ali nisam nasao taj pa sam kupio onaj sto je izjedna sa bocom,zamijenio vodenu pumpu a visko zakocio.....e sad problem,voda nece da kruzi na mali gas tek kad predje 2000 obrtaja pocne da se vrace u boci,a nekad i kad otvorim cep voda ide napolje....temperatura mi malo predje pola i tu stoji,upalim grijanje dok auto radi na ler ono ima grijanja nekih 2min i onda pocinje hladnije sto znaci da voda miruje u hladnjaku za grijanje,cim dam gas ima grijanja............sto se tice crijeva ona nisu tvrda.....pomagajte poludjeh od njega....

Link to post
Share on other sites

Problem ti je u visku zato sto je blokiran to pod 1 a pod 2 si udarcem poremetio i vodenu pumpu,prekontrolisi je obavezno i probaj da zatregnes kais na njoj kako bi mogla bolje da vrti i da voda bolje cirkulise kroz ceo sistem.Smetali ti buka od blokiranog viska?Zna puno da se cuje.

Link to post
Share on other sites
Problem ti je u visku zato sto je blokiran to pod 1 a pod 2 si udarcem poremetio i vodenu pumpu,prekontrolisi je obavezno i probaj da zatregnes kais na njoj kako bi mogla bolje da vrti i da voda bolje cirkulise kroz ceo sistem.Smetali ti buka od blokiranog viska?Zna puno da se cuje.

Vodena pumpa je nova

Link to post
Share on other sites

sve mi mirisi na slabo odzracen sistem...a trebao si staviti hladnjak sa odvojenom bocom,ne taj,taj je hladnjak (pretpostavljam da si stavio od m50) nauka od hladnjaka i kruzenja vode.

Link to post
Share on other sites

zamijenio sam hladnjak i sad je sve uu redu........Moze li mi neko reci dimenzije hladnjaka motora e30 325i jer mi se cini da ovaj nije visok koliko bi trebao da bude,takav mi je bio i prosli a onaj sto sam uzeo sa bocom izjedna je bio dolje malo produzen.............npr. sad mi visko ventilator malo viri ispod hladnjaka....

Link to post
Share on other sites
zamijenio sam hladnjak i sad je sve uu redu........Moze li mi neko reci dimenzije hladnjaka motora e30 325i jer mi se cini da ovaj nije visok koliko bi trebao da bude,takav mi je bio i prosli a onaj sto sam uzeo sa bocom izjedna je bio dolje malo produzen.............npr. sad mi visko ventilator malo viri ispod hladnjaka....

Hladnjaci se razlikuju da li auto ima klimu ili ne,da li je menjac manuelni ili automatic i god.proizvodnje,jedni su do 9/87 a drugi od 9/87,pusti broj sasije(ako je njegov)jer 70%e30 su prekucani pa ako je i sa tvojim taj slucaj teze cemo ga naci.

Link to post
Share on other sites