Drustvo, napadnuti smo


Recommended Posts

Da Da. I ja ceo dan pokusavam ali ne vredi. Ovo je drugi put vec koliko ja znam. Ne vredi psovati, samo se nerviram

Link to post
Share on other sites

Znam. :) Upali su na bmwaksrbija.com i odatle izmenjali index stranice i na svim ostalim domenima koji redirektuju na njega

P.S. Kick obrati pažnju da i tebi ne bi pokucali na vrata :lol:

Link to post
Share on other sites
Znam. :) Upali su na bmwaksrbija.com i odatle izmenjali index stranice i na svim ostalim domenima koji redirektuju na njega

P.S. Kick obrati pažnju da i tebi ne bi pokucali na vrata :lol:

Cekam ih :lol:

Link to post
Share on other sites

Da, vrati pa ako hoces da lezis malo u CZ-u. Znas li da postoji "sluzba za kompjuterski kriminal" i da hapse zbog gluposti a ti jos hoces da im das podrsku? Si normalan? To sto je u Albaniji to dozvoljeno-nekaznjeno ne znaci da je i u Srbiji.

Link to post
Share on other sites
ne bre brate, kakvu crnu podrsku... ko ce da te apsi sto si oborio siptarski sajt?

Ajde ovako: hosting albanskog sajta ne znaci da se on nalazi u Albaniji. Moze da se nalazi u Nemackoj, SAD ili bilo gde gde je kupljen hosting paket. Ti "patrijostki" krenes da se svetis oboris to sto hoces, ljudi prijave hosting provajderu ovaj tracert tvoju IP adresu nadju da si iz Srbije, podignu tuzbu i po medjunarodnom zakonu tebe "specijalno odeljene za borbu protiv visokotehnoloskog kriminala" hapsi. To sto si ti obarao albaski sajt njih zabole. Prekrsio si medjunarodni zakon i zakon drzave Srbije. Patritizam iskazi na neki drugi nacin.

Oko za oko i zub za zub su proslost. Vise mozes da na*ebes nego sto ces tom nekom naciniti stetu.

Link to post
Share on other sites

A i sada nije vise "demokratski" odgovoriti i braniti se kada te neko j..e, siluje, kolje. To je deo nase "mracne proslosti" sada je in da blejis ko ovce pred klanje. I smeskas se dok te gaze :)

Link to post
Share on other sites
Ajde ovako: hosting albanskog sajta ne znaci da se on nalazi u Albaniji. Moze da se nalazi u Nemackoj, SAD ili bilo gde gde je kupljen hosting paket. Ti "patrijostki" krenes da se svetis oboris to sto hoces, ljudi prijave hosting provajderu ovaj tracert tvoju IP adresu nadju da si iz Srbije, podignu tuzbu i po medjunarodnom zakonu tebe "specijalno odeljene za borbu protiv visokotehnoloskog kriminala" hapsi. To sto si ti obarao albaski sajt njih zabole. Prekrsio si medjunarodni zakon i zakon drzave Srbije. Patritizam iskazi na neki drugi nacin.

Oko za oko i zub za zub su proslost. Vise mozes da na*ebes nego sto ces tom nekom naciniti stetu.

Bas tako druze nije vise ko pre. Sad moz da zaglavis bajbok!!!

Link to post
Share on other sites

e pa ovo je jace od mene :)

posto se vec neko vreme klinci sa kosova haraju i difejsuju sajtove sirom srbije a ako znamo da je kosovo jednostrano proglasilo nezavisnost i mi to ne priznajemo i sto se nas tice kosovo je srbija.

ako znamo da je zakon za celu drzavu i sve njene gradjane isti, priozilazi da treba sve njih u bajbok da zaglavimo i reseno :lol:

Link to post
Share on other sites
Ajde ovako: hosting albanskog sajta ne znaci da se on nalazi u Albaniji. Moze da se nalazi u Nemackoj, SAD ili bilo gde gde je kupljen hosting paket. Ti "patrijostki" krenes da se svetis oboris to sto hoces, ljudi prijave hosting provajderu ovaj tracert tvoju IP adresu nadju da si iz Srbije, podignu tuzbu i po medjunarodnom zakonu tebe "specijalno odeljene za borbu protiv visokotehnoloskog kriminala" hapsi. To sto si ti obarao albaski sajt njih zabole. Prekrsio si medjunarodni zakon i zakon drzave Srbije. Patritizam iskazi na neki drugi nacin.

Oko za oko i zub za zub su proslost. Vise mozes da na*ebes nego sto ces tom nekom naciniti stetu.

pa drug isto je tako sipak iz albanije napao forum sa hostom u drzavi u kojoj je to kaznjivo,ne kontam sta pricas,znaci sipci ladnjo pljackaju novce iz banki,sto dane,to je virtuelni novac i u albaniji to nije zabranjeno......u srbiji nisu bila obavezna svjetla pa kad dođes u BiH popijes kaznu....

Link to post
Share on other sites

Moze al' kada status bude resen kako treba. To je vec politika. U zatvor naravno. To sto im trenutno ne mozemo niste ne znaci da mi to treba da radimo jerbo mozemo da odemo malo da tuckamo kamen.

Uostalom, nema tu mnogo hakeraja. Skripte koje koriste vec poznte propuste. Neko ko nije uradio critical update i to je to. Dakle, malo vise opreza za admine.

@Suki u svakom slucaju treba ih prijaviti i pokrenuti postupak. Ako su u Albaniji mozda i mogu nadrljati ali na Kosovu ionako nista ne funkcionise. Isto kao vreme 98-99 i prevare sa kreditnim karticama i narucivanjem preko neta sto je tada bilo popularno kod nas. Nije bilo nikog briga da to zaustavi. Sada je malo drugacije.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

Mada mogu da popiju par meseci (ili nesto uslovno) jer ipak su "oborili sajt". Alat nije vazan ima ga na svakom koraku, ali sve jedno ucinak je isti.

Link to post
Share on other sites

mi smo tako popusili na ak-bmw.com jer nismo napravili uograde foruma na noviju verziju,tvorci fotuma onda hakerima daju odrijesene ruke i oni tada ruse tare verzije,oa kako bi oni inace zivjeli,od cega,svu bi trebali u sto skorijem roku preci na noviju verziju ako se pojavi.... a ko je srusio forum,a ko je u potpisu,to isto ne mora da bude povezano :)

i da,kad smo kod Admina manije potta je jako dobar,ali evo,prosli put kad je croatia pala kaze meni dire ''mo pravimo beckup svaki dan,nada se da i vi.... i kao mi imamo novu verziju....'' evo sad vidim da im je forum proradio ali nema podataka od 17.05....

Link to post
Share on other sites

Moj moto je: backup pa backup backup-a pa te kopije na dve razlicite lokacije i jos jednom na drugi HDD za svaki slucaj :) Paranoja bato :lol: Doduse kod mene ako nesto pogubim mogu slobodno konopce da kupim a proizvodnja E90 staje dok ne popravim brljotinu :lol:

Link to post
Share on other sites