Auto radi samo na plin


Recommended Posts

kako su mi dopizdili problemi sa pumpom,usisnom gumom,protokomjerom odlucio sam da sve te gluposti (i sisace novca kojeg nemam) poizbacujem i da dokazem sam sebi koliko sam lud po pitanju ustelavanja plina :laugh:

kao sto se vidi na video nema kutije niti filtera,nisam snimio ali mogu snimiti da nema niti releja pumpe....auto pali i radi samo na plin ne da radi nego prede

Ljudima inace nije jasno kako auto radi na gljivu a ja sam sad i nju izbacio.

Mjesac je nabijen direktno na trotlu,crijevo koje je bilo vezano sa gumom usisa sam i druga crijeva sam sve prekopcao na svoj nacin lol ali evo video koji govori 1000 jezika

Link to post
Share on other sites

pa eto cilj mi je bio da ne crknem 100e za protokomjer i za pumpu goriva i da iz principa osposobim auto od onog sto imama,bez ulaganja,auto pali,prede i sto je najvaznije zakucava i 4 brzinu u crveno 5 nisam imo gdje :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa hocu da kazem da je mogla da ti ostane i pokvarena pumpa, i protokomer i svi delovi i opet da radi samo na plin

Ja imam jugo koji tri godine nije video benzin,a vozi se svaki dan....jednostavno mu ne sipas i palis uvek na plin:)

Prostiji je auto, ali je princip isti, jer je vakuumski plin sto puta prostiji od benzina, treba ti samo jedna suzena cev umesto karburatora ili ubzigavanja da pravi podpritisak...

Link to post
Share on other sites
e ako si vezao onaj hladnjak sa leve strane da ne ispadne!

hladnjak ima sve nosace (dva dole, i jedan gore na vijak i gumu) ali je visko toliko jak da se ona strana hladnjaka pocne primicati visku pa sam to svezao jer sam promjenio 3 vent do sad i moracu i hladnjak

Pa hocu da kazem da je mogla da ti ostane i pokvarena pumpa, i protokomer i svi delovi i opet da radi samo na plin

Ja imam jugo koji tri godine nije video benzin,a vozi se svaki dan....jednostavno mu ne sipas i palis uvek na plin:)

Prostiji je auto, ali je princip isti, jer je vakuumski plin sto puta prostiji od benzina, treba ti samo jedna suzena cev umesto karburatora ili ubzigavanja da pravi podpritisak...

aha nisam te skontao....cuj,sta mislis jel bolja efektivnost sad ili kad je mikser bio poslije gume,pa poslije mixera je bio protokomjer sa klapnom,ovo je sad mnogo jednostavnije i pouzdanije....

imao sam ja i antidetonarsko klapnu koju su seljacine stavile poslije gume usisa,kad pukne onda pokida gumu.....jer se sav pritisak u njoj zadrzi.....mislim ti plineri znaju biti toliki kreteni da izgleda nekad kao da namjerno nesto naprave kako netreba.....

sad ce klapna ici na leptir pa na kpapnu miher i kad detonira cjeli pritisak ce se zadrzati u grani i izaci kroz kpanu....

Link to post
Share on other sites

crevo ti nije pucalo od detonacije nego verovatno zato što je bilo presavijeno

a klapna na leptir ne može jer će udarati u leptir kada daš gas

a i šta će ti klapna sada?

taj mixer nije za džabe ispred protokomera

probaj da vratiš protokomer na ovu sada situaciju i neće auto hteti da radi na leru

hoće samo kada ga mehanički otvoriš

Link to post
Share on other sites