Recommended Posts

dragi prijatelji,

model 325 td 1992 e46

ovih dana sam imao problema sa paljenjem. prakticno nije mogao da upali kad je temperatura bila i malo ispod nule, a na ono hladno je bio misaona imenica. pre dva dana sam kupi nov akumulator, vesna 75 Ah. usled slabog (nikakvog paljenja) uspeo sam da ga izverglam dva puta, pa sam morao da ga punim. medjutim preko kablove dobro upali sto me malo iznenadjuje.

sumnjao sam na motor, posebno sto se oseca nafta, medjutim ovo sa akumulatorom me malo stavlja u dilemu.

please help!!

Link to post
Share on other sites

akumulatro,moguce lako i alneser da je nesto izgubio snagu (piksne,cetkice)...jer kako kazes ako dobro pali na kablove (sa pojavanom strujom) a nece na kljuc ili na nov acu...onda je to to...avo kod nas od juce otoplilo dobro :) ako te to tjesi

Link to post
Share on other sites

da da u pravu ste e36, bio je lapsus.

upravo sam se vratio od majstora. zamenio je plasticna creva, jer je pustao naftu.

sto se tice paljenja: alternator nije punio. bile dotrajale cetkice, pa su zamenjene. uz to zamenjen je rele za elektro podizace, posto ni oni nisu radili.

sve u svemu decko (majtor) je izuzetno posten i korektan. za zamenu cetkica, relea, tri creva naplatio je 2000 din.

uz to covek je izmerio kompresiju i pregledao turbinu.

kompresija je 'sarna' na jednom cilindru bila je cak 1.84, dok ostali variraju izmedji 1.9 i 2.1. turbina isto nije sjajna. pocinje da se pali tek na 2500 o. onada i auto dobija snagu.

sad je pitamnje sta raditi sa tim autom

mene bilo sramota dao coeveku 200 preko. sto dokazuje da opravke za BMW nisu tako ni skupe

Link to post
Share on other sites
Nesto si se zajebao za jedinice za kompresiju u kojim je to jedinicama mere

jao :), neznam :lol:, ja sam programer.

molim te pomogni mi. tako mi je covek rekao. moguce da je x10,....18.4 na jednom cilindru astali se krecu od 19 do 21,...da da tako je

pitanje sta dalje sa tim motorom

Link to post
Share on other sites

da slabo je prilicno...

pa kako sad pali....

ako pali guraj tako,sad ce sve tolije i toplije vrijeme pa kad ti bude pogodno vrijeme za to uradi mu osvjezenje i teraj...

Link to post
Share on other sites