Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Trebaju ti samo dve usmerivacke diode, i malo kabla :e30:

Na modulu od daljinskog treba da nadjes gde ti pusta isti impuls kao prema motorcicima za zakljucavanje, taj izvod ima svaki, ali ne znam koji ti je tacno model modula koji si ubacio...

Odatle odvedes taj "+" do prekidaca za sva cetiri migavca, i preko diode povezes na vod koji ide ka migavcima...

A takodje i plus koji ide od prekidaca ka migavcima premostis diodom...

I to ti je to, ako se uopste ne razumes oko struje onda ne diraj nista :)

Link to post
Share on other sites
Trebaju ti samo dve usmerivacke diode, i malo kabla :e30:

Na modulu od daljinskog treba da nadjes gde ti pusta isti impuls kao prema motorcicima za zakljucavanje, taj izvod ima svaki, ali ne znam koji ti je tacno model modula koji si ubacio...

Odatle odvedes taj "+" do prekidaca za sva cetiri migavca, i preko diode povezes na vod koji ide ka migavcima...

A takodje i plus koji ide od prekidaca ka migavcima premostis diodom...

I to ti je to, ako se uopste ne razumes oko struje onda ne diraj nista :)

fala bogu da nadjem coveka koji ce mi reci,sve radi savrseno,svaka cast,ma nam osnovne stvari :preved:

Link to post
Share on other sites

Jedan bambi za mene :) Placas pice kad dodjem u NS :e30:

E, znas sta je najjace u svemu tome, ja sam kod sebe ubacio daljinsko pre par meseci, i jos se nisam nakanio da odradim to sa migavcima :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Centralno nece da otkljuca, sta je problem?

Cuje se da odradi relej, vadio sam centralu, pusti struju od centrale ali nece da odradi

Imam paralelno vezanu centralu za daljinsko, relejima odvojenu od fabricke centrale,

i ona odradi i pusti struju ali isto ne otkljucava.. Dok zakljucavanje normalno radi

Kontam da je u pitanju neki od mikro-prekidaca, recimo ovaj Unlock inhibit switch?

52657585.jpg

61596924.jpg

Link to post
Share on other sites

Eh, Casper druze, volio bih da ti pomognem kao i ti meni ali jbg...za mene su seme spanska sela :)

Jos ne uradih bljeckanje zmigavaca...kad kupim diode,saljem ti sliku prekidaca da mi objasnis gdje da zakacim zice :)

Link to post
Share on other sites

Da nije ostalo zaglavljeno dugme safety catch button? Po semi ako je ono zadlavljeno neces moci otkljucati. Mozda ti je ngde prcvikovana zica koja vodi za otkljucavanje. Ako imas instrument poskidaj motorice, prekidace i kontrolisi kontakte kako prebacuju. Kad otkljucavas na izlazu modula centralne tacka s303 treba da ima 12V a drugi kraj, s302, da je na masu. pozz

Link to post
Share on other sites

Diode imas u radnjama gde prodaju elektronske komponente,

a mozes ih naci i kod servisera bele tehnike i slicnih

Safety catch button je onaj pipak unutra na vratima :) ali svejedno nijedan nije zaglavljen

Sve kontam da je ovaj mikro prekidac koji sam naveo, jer ako on nije pritisnut

onda nece raditi otkljucavanje.. a da bih skinuo motorcice moram da skidam tapacire,

a inace ovo pitam da ne bih to morao da radim :prankster2:

A i oni su ga preterali, hiljadu nekih petlji

Link to post
Share on other sites

imas fabricku centralnu ili neki aftermarket? moze li kljucem na suvozacevim vratima da se otkljuca? gepek?

istekaj na vratima onaj snop kablova, malo kontakt spreja pa vrati nazad. verovatno ti signal ne prolazi do motora.

Link to post
Share on other sites

Imam i fabricku i modul za daljinsko, ali sam ovu drugu paralelno vezao i relejima i diodama odvojio,

mislio sam da je tu pobrljavilo pa sam to prvo prekontrolisao, ali sve je u redu, pusti struju na belu zicu

ali dalje nece

Nece sad ni kljucem da otkljuca, cuje se da cvakne relej ali nista

Vec sam i dzekove na vratima pregledao i naprskao, ali nista

Link to post
Share on other sites

unlock inhibit switch ti je opcija kad zakljucas pod 90 stepeni i ostavis tako, tzv double lock, ne moze se otkljucati povlacenjem polugica, zapecacen. pa verovatno nije to.

koliko je komplikovano da raskacis tu andrmolju i probas bez, samo fabricka instalacija?

Link to post
Share on other sites

Andrmolja je odvojena relejima, znaci fabricka je uvek povezana, a modul vezan samo na plavu i belu,

kad stisnem daljinac relej odspoji belu zicu od fabricke centrale i spoji je na plus, i onda plus ode ka motorcicima

Nije tu problem, pojavi se struja na beloj i posle releja normalno, i ja sam mislio da je to ali corak

Link to post
Share on other sites

Vec sam jednom prepakovao taj steker i izmenjao neke pinove koji su bili bas losi, ali i po semi nema gde drugde da bude

Ne vredi, moram ih opet sutra polako pregledati ponovo, pa i skinuti bar vozacev tapacirung da pogledam ako bude trebalo

Bar si me spasao da ne skidam onaj prekidac, nije bas lako :)

Link to post
Share on other sites

otvori vrata i prebaci bravu da bude zatvorena pa probaj par puta da otkljucas i zakljucas preko polugice a istovremeno cimaj konektor na a stubu. ako u nekom trenutku proradi, tu nema spoj.

Link to post
Share on other sites

motor u vozacevim vratima ima opciju kad otkljucas sa unutrasnje strane da otkljuca sve dok su ostali motori svaki za sebe.

Vozaceva vrata otkljucavaju i zakljucavaju iznutra a suvozaceva samo otkljucavaju. Zanji, svaki za sebe. bbbar je tako po semi sto je okacio kasper.

Link to post
Share on other sites