Recommended Posts

Ljudi,recite mi valja li što ona tečnost za čišćenje dizni što se kupuje u prodavnicama auto djelova i koja se sipa u rezervoar?...eto,samo da pitam stručnije od mene,da nešto ja ne zajebem sam :)...i ako valja,koju da kupim?...hvala unaprijed...

Link to post
Share on other sites

Tecnost ces da platis koliko pola ciscenja dizni.. A lako se skine, cela magistrala.. Npr ja kad sam cistio, naspricale u menzure pre ciscenja oko 45, 60, 55 i 50.. a posle ciscenja sve po 60ml

Link to post
Share on other sites

Najbolje je da ti to odradi strucan majstor a ako bas hoces sve sam onda radis sledece.Skini dizne komplet sa nosacem,onda skines osigurac sa svake i izvuci ih,nadji sa neke stare instalacije dzek koji ide na diznu a ako ne mozes onda tvoj poseci nozem pa ces ga kasnije zalijepiti,dvije zice koje idu na dzek prikaci na akumulator normalno odvojeno,ubaci dzek u jednu izvadjenu diznu i tako koplet diznu ubaci u neku posudu manju koju si prethodno napunio sa acetonom(sredstvo za skidanje laka noktiju)pazi da ne dodje kontakt dzeka sa acetonom znaci potapas samo diznu,kad sve to odradis onda zicu na akumulator i videces kako prljavstina izlazi,kad sve zavrsis stavi nov filter goriva i pozeljno je ocistiti rezervoar jer ako prljavstina opet dodje do dizni sve ces ispocetka,polako ne zuri najbolje ako imas nekog da ti pomogne p mogucnosti nesto zensko nek ona drzi zice na plus minus :)

Link to post
Share on other sites

Nino,hvala ti na savjetima...sjutra ujutru idem na put pa ću to uraditi kad se vratim,tačno kako si mi rekao...ipak je ljepše kad sve uradiš sam,još ako sve bude kako treba,nema bolje satisfakcije :)...naravno,javljam šta sam uradio...

Link to post
Share on other sites

Ima da se kupi tecnost kojom se ciste glave kertridza od stampaca, ona ne bi bila losa za to, pa da ih potopis... Ali mislim da je bitno da ih testiras, jednu po jednu pustis da radi npr 1 minut, i da ide u neku mericu, moraju da bacaju jednako, inace nista nisi napravio....

Link to post
Share on other sites

Istina,odmah si ti to meni rekao,moram provjeriti koliko špricaju...ako budem ovo radio po,uradi sam,metodi onda ću upotrijebiti aceton (ima ga sestra koliko oćeš) :preved:...uglavnom,što god budem radio javljam...hvala vam obojici...

Link to post
Share on other sites
Jesi probao to?

Imao sam problema sa diznama na prvog e30 kojeg sam imao davne 98 god.i tako sam cistio dizne,jebi ga tada se u rezervoarima sipalo sve i svasta pa bi se dizne brzo prljale a ultrzvucnu kadu tada niko nije imao barem ne kod mene i onda ti ne preostaje nista drugo nego da se sam snalazis,meni je pomoglo a da li ce kolegi ne znam bitno je i kako to odradi detaljno sam mu objasnjenje dao ali opet mu kazem da mu to odradi neko strucan da ne zajebe nesto!!

Link to post
Share on other sites
Imao sam problema sa diznama na prvog e30 kojeg sam imao davne 98 god.i tako sam cistio dizne,jebi ga tada se u rezervoarima sipalo sve i svasta pa bi se dizne brzo prljale a ultrzvucnu kadu tada niko nije imao barem ne kod mene i onda ti ne preostaje nista drugo nego da se sam snalazis,meni je pomoglo a da li ce kolegi ne znam bitno je i kako to odradi detaljno sam mu objasnjenje dao ali opet mu kazem da mu to odradi neko strucan da ne zajebe nesto!!

Pa i to si u pravu... znam da cesto karburatore peru nitrom, aceton je otprilike slicnog sastava, valjda se nece nista desiti... a ako si probao, onda valjda moze i on...

Nemojte samo kao jedan moj poznanik sto je cuo da karburator treba da se opere wc sanitarom, ali posto ga nije trenutno imao kod kuce, iz kupatila uzme sonu kiselinu :preved: Ostala mu samo jedna bezoblicna hrpica metala :D

Link to post
Share on other sites

Caspeer brate,odgovorio sam ti na PM,ne znam je li ti stiglo...a očisticu dizne vala,pa makar nove kupovao :preved:...pomoći će mi prijatelj,inače vozi trke 25 godina...ne znam pratiš li ti to?

Link to post
Share on other sites

Nino, znaci dizne jednu po jednu u jednu posudicu gdje ima aceton, onda plus i minus direktno na akumulator, s tim sto ulaz benzina dizne treba da bude pod acetonom?

Koliko vremenski da drzim spojeno?

Link to post
Share on other sites
Nino, znaci dizne jednu po jednu u jednu posudicu gdje ima aceton, onda plus i minus direktno na akumulator, s tim sto ulaz benzina dizne treba da bude pod acetonom?

Koliko vremenski da drzim spojeno?

Videces kad pocne da izlazi prljavstina iz dizni u posudu,znaci drzis tako otpr.30 sekundi za to vrijeme ce nadam se sva prljavstina izaci ako ne ponovi postupak,meni je pomoglo da li ce tebi ne garantujem,uglavnom losije ti ne moze biti malo je primitivno ali delotvorno!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

stara tema ali da ne otvaram novu ,planiram da skinem dizne i da ih ocistim, Nino je ovde dao jedno objasnjenje ali mi nije jasna jedna stvar, ako potopis celu diznu u aceton sta ce da gura aceton kroz diznu ,ja koliko znam dizna radi po sistemu pritiska koji stvara pumpa i gura gorivo kroz diznu a dizna samo otvara i zatvara na impuls , kako da stvorim taj pritisak koji ce da potera aceton kroz diznu kad joj dam impuls da otvori? I jos jedna stvar koliko je zajebano da se skinu diznu ? Da li ima neke cake da ne sjebem nesto pa posle da mi bude veselo.

Link to post
Share on other sites

kod tebe dugo nisu videle benz,i ne gine im ciscenje u ultrazvucnoj kadici.i odmah ispitaju dal valjaju ili ne.

mada probaj to sto hoces al cisto sumljam da ces nesto uraditi.

oko 5e je po komadu ciscenje!

Link to post
Share on other sites