potrebna pomoc pri kupovini e36-ice...


Recommended Posts

Popuni prezime do kraja. I moj ti je savet, ako vec uzimas e36 gledaj da to bude 320 ili jaci, razlika u servisu i registraciji, kada to rasporedis na godinu dana nije velika, a razlika u automobilu je nebo i zemlja.

Meni je mnogo bitna potrosnja, a za ovo ostalo nema problema imam ortaka koji ce sve to sredjivati...

Link to post
Share on other sites
Ja registrovao auto u cetvrtak, 318i 21890 dinara, tako da bi za IS sa njegovih 100 kw trebalo da bude i vise. Ali opet sve zavisi od opstine do opstine...

A oko 23000 dinara je 2000cc, a osecaj nebo i zemlja... 24V je 24V.

Link to post
Share on other sites

druze,mnogo ti je jeftinije da uzmes 2.0 24v nego neki izmuceni 1.8 koji je pri izdisaju...potrosnja ista ako ne i manja kod 2.0 jer ga manje punis u visoke obrtaje...moj glas za 2.0 24v

Link to post
Share on other sites
druze,mnogo ti je jeftinije da uzmes 2.0 24v nego neki izmuceni 1.8 koji je pri izdisaju...potrosnja ista ako ne i manja kod 2.0 jer ga manje punis u visoke obrtaje...moj glas za 2.0 24v

Brate svaka cast za ovo,pametno zboris..... Ljudi 24v je zakon,kakav 1.8,imao sam 4 cil i nikada vise.

Sestak je zakon.... registracija za 2.0 ti je 23000din.

Link to post
Share on other sites

Logika je prosta,koji god da uzmes prvi vremenom ces pozeleti da ih imas i probas sve jer jednom kad sednes u bmw iz njega vise ne izlazis... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

izvini za off ali moram da prokomentarisem

Ljudi kako je moguce da vasi mezimci trose po 14l po gradu lagane voznje a moj trosi 12l zesce voznje po gradu?Moj motor je stariji i trebao bi da trosi vise kad ono....Mislio sam da je moj auto konzerva koja guta benzin a sad sam promenio misljenje :) .Jos kad bi znao gde da uzimam kvalitetnije delove a ne ova turska s***a bio bi jos srecniji

Link to post
Share on other sites

Tačno je da motori novijih generacija (naročito od Euro 3) troše manje goriva obzirom na specifičnu snagu koju ostvaruju iz iste radne zapremine, i u tom smislu je apsolutno tačno da taj motor u tvom autu kako si napisao "guta benzin".

Medjutim, nemoj zaboraviti da je E30 318i težak oko 960 kg, a da je E36 318i težak oko 1150 kg, E46 318i težak 1360 kg dok je E90 318i težak svih 1450 kg. Njihova prosečna potrošnja je za E30 318i oko 9 litara, za E36 318i je oko 8,5, za E46 8 litara odnosno 7,6 litara sa novijim motorom N42, dok je za E90 318i oko 7,3 litra. Navodi su proizvodjački i odnose se na izmerenu potrošnju u mešanom režimu, po utvrdjenim ECE specifikacijama testiranja.

Kad iz te perspektive gledaš, vidi se da se sa svakom generacijom potrošnja snižavala za ugrubo rečeno nekih 5 %, snaga je rasla a težina isto tako i to za dobrih 200 kg sa svakom sledećom generacijom (osim kod E90), tako da kad se sve uzme u obzir jesu ti stari motori bili prave "ale" kad je potrošnja u pitanju, jer danas 12 litara i to u gradskoj vožnji recimo troši E90 335i sa 306 KS i svojih 1600 kg (mereno po istim spedifikacijama i ciklusima kao i ranije navedeni podaci). Dakle, tehnika je neverovatno napredovala, naročito po pitanju bezbednosti (ponajviše zbog toga i toliko povećanje težine) ali i efikasnosti motora i kontrole rada istog (zbog toga sniženje potrošnje). Zato nemoj nikako smetnuti sa uma faktor težine kad pričaš o potrošnji, jer razlika od 200 kg izmedju E30 i E36 koje uporedjuješ je ogromna i zbog toga imaš takve utiske.

U svakom slučaju grešiš u jednom: "konzerva" je epitet koji se može pridodati modelima nekih drugih proizvodjača automobila, ali ne i BMW-u, tako da malo više poštuj svoj auto. On će to osetiti i uzvratiti ti na najbolji mogući način. :)

:hi:

Link to post
Share on other sites
Tačno je da motori novijih generacija (naročito od Euro 3) troše manje goriva obzirom na specifičnu snagu koju ostvaruju iz iste radne zapremine, i u tom smislu je apsolutno tačno da taj motor u tvom autu kako si napisao "guta benzin".

Medjutim, nemoj zaboraviti da je E30 318i težak oko 960 kg, a da je E36 318i težak oko 1150 kg, E46 318i težak 1360 kg dok je E90 318i težak svih 1450 kg. Njihova prosečna potrošnja je za E30 318i oko 9 litara, za E36 318i je oko 8,5, za E46 8 litara odnosno 7,6 litara sa novijim motorom N42, dok je za E90 318i oko 7,3 litra. Navodi su proizvodjački i odnose se na izmerenu potrošnju u mešanom režimu, po utvrdjenim ECE specifikacijama testiranja.

Kad iz te perspektive gledaš, vidi se da se sa svakom generacijom potrošnja snižavala za ugrubo rečeno nekih 5 %, snaga je rasla a težina isto tako i to za dobrih 200 kg sa svakom sledećom generacijom (osim kod E90), tako da kad se sve uzme u obzir jesu ti stari motori bili prave "ale" kad je potrošnja u pitanju, jer danas 12 litara i to u gradskoj vožnji recimo troši E90 335i sa 306 KS i svojih 1600 kg (mereno po istim spedifikacijama i ciklusima kao i ranije navedeni podaci). Dakle, tehnika je neverovatno napredovala, naročito po pitanju bezbednosti (ponajviše zbog toga i toliko povećanje težine) ali i efikasnosti motora i kontrole rada istog (zbog toga sniženje potrošnje). Zato nemoj nikako smetnuti sa uma faktor težine kad pričaš o potrošnji, jer razlika od 200 kg izmedju E30 i E36 koje uporedjuješ je ogromna i zbog toga imaš takve utiske.

U svakom slučaju grešiš u jednom: "konzerva" je epitet koji se može pridodati modelima nekih drugih proizvodjača automobila, ali ne i BMW-u, tako da malo više poštuj svoj auto. On će to osetiti i uzvratiti ti na najbolji mogući način. :)

:hi:

pa sta onda ja imam a neznam kad mi je auto tezak 1340kg a u pitanju je E36coupe 316i

Link to post
Share on other sites
pa sta onda ja imam a neznam kad mi je auto tezak 1340kg a u pitanju je E36coupe 316i

Nije tacno druze neznas ocigledno , moj E 36 320 j e tezak 1270kg, a tvoj 316 citavih 1130kg sa manuelnim i 1170 sa automatskim menjacem....

Link to post
Share on other sites
pa sta onda ja imam a neznam kad mi je auto tezak 1340kg a u pitanju je E36coupe 316i

Moj komentar je bio upućen za "pravda91", jer je on postavio pitanje vezano za razlike u potrošnji... :)

Link to post
Share on other sites
Tačno je da motori novijih generacija (naročito od Euro 3) troše manje goriva obzirom na specifičnu snagu koju ostvaruju iz iste radne zapremine, i u tom smislu je apsolutno tačno da taj motor u tvom autu kako si napisao "guta benzin".

U svakom slučaju grešiš u jednom: "konzerva" je epitet koji se može pridodati modelima nekih drugih proizvodjača automobila, ali ne i BMW-u, tako da malo više poštuj svoj auto. On će to osetiti i uzvratiti ti na najbolji mogući način. :hi:

:hi:

Da ali on trosi 12 zesce voznje a lagane 9-10 zavisi od benzina.Verovatno ce trositi jos manje ako ugradim komp.

A uzvracanje sam vec osetio.Kad sam poceo da ga vozim bio je u fazi raspada pa sam ka nazvao :) konzerva.Sad je u mnogo boljem stanju i zadovoljan sam kao lepi za sediste :o

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...