Recommended Posts

Mozeli sta da se osteti na motoru m40 u slucaju pucanja ili loseg zubcenja kaisa?Nikako da stignem da proverim u kakvom je stanju jer ko zna kad je menjan i sta bi sve trebalo zameniti pri kupovini i stavljanju novog,imali kakav spaner i okvirno koliko bi kostali delovi?Auto je Bmw318i115ks. :lol:

Link to post
Share on other sites

Ne zajebavaj se, drug je na e30 e318, zgob leljosti (nov kais mu je stajao u gepeku), napravio sranje. Pukao kais i sjebao je motor.

Link to post
Share on other sites

ja sam radio veliki servis pre par meseci,kaisa 2komada(neznam koja),spaner,ulje,filter,i prednje plocice i paknovi rucne,sve ukupno sa rukama majstora bilo oko 20.000din,ako ti taj info nesto znaci(M40 motor)

Link to post
Share on other sites

Ulje i filtere sam sve zamenio osatali kablovi svecke i zupcasti kais,mozda cu i bombinu da zamenim zeza me ponekad prekida rad u voznji i na leru.Zbog tog trzanja mi i pade napamet kais da ne preskoci nedaj boze.Raspitacu se i u sto kracem roku promeniti ovo naj vaznije posto mi trenutno novac nije jaca strana treba da postanem TATA za par dana pa vam je sve jasno.

Link to post
Share on other sites
Mozeli sta da se osteti na motoru m40 u slucaju pucanja ili loseg zubcenja kaisa?Nikako da stignem da proverim u kakvom je stanju jer ko zna kad je menjan i sta bi sve trebalo zameniti pri kupovini i stavljanju novog,imali kakav spaner i okvirno koliko bi kostali delovi?Auto je Bmw318i115ks. :lol:

Imas tri spanera,kod zamene kaisa pozeljno je i njih menjati,na drugu zamenu kaisa obavezno i spanere.Spaneri 3 kom =60e ili 70e,zavisi koji ti je veliki spaner jer se razlikuju.

Link to post
Share on other sites

Da razjasnimo. To nije moje misljenje nego coveka kog znam i koji radi u mercedesu vec dosta godina (sa sartifikatom) i on kaze da menjaju spanere na bilo kom kaisu samo ako se spaner cuje ili je se na bilo koji nacin rashodovao. Inace nema ga potrebe menjati. Ko sto rekoh, dzabe bacanje para.

Sad misljenja i praksa drugih majstora-to je njihova stvar.

Kod mene sam menjao kais (jedan jedini koji ima) i nisam menjao spaner, od toga ima jedno 20k i sve radi normalno. Doduse nije zupcasti vec onaj pljosnati sa kanalima (zaboravih kako se zove, neka skracenica sa tri slova).

Link to post
Share on other sites

Ima jedan španer i 2 rolera ili trkača po kojima kaiš trči....kaiš se menja redovno jer može da napravi opasan dar-mar,a ovo ostalo po potrebi,ako se čuje ili ako ima tzv. lufta...ne može da škodi sve zameniti,ali često nema potrebe...

Link to post
Share on other sites

Menjao sam jesenas na 318i M40.

Zupcasti je bio oko 1200 din.(zaboravih marku), i uzeo sam jos rolere (dva rolera - bez spanera) koji su bili oko 3000.

Moze se proci i jeftinije no generalno to su cene za nove delove u BMW prodavnicama. Spaner je koliko se secam bio oko 2500...

Ako ne znas kad je menjano najbolje da promenis ceo set.

Link to post
Share on other sites

Spaner se uvek menja, nemoj da skrtaris, nije on skup koliko je skupo da radis ceo motor kad ventili polupaju klipove, a te price rekla kazala da se ne menja svki put su glupost.

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima cim dodjem do para zamenicu kais a ostalo proveriti kakvo= je stanje pa ako treba onda menjam sve.uglavnom nepipam nista dok nebudem imao u saci lovu za sve to novo.

Link to post
Share on other sites

ja sam imao 518 M40 motor, menjao sam pre dve godine kada je poceo motor dasticno da menja zvuk kais (iz grcek 20 evra), tri lezaja, spaner, vodenu pumpu, tako mi je rekao majstor jer se i ona tada menja i sve to je kostalo 100 evra, s tim da mi je majstor drugar i nije mi bas full naplatio...ali kada se vec svi oni poklopci skidaju, elektronski razvodnik i sve to, onda je najbolje promeniti sve te lezajeve i p=spaner jeer ako neki zakaze (a majstori obicno zavrte prstom i kazu 'terace ovaj jos, ne cuje se') onda se i pokida kais i dodje do krivljenja ventila itd...

Link to post
Share on other sites