concept - nova petica


Recommended Posts

Pozadi ima malo slicnosti sa aktuelnom trojkom cini mi se. Jako lepo izgleda. Ljudi ne mogu da omanu. Ali nesto sam razmisljao, ispravite me ako gresim. Najduze se proizvodio E36, osam godina, skoro devet, a i dalje izgleda prokleto dobro. Uskoro, uskoro cu ga imati nadam se... :preved:

Link to post
Share on other sites

stvarno je prelep , stopke su identicne kao kod sadasnje trojke , ali ne sumnjam u dizajnere bmw-a , zadnjih godina nemaju nijedan jedini promasaj

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jedan kolega mi je rekao da mu se ne svidja nova petica a ja sam ga zamalo pljunuo u lice. Kako moze nekom ovo da se ne svidja? On inace vozi E-34 i nakon te njegove izjave sam mu rekao da ga proda i kupi golfa jer nema pojma o BMW! PREDIVAN JE!!!!! :preved: :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Jedan kolega mi je rekao da mu se ne svidja nova petica a ja sam ga zamalo pljunuo u lice. Kako moze nekom ovo da se ne svidja? On inace vozi E-34 i nakon te njegove izjave sam mu rekao da ga proda i kupi golfa jer nema pojma o BMW! PREDIVAN JE!!!!! :preved: :prankster2:

ako si mu rekao pa zar ovo da se nekome ne svidja :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

evo je sad u totalno drugacijem izdanju

Buduca Generacija Bmw-ove Serije 5

Još od svog prvog modela BMW-ova ‘petica’ je sinonim luksuznog performansama naklonjenog automobila i predstavlja izuzetno važan model u ponudi bavarskog proizvodjaca, ne samo po pitanju prodajnih rezultata vec i imidža.

31bmwm51.jpg

Što se motorizacije tice BMW ce ustrajati na turbo motorima. Tako ce primjerice vrh standardne ponude ciniti 4,4-litreni V8 bi-turbo motor koji je nedavno predstavljen u modelu X6, a njega ce slijediti još nekoliko manjih turbo benzinskih i, naravno, dieselskih motora. Preciznije, BMW upravo radi na razvoju druge generacije svog Common Rail sistema koji ce funkcionisati pri veæem pritisku kako bi se povecale performanse motora.

31bmwm52.jpg

Krajem 2010. ocekuje se i dolazak novog modela M5 kojeg ce najvjerojatnije pokretati 5,5-litreni motor s parom turbopunjaca, a sve u cilju postizanja boljih performansi. Ponudu prijenosa ce ciniti 6-stepeni rucni i 6-stepeni Steptronic mjenjac, a ocekuje se kako ce dostupan biti i ZF-ov 8-stepeni mjenjac.

Unaprjedjenju performansi ce pridonijeti i povecana upotreba lakih materijala ukljucujuci ugljicna vlakna i aluminij, cija ce primjena biti nešto veca u snažnijim modelima, pogotovo u novom M5.

Konstrukcija automobila ce biti svojevrsni hibrid aluminijskog prostornog okvira sprijeda i tradicionalnog celicnog monocoquea straga, odnosno za putnicki prostor i prtljažnik. Na ovaj ce se nacin omoguciti bolja raspodjela mase te bolja vozna svojstva automobila.

Nezavisni ovjes ce sprijeda ciniti McPhersonove opružne noge, a straga Multilink. Velicina tockova ce se kretati od 17 do 19 cola, a novi elektrohidraulicni kocioni sistem bi trebao smanjiti zaustavni put i poboljšati stabilnost vozila.

Unutrašnjost automobila bi se ponajprije trebala razlikovati povecanom ponudom prostora posebice za putnike na stražnjoj klupi, a zapremina prtljažnika ce narasti na 550 l. Središnja konzola ce biti više okrenuta vozacu, a svakako treba ocekivati i bogatu standardnu te dodatnu opremu.

Izvor: www.autorevija.com

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koncept je jebanje k...e. Mozda sam pogresio gde trebaju tackice izvinjavam se administratoru ali ovo je stvarno lep auto. Do sada mi je e 39 bila najlepsa petarda ali ovo novo cudo je prelepo. Mislim da su stopaljke kao sa trojke kupe a ne sa obicne trojke.

Link to post
Share on other sites
mene ove linije strashno podsechaju na novog mondea

hahahaha... Ima istine...

Osnovna zamerka poluneutralnih posmatraca BMW-u, a koji su vise za mecku je ta da su svetlosne grupe na BMW male i da dosta jeftinije izgledaju od Mercedesovih. Druga zamerka je da im svima BMW deluje kao da je od pretankog lima zbog svoje linije. Prestali su da kenjaju u poslednje 3 godine, ali po meni evo im opet teme. Premale su svetlosne grupe. Zadnje bi ja stavio 15ak % vece a prednje 20-25% vece, al koji sam ja k***c bitan za to, kada cu verovatno tu najnoviju peticu kupiti u najboljem slucaju od 2 ili 3 vlasnika...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Auto je perverzija. Jedino me nervira sto ne stavise farove od koncepta i

povecase one bubrege j***li ih oni.

Naravno ovo je vrh i ovo su smesne zamerke al' izbedacih se bzvz...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...