Moj prvi auto - BMW 325


Recommended Posts

Pozdrav svima! Evo da se ja pohvalim mojim ljubimcom!

BMW 325. (89. god.)

Ovaj auto ima prilicnu istoriju iza sebe. Vozili su ga trojica mehanicara iz servisa u kome radim, pre mene. U medjuvremenu je i neko iz BG kupio auto ali ga je lik iz servsia otkupio nazad, pa ga je prodao drugom, pa taj trecem i na kraju je auto dosao do mene. :D Uglavnom, mislim da su ga ljudi odrzavali vrhunski... Vreme ce pokazati.

Inace odavno mi se svidja serija 3 E30, to mi je jedan od najlepsih ako ne i najlepsi auto ikada i nekako iznenada uleti mi neki kesh, a nesto sam i ustekao za kupovinu kola i izbor je pao na Bemwaru! :D (Malo sam se dvoumio uzmedju Honde CRX - nemojte me ispljuvati :) - i recimo nekog Alfa Romea ali ipak je BMW prevagnuo iz mnogo razloga) Inace sam vise preferirao da kupim neki 318 320 i zbog potrosnje i zbog registracije, ali nisam nasao ovakav sredjen pa sam nekako ipak uzeo masinu od 2,5 litra! :D

Slike!

ssa41621vx7.th.jpg ssa41606aq2.th.jpg ssa41607ly9.th.jpg

Sto se tice auto nesto se vec vidi sa slika...

-Felne Alpine 16" nazad malo sire

-Napred spusten - podesivi Koni

-Izguv je zbudzen sa Mecke G klasa AMG, jako lepo izgleda i cuje se

-Volan Alpine

-CB, podizaci, servo, klima, siber... :rofl: , zatamnjena stakla...

-Sedista (mislim Recaro) sa grejanjem

-CD Pioneer

Auto sam kupio takav kakav je (dobro nije vise isti kao na slikama :( vec sam na 2 mesta cuknuo prednju branik-spojler)

U palnu je...

-Popravka CB (ne radi :( ) i ugradnja alarma vise zbog daljinskog zakljucavanja nego zbog alarma...

-Radar detektor

-Farbanje nekih sitnih ogrebotina mozda...

-Zastita od dole...

-Zvucnici napred bolji i bolji CD, mozda Alpina...

-Popravka koze na volanu (malo je odvojena na paocima nije strasno) i kontam da oko rucice menjaca stavim pravu kozu (lepse ce izgledati a i teze ce se pocepari odubacivanja u R)

-Mozda veliki spojler nazad

-Razno... :rofl:

Inace nema gas... Nekako mi je zao u takvu masinu da ugradjujem, a pre je cak i bio ugradjen ali sam ga ja uzeo bez gasnog uredjaja (nije bio sekvent). Za sad mi trosi 12,5 u komobinovanoj voznji gde vecinom ipak vozim po saobracajnoj guzvi, dok ga nekad i malo jace stisnem, i jos po ovako hladnom vremenu.. Pa nije ni tako strasno :)

Sta da kazem vise, ostvario sam svoj san! :) Eto to je to otprilike...

Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim zeljama!

Bice jos slika kada se nakanim... Uvek je neko kilavo vreme pa nikako da uhvatim vikend da je opran da napravim jos koju fotku.

Link to post
Share on other sites

svaka cast na auticu , prelep je , video sam ga na jednom drugom forumu , felne su ludnica , i ceo je bas bas bas za pohvalu.....

Link to post
Share on other sites

Lep auto,nema sta,dobro je sto si uzeo sestaka jer prelaze mnogo kilometara,rastereceni su,menjaj redovno ulje i pazi na redovnu zamenu zupcastog i bices prezadovoljan.Felne su ti vrh vrhova.DOBRODOSAO!

Link to post
Share on other sites

Lepa kockica,i nemoj da stavljas plin,nisam ni ja.Sve mi je zao da u takvu masinu ubacim dako nesto.Ipak je BMW da se vozi na benzinu i tako daje sve od sebe.Pozdrav i da ga lepo sredis i vozis. :)

Link to post
Share on other sites

I ti si se dvoumio izmedju, honde, alfe i BMW-a? :D (morao sam ovo napisati, izvini)

Auto ti extra izgleda i jako mi je drago sto si prevagnuo na tu stranu u kupovini! ;)

To sto rece da si ga malo cuknuo, nek` na tome i ostane, pa da te dalje sa srecom sluzi!!!

I sam, kad sam vozio kockicu imao sam isti problem sa ugradnjom plina, bila je u takvom stanju, da mi je bilo zao da bilo sta busim po njoj.

Sto se tice volana, to sto rece da bi ga presvukao, posto si iz Novog Sada, mislim da znas gde treba da se obratis! Ako ne znas skucajno, javi se. Kolega je sada na vektri presvlaci i nemam reci... Extra!

Pozdrav i cuvaj tu lepu makinu! :preved:

Link to post
Share on other sites

I ti si se dvoumio izmedju, honde, alfe i BMW-a? :P (morao sam ovo napisati, izvini)

MA ne moras se izvinjavati :english_en: ! Vidi, recimo Hodna CRX je sa dobrim razlogom jako popularna medju "ulicnim trkacima", to ne mozes poreci, zar ne?? A i Alfa je kao i BMW pre svega sportska limuzina...

Ipak na BMW mi je prevagnula zadna vuca :tease:, prakticnost (cena i dostupnost delova i limarije....) veliki izbor pri kupovini i tako dalje...

Sto se tice volana, to sto rece da bi ga presvukao, posto si iz Novog Sada, mislim da znas gde treba da se obratis! Ako ne znas skucajno, javi se. Kolega je sada na vektri presvlaci i nemam reci... Extra!

Pozdrav i cuvaj tu lepu makinu! :english_en:

Pa samo bi kozu na paocima trebalo malo popraviti. Ne znam gde bih ga nosio, kontao sam kod nekoga ko radi sa kozom, ali ako znas nekoga konkretno reci! :acute:

Nazalost moram reci da vec cekam poziv od prekrsajnog sudije.... :acute: Ali necu da se nerviram! Bilo je kao u "nacionalnoj klasi" - Druze Caaabooooor, druze Caaaboooor!!! E baksuz...

Link to post
Share on other sites

@ Aleksej

Nazalost moram reci da vec cekam poziv od prekrsajnog sudije.... :english_en: Ali necu da se nerviram! Bilo je kao u "nacionalnoj klasi" - Druze Caaabooooor, druze Caaaboooor!!! E baksuz...

Ne rece, kad si ga vec `pekrstio`, Brano? :P

Ajd nek na tom ostane sva steta, cisto protiv malera, pa da te dalje sa srecom sluzi!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pozdrav svima!

Evo mene malo sa novim slikama!

bmw1tl0.th.jpg bmw2xe5.th.jpg

bmw3bm2.th.jpg bmw4dl1.th.jpg

bmw5eo6.th.jpg bmw6pf6.th.jpg

Nisam bas ispunio planove koje sam u poectku zamislio, sticajem okolnosti... :pilot: Ali sta je tu je... Eventualno nabavio sam radar detektor... ;) Plin jos nisam ugradio a i odlucio sam da ni ne ugradjujem... Sredicu malo neka sitnija ostecenja na limariji, i to je to... Mozda jos neka popravkica, ima 100 sitnica koje se mogu sredjivati, ali neko vece budzenje necu raditi... Iz prostog razloga sto planiram da ga prodam :pilot: jer planiram da idem u inostranstvo tako da sto se kaze, ne ostavljam ga za sebe, pa necu da ga budzim, nego vise da bude ovako kompletan 100% Inace ga nikad ne bih prodavao! :pilot: Ali sta je tu je....

Link to post
Share on other sites

Da, hvala!

Mislis koliko sam ga platio ili koliko ga cenim? :pilot: Ja sam ga platio 3 soma... Kada ga budem prodavao, (posto ga registrujem ;) ) trazio bih mozda 2800... Mislim da to nije puno s obzirom da ljudi cene kockice od 2000-2500 (tako je bilo kada sam ga kupovao) koje su daleko ispod ovoga... Po opremi, stanju.... Ali mozda cu ga prodavati tek tamo na jesen... Sve mi je vezano sa inostrastvom, a to mi nista nije sigurno...

Link to post
Share on other sites