Situacija na trzistu pol BMW vozila


Recommended Posts

Posle duzeg vremena sam pre god dana kupio ponovo bmw i to 318is 94god,nusam bio u toku pa od tad pratim oglase,internet pricam sa kolegama i koliko vidim ponuda je sarolika,cene takodje ali generalno auti dugo stoje na oglasima ili odlaze kroz zamene itd.Hteo bih da cujem vasa misljenja iskustva na tu temu,dali je problem prodati bmw,dali je neko u skoro vreme video negde stvarno dobar auto na prodaju,koliko je bmw popularan medju preprodavcima automobila?Iskreno pomalo sam razocaran...

Link to post
Share on other sites

nije tacno!

neces ti videti da dolazi neki matorac od 45+ godina i uzima e36 kupe, m optik, 2.0, 2.5.... toga nema.

bmw kupuje samo onaj ko voli bmw i ko je zaljubljen u bmw.

Link to post
Share on other sites
nije tacno!

neces ti videti da dolazi neki matorac od 45+ godina i uzima e36 kupe, m optik, 2.0, 2.5.... toga nema.

bmw kupuje samo onaj ko voli bmw i ko je zaljubljen u bmw.

Upravo tako!

Danas je nase trziste preplavljeno nizom klasom vozila (pinto, klio, 206,....) novijeg doba, pa se stim i kupci odlucuju za kupovinu novijeg vozila, ali i kupovinom istih ne polovnih vec novih na kreditie, lizinge ......

A sto se tice Svabe iz 90-tih godina i oni imaju svoje kupce, stim ako je u dobrom stanju vrlo vrlo brzo nadje novog vlasnika, ali takvih automobila je sve manje.

Sto se tice preprodavca svima odgovara kes, ali i njima zamena i te kako odgovara, das svoje vozilo i doplatis, ta doplata priblizno iznosi nabavnu cenu tog vozila koje kupujes, tako da tvoje vozilo se vrlo brzo proda po daleko nizoj ceni neko trecem.

Moje misljenje!

Link to post
Share on other sites

BMW kupuje ko voli, to stoji. Zasigurno nece doci covek od 45 i vise godina i kupiti 325i kupea, ali isto tako ni ljudi izmedju 20 i 30 godina kojima se taj auto svidja , nemaju kintu za taj auto ,jer posla nema. Svi su u fazonu bolje da kupim Punta 2002 ili 2003 godiste za 3500 eura nego bmw 92 ili 93. Ja sam prinudjen da prodam svoj auto i nije mi svejedno kako ce to ici, da ga poklanjam necu .

Link to post
Share on other sites

generalno sva trzista su u pukla,sve je tesko prodati,novo,polovno...

da,auti stoje duuugo u oglasima i jako cesto uporan kupac sa kesom dobije auto u pola cijene...ili preprodavac

Link to post
Share on other sites
nije tacno!

neces ti videti da dolazi neki matorac od 45+ godina i uzima e36 kupe, m optik, 2.0, 2.5.... toga nema.

bmw kupuje samo onaj ko voli bmw i ko je zaljubljen u bmw.

Nije tacno. Mog kupea je pre nepunih godinu dan, pazario dosta stariji covek oko 60 godina, pozvao, nije se pogadjao za cenu. Dosao pogledao dokumenta iskesirao i dan danas je zadovoljan. Sve zavisi ko sta voli. U svim kategorijama starosti ima ozbiljnih i pasioniranih ljubitelja BMW-a.

Link to post
Share on other sites

Preregistracija i uvoz automobila koji su se desili pre par meseci , generalno su uticali i na cenu polovnih automobila i na

prodaju istih,ruku na srce moramo da se povinujemo trzistu , ponudi i potraznji , ....a i cene polovnjaka su kod nas pre preregistracije bile realno 40-50 posto vise nego bile gde u okruzenju, o Evropi i da ne govorim.....tako da su cene sad

koliko toliko realne a treba da idu jos dole.....

Link to post
Share on other sites

Najveci uticaj je zbog idiotski skupe registracije na kubikaze preko 2000 ccm kao i cesta poskupljenja goriva pa zato i nije cudo sto se prodaju samo automobili sa malom kubikazom.

Link to post
Share on other sites

nema tu nikakvih pravila.

evo jedan lik letos u NSu. prodao e36icu. 94god. 320i crni, prva boja, stvarno auto utegnut skroz, ali nista specijalno, nista od M opreme. plisana sedista, meni odvratno. jedino sto ga je izvlacilo 18ke neke lepe felne je imao, i zadnje stopaljke neke kao providne, ali smoked. bez plina, kazem bez ikakve opreme, jedino dig klima i sva 4 podizaca el.

otiso za 7 000e. doso lik pitao ga kolko para, ovaj nije hteo da prodaje, ovaj kolko kesa... 7 soma. prodato.

onaj ko hoce daj ima i da kupi.

Link to post
Share on other sites

to je samo slucaj , koji generalno ne odslikava pravo , realno stanje na trzistu

Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto kupio proslog marta na carinskoj licitaciji i dobro sam bio prosao posle mesec dana desi se cuvena preregitracija i prepolovi cenu vozila,vidim da na oglasima i dalje ima dosta varanja o stanju vozila i kilometrazama istih.Isto vidim da i nebitno od modela ,vrste goriva i klase generalno svi bmw dugo stoje po oglasima,ako nemas klimu kao da nemas tockove!Hteo sam da idem na nesto mladje ili kroz prodaju ili zamenu ali po onome sto citam ovde ili vidim u mojoj okolini nije ruzicasto...

Link to post
Share on other sites

Da preregistracija je napravila haos, ali ja sam imao tu srecu pa sam svoj BMW 318 E36 93g prodao polovinom decenbra, bez klime prodao za lep novac 3950 eur, dugo sam razmislao za nesto mladje ali kako je ljubav preovladala pao je ponovo E36 318ia Touring iz 97 god za nesto manje novca i sa daleko vise opreme, ali generalno dobar BMW ocuvan brzo nadje novog vlasnika.

Link to post
Share on other sites

za nekog ko ima 19 svi preko 45 su matorci :) za one koji imaju 45 svi preko 65 podpadaju u pomenutu kategoriju

kategorija ,,matorac,, je veoooma rastegljiv pojam ;)

Link to post
Share on other sites