Recommended Posts

Tema je sastavljena ood 4 starije teme sa BMW auto kluba.hr tako da budete upoznati sa kronologijom problema.

27.02.2010.

Naime, večeras idem kuć, stojim na semaforu i primjetim da mi obrtaji variraju 1000-1500 i pritom mi se lagano pale kontrolne lampice za ABS, akumulator, ulje... Krenem dalje sve se normalizira, ali nakon nekog vremena stvar se ponovi ovog puta u vožnji. Kako dalje odmičem svjetla na tabli, neonke u podnožju, ventilacija i brisači mi rade sve slabije i upali mi se konstantno lampica ABS što bi značilo da dotični ne radi. Auti u suret mi blicaju pa kontam da mi ni svjetla ne rade. I tako se vozim neko vrijeme da bi mi odjednom sve proradilo. Zovem starog da dođe pred mene nek se vozi ispred zbog murije. Ovo sa strujom se i dalje nastavlja, sve do nekih tri km od kuće kad se potpuno gasi i ni makac... E sad me zanima par stvari:

-sumnjem na altarnator da je prdnuo pa malo radi malo ne, ako je to moguče

-remen je olabavio (to bi objasnilo zašto je dobivo struje ked bih ubrzavo iz jednostavnog razloga jer bi se našpano tih par tisuća okretaja

Molim vaše prijedloge ili neka iskustva pa da to rješim sutra...

01.03.2010.

Evo da zaključimo temu. Daklem, danas promijenjen alternator i sve se vratilo u normalu: ler ne divlja, svijetla ima ko u priči i nikakve se lampice više ne pale...

02.04.2010.

Dugo mi je trajalo veselje... Opet ne pali, napon akua je 12,2 volti ali ne može kresnit... jeli moguće da je izgubio snagu tj da ne može ispucat dovoljno A da bi pokrenuo???

03.04.2010.

Agonija se nastavlja...

stavio sam nov-novcat aku, upalio prvi put i još par puta i nakon sat vremena neće... prebacim aku u fiata od starog i kresne iz prve...meni se čuje samo klik iz anlasera... sad sam počeo sumnjat na glavni relej zato što se ne čuje ni pumpa goriva da zuji, a mislim da bi trebala...skinuo sam relej i dvije nožice imaju crnih tragova ko da je izgorio...

može li se on provjerit jel ispravan i kako???

jel moguće da mi to sad tak redom krepava???

Nadam se da ste shvatili u čemu je problem. Svaki savjet je dobrodošao...

Link to post
Share on other sites

riješili smo qrac.........sada opet isto sranje, s tim što nije ni preko kablova htio upalit...alternator ga puni, ali on izgubi struju dok je ugašen i to samo nekad jer sam se ovih par dana vozio čist normalno...

negdje sam pročito da zna krepat dioda na alternatoru i kad je auto ugašen ona pravi kratak spoj, a dok je upaljen radi najnormalnije... mislim da je to zadnje što je ostalo

svakako ga sad vozim kod autoelektričara, nek se drugi jebu ja više nemam živaca tražit...

Link to post
Share on other sites

eh da, i daljinsko centralno mi je popizdilo...kad isključim kontakt on se zaključa pa za sekundu otključa (zato što su vrata bila otvorena)...danas dođem do auta i kad ga otključam on se opet sam zaključa za sekundu...zaključat ga mogu normalno...

centralno je ugrađeno naknadno i bilo je na autu otkad je kupljen...

Link to post
Share on other sites