potrebna pomoc pri kupovini e36-ice...


Recommended Posts

Pozdrav svima, pridruzio sam se sajtu da bih saznao nesto vise o automobili koji hocu da kupim. Inace to je e36 limuzina a sad mozda bude i kupe(cabrio), jos uvek nisam odlucio. Molio bih za pomoc oko svega: koliko je registracija i koja je potrosnja plina za 316, kakvi su inace (motor,limarija..), kakva je situacija sa delovima( jel ih ima, jesu li skupi,sta se obicno kvari na tom modelu,kakvi su za odrzavanje ...UNAPRED HVALA!

Link to post
Share on other sites

Imam takvog :)

Benzin na otvorenom oko 7-7.5 u gradu po guzvi hoce i vise od 12l. Za limo malo manje jer je kupe tezi. Plin nemam al mozda ugradim ako ne ode ceo auto :prankster2: registracija mislim da ce sa sve tehnickim biti oko 20k dinara, mozda malo manje. Motor je zahvalan i pouzdan ali ne puca od snage. Delova ima, i imas da biras, nove, polovne, zamenske... Limarija, jbg, vec su u godinama i oni koji su radjeni (lose) mogu da budu problematicni ali moze da se nadje dobar primerak.

Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je da zaobidjes 316i, to je ipak mrcina od motora za toliko tezak auto...

Optimum u pogledu performanse/odrzavanje/troskovi je 318i, koji ipak nekako ide, jeftin je za odrzavanje i registraciju, i pritom moze dobro da potegne kad se zavrti...

Najslabija varijanta tj. 316i je preporuka samo za izbegavanje jer ce te pokidati svaki Golf 1.6 a to je ipak BMW...

Idealno bi bilo shestak 320i u dobrom stanju, odlicne performanse po prihvatljivim cenama odrzavanja, elasticnost, ekonomicnost, potentnost... troskovi regitracije po vrlo prihvatljivim cenama... Ako su finansije sekudarne, onda 325i ili jos bolje 328i.

Sve zavisi od toga ne koliko si spreman da platis ne za kupovinu auta, nego koliko si spreman da placas za ono sto sledi posle toga...

Link to post
Share on other sites

kao sto kolega kaze.....

316 izbjegavati u sirokom luzku

318i najpouzdaniji 4zill,malo trazi,dosta daje,318is je vec mala jurilica i novcanik sisalica,318il nepostoji

320 i je zlatna sredina....

325 najbolje od svega

328 je bolid....

ja sam ih imao sve (sem 328) i najbolji je 325....

Link to post
Share on other sites

Dobro znaci odlucio sam, 318i uzimam! Jer su mi ipak troskovi, da nisu 328 bez problema, cak mozda m3 ali bice i toga, nadam se... Nego (mnogo sam dosadan) sta mislite o tome da kupim havarisanog sa prednje strane i da kupim stranca, carinim motor, prepakujem enterijer i vozim... Ili nekog dobrog sa nasim tablicama???

Link to post
Share on other sites

Prvo resi da li hoces kupe ili limuzinu. Limuzina je jeftinija u nabavci ali je kupe lepsi (on nema 318i, vec 318is). A ako uzmes spreda havarisanog, tebi treba limar i verovatno trap, a ne motor i enterijer :lol:

Bolje gledaj da uzmes ovde dobrog, mada ako imas zivaca, pouzdanog majstora, a nisi gadljiv na havarisana kola, i opcija sa havarisanim moze biti dobra...

Link to post
Share on other sites

Ljudi znam da smaram ali sta cu.. Voleo bih malo detalja oko potrosnje posto mi je to najbitnije, prelazim oko 60do80km dnevno...Registracije i nije toliko bitna jer je jednom u godinu dana... :lol:

Link to post
Share on other sites

Limuzina 318i će ti trošiti oko 11 po gradu, mada može i 15 ako jurcaš od semafora do semafora. Na otvorenom troši oko 7 litara, kombinovano recimo 50/50 grad/otvoren put računaj oko 9 litara sa umerenim doziranjem gasa. Ako ga nagaziš, popije bez problema 15 litara čak i na otvorenom. Dakle velike su varijacije, sve zavisi od toga kakav si vozač i koliko tešku nogu imaš. Ali pošto kažeš da prelaziš do 80 km dnevno, onda ti se isplati da ugradiš plin i ne misliš na potrošnju. Tim ritmom predješ oko 28000 km godišnje, a po sadašnjim cenama benzina i plina, investicija za sekvent plin bi ti se isplatila za 5-6 meseci. Za ljude koji prelaze koliko i ti, plin je definitivno pametna investicija. Inače registracija za 318i ti je oko 230-240 evra.

Link to post
Share on other sites

Znaci sve u svemu 18 je dosta bolji od 16 u svemu, a i elasticniji je motor...Hvala puno na savetima. Havarisan i da ga kompletno sredim...

PS Ako zatreba nesto nekom od delova nek se javi... :lol:

Link to post
Share on other sites

Popuni prezime do kraja. I moj ti je savet, ako vec uzimas e36 gledaj da to bude 320 ili jaci, razlika u servisu i registraciji, kada to rasporedis na godinu dana nije velika, a razlika u automobilu je nebo i zemlja.

Link to post
Share on other sites
Dobro znaci odlucio sam, 318i uzimam! Jer su mi ipak troskovi, da nisu 328 bez problema, cak mozda m3 ali bice i toga, nadam se... Nego (mnogo sam dosadan) sta mislite o tome da kupim havarisanog sa prednje strane i da kupim stranca, carinim motor, prepakujem enterijer i vozim... Ili nekog dobrog sa nasim tablicama???

Motor neces moci da carinis. Nije to EURO3.

Jedino ako ne mislis na home made carinu.

Link to post
Share on other sites

Nesto mi je to nelogicno. Uveli su normu minimum EURO3 zbog EU i zagadjenja a samo motor mozes da uvezes.

Pa zar skoljka zagadjuje okolinu ili motor???

Nemam pojma. Ne kazem da nisi upravu - samo mi je nelogicno.

Al' ajd...

Ako je tako onda cu i ja vec sutra opet zapaliti do SLO da doteram neku 36cu.

Link to post
Share on other sites
Motor moze da se carini bez obzira na normu, skoljka ne moze.

I jedno i drugo moze da se carini kao zaseban deo i to legalno 100%. Motor ne mora da ispunjava standarde EURO 3,4,5...

Link to post
Share on other sites
I jedno i drugo moze da se carini kao zaseban deo i to legalno 100%. Motor ne mora da ispunjava standarde EURO 3,4,5...

Skoljka ne moze, moglo je do polovine 2007. sad ne moze. Tj moze ali skoljka mora da bude E3 a motor ne mora. E3 skoljke nam nisu zanimljive ;)

@NGGORCHE

A sta je kod nas logicno? :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Malo off.. Od druga cale je tako pre 2007 uvezao audija, posebno jedno i drugo na istu saobracajnu, pa ga tuzila drzava.. Rekli mu 300.000din kazna i zatvora nesto valjda, podneo je tuzbu jer to valjda tad nije bilo zabranjeno i izvuce se covek ;)

Link to post
Share on other sites

Sto se tice registracije mislim da nije 230-240 eura za 318i jer sam ja za mog 318is platio 20.000 pre godinu dana . Krajem maja mi istice registracija pa ti pouzdano mogu reci koliko je sada.

Link to post
Share on other sites

Ja registrovao auto u cetvrtak, 318i 21890 dinara, tako da bi za IS sa njegovih 100 kw trebalo da bude i vise. Ali opet sve zavisi od opstine do opstine...

Link to post
Share on other sites
Motor neces moci da carinis. Nije to EURO3.

Jedino ako ne mislis na home made carinu.

Skoljka ne moze, motor moze! Pa pazi, sada ti je potrebno samo da ti je skoljka u extra stanju i ti si zavrsio. Uvesce za koji mesec da motor bude potrosni materijal i moci ces stranca da ubacis bez problema... rikne nesto i bacis ga a nov nadjes za 400,500 u etra stanju ili sam doteras opet stranca, prodas nesto od skoljke i motor ti dodje dzabe...

Link to post
Share on other sites