Kupovina polovnog e30


Recommended Posts

Brate, ja sam ga kupio za 1400 ajvara, pa ti sada vidi...

:D :rolleyes: :D

Teorija je jedno, a realnost drugo. Koliko bi onda trebalo da kkošta bmw star 20 - 25 godina? ALi pričamo o tržišnoj ceni, a ne ceni koju je vlasnik uložio u isti auto. Jer da se to gleda, cene automobila nikada ne bi padale već bi uvek rasle...

Pogledaj malo oglase. e36 se već prodaje i ispod 2500...

A da ne pričamo koliko su generalno pale cene automobilima...

Npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas438297/alfa_romeo_145/

ili

http://www.polovniautomobili.com/oglas4807...jtd_restajling/ ovakvog su moji prijatelji sinoć doterali iz NSa, uzeli su ga za 4,5 soma, samo je 2003. godište.....

Dobro, bitno je da si ti zadovoljan, meni se jedino nesvidja kod tog auta sto je m10, ali ako je auto kako kazes, onda super :D

Puno srecnih km zelim, sa sto manje kvarova....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, i meni se to za m10 ne svidja, ali boze moj. Po specifikacijama, to je 1.8 motor, 90 konja, klot varijanta, a i poprilicno je presao...

Link to post
Share on other sites
U svakom slučaju, ja sam svoju potragu (nadam se srećno završio). Moram ovo da iznesem kako bih završio svoju priču započetu temom da kupujem kockicu do 1500 evra.

Kupio sam ovoga

http://www.polovniautomobili.com/oglas463469/bmw_316_m10/

http://img408.imageshack.us/i/010dovoljnodobar.jpg/

http://img412.imageshack.us/i/img5404.jpg/

http://img195.imageshack.us/i/img5407r.jpg/

http://img231.imageshack.us/i/img5409v.jpg/

http://img231.imageshack.us/i/img5409v.jpg/

- Ima oštećeno krilo, kao što vidite. I ima na desnom krilo okrznuto, od standardne gradske vožnje i na krovu pored šibera ima 3 ''pečurkice''. i to je sve što se limarije tiče. Odozdo je SAVRŠEN! Nigde rađen nigde pokazao! Staviću mu zaštitu kada prođe leto i neka to košta MAXXXXXXX 100 jura, a ne može toliko da košta. Farba je PRVA!!!! i OČUVANA!!!!

- Plin nije atestiran. To me čeka pa čeka... uput + atest + nova saobraćajna 5000 din

- Treba naštelovati karburator. Radi i na plin i na benzin, samo ima taj neki zajeb oko automatskog gasa i lera na benzinu. Bio kod majstora. 3000 din.

Ulaganja neka budu :D 200 evra. Ajde! I to sa uključivanjem alarma....

A platio sam ga 1400 ajvara!!!! :rolleyes:

motor M10, karburator. 316 sa 55 kw, što znači registracija (u Nišu!) 13000, samo što ću ga registrovati tek za 11 meseci :D , jer tada ističe! 4 vrata, nove letnje gume na njemu sa 14' felnama (to je značajno jeftinije od 15'), 2 nove zimske gume, na rezervnom točku fabrička alu felna, šiber, lavlja kandza, mp3 plejer sa odličnim zvučnicima (ništa profi), prva farba.... U kombinovanoj vožnji (42 km po centru BGa u špicu i oko 50 km po auto-putu 120-130) troši 10,8 l plina. Sedišta podesiva po visini.... mislim sve što sam tražio i želeo...

Najbolje od svega je što je tip od koga sam kupio skroz ok momak i ispao je do kraja pošten i i voleo bih da ga ponovo vidim. Prodao ga je zato što vozi e46 i kuka što mu štopka košta 350 evra... Po njegovoj priči (nemam dokaz) auto je dobio od dede koji je bio vlasnik 15 godina... Svejedno, prva registracija u Srbiji je iste godine kada je auto i proizveden. Imam i spisak popravki od kada je on vlasnik. (Zapisano je i kada je menjao presvlake! Presvlake, a ne tapacir na sedištima...)

PS

Šta sada kažu neverne Tome?

Trazis auto koji je odavno punoletan za nista para mislim da bi i na novom nasa

o manu hehe!Pozdrav

Link to post
Share on other sites
nisam toliko odusevljen analizom jer je uglavnom povrsna. vlasnici kola koji nisu hteli da spuste cenu na koju si ti ponudio su debili. ili, su debili oni koji ce kupiti taj auto. auto koji nije udaran, sa prvom farbom i odrzavan, vredi. da bi se ovo utvrdilo, treba dobar pregled, koji ukljucuje i dobrog majstora, dizalicu i par sati gledanja i cackanja. svaka cast na trudu, ali mislim da je uzalud. ne deluje mi previse objektvino a i ni strucno pa samim tim ni korisno.

u svakom slucaju, neka je sa srecom kupovina i da predjes sa njim sto vise kilometara sa sto manje problema.

Slazem se sa gorenavedenim, a ovo boldirano po meni je kljucno, jer ne mislim da su oni idioti jer nece da spuste cenu ispod neke cifre. Rekao si da si se nasmejao liku kad ti je spomenuo cifru, a sve original na njemu, a nisi ga ni pogledao... Mozda covek prodaje zaista dobar auto i zasto bi ga svrstavao u druge kojima je dusa izvadjena, lupani i sl. pa nek je i 5000e.

Sve u svemu srecno sa novim autom.

Link to post
Share on other sites
.....elem postovi su ti poucni ali je to sve sto smo prosli svi...pozz

Znam da su mnogi prošli kroz to, ali nisu svi. Učlanio sam se na ovaj forum baš kada sam ulazio u tu priču, ali na ovom forumu nisam mogao pronaći iskustva drugih članova prilikom kupovine. Mislim da je jako bitno da podelimo iskustva sa drugima, a posebno ovde i posebno ako se radi o modelima bmw-a. A znam da ima ljudi koji upravo sada gledaju da kupe kockicu...

Link to post
Share on other sites
nisam toliko odusevljen analizom jer je uglavnom povrsna. vlasnici kola koji nisu hteli da spuste cenu na koju si ti ponudio su debili. ili, su debili oni koji ce kupiti taj auto. auto koji nije udaran, sa prvom farbom i odrzavan, vredi. da bi se ovo utvrdilo, treba dobar pregled, koji ukljucuje i dobrog majstora, dizalicu i par sati gledanja i cackanja. svaka cast na trudu, ali mislim da je uzalud. ne deluje mi previse objektvino a i ni strucno pa samim tim ni korisno.

Dao sam svoja iskusustva vezano za kupovinu kockice, tako da nikako ne mogu biti objektivan. A posebno sam subjektivan jer se radi o mom novcu, tako da... A što se stručnosti tiče, zar je neophodno da svi budemo automehaničari, limari i električari da bi kupovali auto?

Link to post
Share on other sites
...

Sto se tice cena i o tome da treba da padaju sa godinama, donekle se slazem, ali nailazio sam na kockice na www.mobile.de: 1985, full, 4 podizaca, bord, servo, alu, 5000km presla - 15.000e!!! U Engleskoj ne bi nasao dobru ispod 4000 funti. Verovatno znas i da oldtajmerima skace cena kako godine odmicu...

Oldtimerima skače cena kako godine odmiču ako je njihovo stanje nepromenjeno. Zapravo, šta je uopšte oldtimer? Ako je auto star,, ne znači da je odmah i oldtimer!!!!

Možda grešim, ali pravi oldtimer automobil mora biti starijiod 30+ godina i mora imati sve originalne delove... Mislim da kockica, uprkos činjenici da predstavlja kultni, legendarni model ipak nije oldtimer. (Bar ne još neko vreme).

Koliko sam ja upoznat (možda i grešim, ispravite me) prema našim propisima oldtimer je (za sada) auto koji je proizveden najkasnije 1971. godine i uz to ti je potrebna potvrda Muzeja automobila iz Beograda (pošto je to jedina ustanova tog tipa kod nas) da je baš taj auto oldtimer...

Hajmo da nadjemo neke validne informacije na temu oldtimera...

PS

Inače, čuo sam da je tvoja kockica jako jako dobra. (Nije bitno odakle mi ta informacija :D )

Link to post
Share on other sites
Da, i meni se to za m10 ne svidja, ali boze moj. Po specifikacijama, to je 1.8 motor, 90 konja, klot varijanta, a i poprilicno je presao...

Pravo da ti kažem, moj stari majstor me je savetovao da s obzirom da već uzimam stari auto to ipak bude karburatorski motor jer je jednostavniji za održavanje. Nije mi to bio uslov prilikom potrage za autom, ali kad je već tako, onda ... meni je ok.

Što se tiče kilometraže, 99% kockica koje sam pregledao promenila je više vlasnika i mnogi od njih su mi rekli da su u određenom trenutku menjali kilometarsat... tako da se ja nikako ne vezujem za informaciju sa instrument table. Ubeđen sam da je 99% kockica prešla minimum 300 - 350000, a u suštini je zaista ko zna koliko.

Nisam siguran ni za auto koga sam kupio, ali kada uzmem u obzir od kakvog sam tipa to uzeo, mislim da je to realna kilometraža... Ali, kako biti siguran?

Link to post
Share on other sites
Slazem se sa gorenavedenim, a ovo boldirano po meni je kljucno, jer ne mislim da su oni idioti jer nece da spuste cenu ispod neke cifre....

Ni za koga nisam rekao da je idiot ili debil! To što vi to tako tumačite nije moj problem!

Link to post
Share on other sites

Ja pri planiranju prodaje auta, obavezno mesec dana ranije pocinjem da trazim novi. Ima da se nadje svasta. Jeftino posebno u danasnje vreme, ali sam za varijantu, bolje vise da platim, ako je to to, nego sto se u narodu kaze, da platim na cupriji... I uvek odmah pri kupovini pun servis. Pricao sam sa drugarom iz Svice, pre neki dan. I gore su na ceni auti koji vreme ( dobro stanj, dodatn oprema, malo presli, vlasnici)...

Link to post
Share on other sites
...Rekao si da si se nasmejao liku kad ti je spomenuo cifru, a sve original na njemu, a nisi ga ni pogledao... Mozda covek prodaje zaista dobar auto i zasto bi ga svrstavao u druge kojima je dusa izvadjena, lupani i sl. pa nek je i 5000e...

Nisam se nasmejao već sam premro od smejanja. I nisam ga pogledao. Čemu? A to da je sve original na njemu to većina sa oglasa priča. Preko telefona.

Da sam imao 3 soma, ma da sam imao 2,5 soma ne bih uopšte ni gledao kockice već e36! Jer za 3 soma imaš da biraš e36. Ko bi onda za te pare kupovao kockicu? Možda i ima nekog, ali ja C!

Link to post
Share on other sites

Slazem se za vracanje sata, nisam ni ja za moj siguran (sad sam na 198.000), ali kontam, kupljen je od ambasade, pa valjda jeste :D

Za oldtajmere znam da je 30 godina granica, a to sto nasi ne menjaju zakone, to je druga prica. U svemu kaskamo za ostatkom sveta, pa je ovo najmanje bitno :D

Sto se tice karburatora, slazem se da je jednostavniji i laksi za odrzavanje, samo me brine taj plin, pre ili kasnije dodje glave ("ima plin, a ne radi na benzin") :rolleyes:

Ne mislim da si imao na umu da su idioti oni koji stave visoku cenu. Tvoja je stvar da probas spustis cenu, prodavac da proba da dobije vise para. Dobro si cuo, moja kocka jeste dobra, nije mozda odlicna, ali je jako dobra; imajuci na umu sta je sve radjeno i kolicinu opreme (sad cu mozda biti nerealan), verovatno je ne bih dao ispod 5000e :D

Sve u svemu, iskreno cestitam na kupovini, nadam se da ce te dobro sluziti, i da neces imati (mnogo) problema :)

Link to post
Share on other sites

OLDTIMER

Trenutno je moj prijatelj u fazi prodaje pravog oldtimera. Mercedes benz 123 300d iz 1984. godine. Dolazio jedan Nemac sa ekipom od 5 ljudi, sa aparaturom koju ne mozemo ni da zamislimo. Sve se gleda. Svaki deo mora da bude to godiste da bi imao pravu cenu. Bukvalno sve, felne farovi, sve prastike, agregati, komplet enterijer. Ako nemas sve to nije old timer.

Sorry za off, ali vec kada smo dotakli temu...

Link to post
Share on other sites

Nema ni to veze sa time da li je oldtimer... To se gleda po godistu, a to sto Leon pominje je npr. stanje 1 (ima 5 klasa u zavisnosti od stanja)

Link to post
Share on other sites

stvarno izgledaju bas ocuvano.

axxxer, ne znam sta tu ima jednostavno kod karburatora, mislim ceo motor moze da kosta 300e m10 ili m40, po meni je to veliki propust sto nije m40, jer ipak 113ks znaci. A koliko vidim ti planiras na duze staze taj auto, bice veoma zanimljivo kad ga budes prodavao, bas bih zeleo da ovde na forumu vidim tu cifru :D. Hocu da kazem da ces drugaciju pesmu pevati tada...

Link to post
Share on other sites

OK, nemojmo coveka sad sputavati, svaka cast na analitickom pristupu kupovini automobila i ako je on je zadovoljan, delim njegovu srecu. Kod mene je to bila vise stvar trenutka; da li je bila dobra odluka ili ne - ne znam, ali je keva tu rekla nesto sto mi je olaksalo odluku: "Jedno kajanje ti ne gine!" Ako ga ne uzmes, mislices: "Trebalo je", ako ga kupis i krene da te zeza, pomislices: "Zeznuo sam se", ali sta je tu je, vreme ce pokazati. Isto tako ne verujem da je ijedan savet forumasa bio zlonameran :rolleyes:

Kad smo se dotakli teme odltajmera, evo jos jednog sajta na koji redovno idem da "parim oci" :D

http://www.oldcolonelcars.co.uk/

...mada vidim da se provlace neki isti automobili kao i na linku koji je dao 325ixA :D

Takodje, cesto vidjam i pojam youngtimer, pretpostavljam da su tu automobili izmedju 20 i 30 godina starosti...

Link to post
Share on other sites
stvarno izgledaju bas ocuvano.

axxxer, ne znam sta tu ima jednostavno kod karburatora, mislim ceo motor moze da kosta 300e m10 ili m40, po meni je to veliki propust sto nije m40, jer ipak 113ks znaci. A koliko vidim ti planiras na duze staze taj auto, bice veoma zanimljivo kad ga budes prodavao, bas bih zeleo da ovde na forumu vidim tu cifru :D. Hocu da kazem da ces drugaciju pesmu pevati tada...

U pravu si za cenu motora. Ali, nisam kupio kockicu da bih je prodao već baš kako si rekao, da je vozim i mazim i pazim na duže staze. :D :rolleyes:

Ponavljam, tržišna cena je jedno, a vrednost koju auto ima za vlasnika je drugo. A realnost je, nažalost, samo keš....

Link to post
Share on other sites
pogledajte cene a pre svega stanje i sta sve navode prodavci u engleskoj. da su "uvozljivi" bez problema i sa zadovoljstvom bih izbrojao pare za neke od njih. http://www.pistonheads.com/sales/list.asp?s=819

Pored toga, toplo preporučujem i wealer dealer na discovery-ju. Mislim, ko to nije gledao. Ali to su dve različite stvari. Mislim da je kod nas mnogo malo tako dobrih kockica kao što se vidi na

http://www.pistonheads.com/sales/list.asp?s=819

ili na

http://www.oldcolonelcars.co.uk/

Pa koliko je naših ljudi u vlasništvu kockice koja ispod haube izgleda npr. ovako:

http://www.oldcolonelcars.co.uk/IMG_6332.JPG

http://www.oldcolonelcars.co.uk/IMG_9946.JPG

http://www.oldcolonelcars.co.uk/IMG_5812.JPG

...

Ja sam sa oglasa video samo jednu ili dve

Mislim, kvalitet goriva, ulja, puteva, delova, majstora, finansijski uslovi za održavanje automobila... U Engleskoj i kod nas! Nebo i zemlja!

Ma hajde da uporedimo samo oglase koje daju Englezi i oglase koji se daju kod nas! Da ne idemo dalje, jer ne možemo pregledati vozila u Engleskoj... (Šmrc!) Mislim da je neuporedivo.

Link to post
Share on other sites
Slazem se sa gorenavedenim, a ovo boldirano po meni je kljucno, jer ne mislim da su oni idioti jer nece da spuste cenu ispod neke cifre....

Ni za koga nisam rekao da je idiot ili debil! To što vi to tako tumačite nije moj problem!

QUOTE(Bojan1212 @ May 30 2010, 15:08) *

...Rekao si da si se nasmejao liku kad ti je spomenuo cifru, a sve original na njemu, a nisi ga ni pogledao... Mozda covek prodaje zaista dobar auto i zasto bi ga svrstavao u druge kojima je dusa izvadjena, lupani i sl. pa nek je i 5000e...

Nisam se nasmejao već sam premro od smejanja. I nisam ga pogledao. Čemu? A to da je sve original na njemu to većina sa oglasa priča. Preko telefona.

Da sam imao 3 soma, ma da sam imao 2,5 soma ne bih uopšte ni gledao kockice već e36! Jer za 3 soma imaš da biraš e36. Ko bi onda za te pare kupovao kockicu? Možda i ima nekog, ali ja C!

Prvo, cini mi se da si se u neku ruku uvredio, zelim da ti kazem da nisam imao nikakvu nameru...

Drugo ne treba puno da se tumaci i sad si rekao da si premro od straha kad si cuo cenu, ne znam mozda je zaista krs, ali mozda je i dobar i zasto onda smejati se coveku... Covek misli da vredi, njegovo je pa sta sad.

Ljudi se razlikuju, lepo si rekao da bi da imas 2500-3000 gledao E36 ja bih mozda gledao E30 full da bude, a ne neki najjeftiniji E36, a to ne znaci da sam nesto pametniji ili bilo sta. To zavisi od preferenicija coveka. Jbg neko voli BMW neko Audi, Mercedes i sl.

Secam se pre par godina na Bubanj Potoku, cale gledao neka kola. Deda u W124 prodavao stavio cenu 9 ili 9500e. Tad su cene bile do 5500, a ona restajling verzija je isla najdalje do 8000. Uzeo deda cita novine i boli ga uvo. Auto nema sta ko apoteka.

Sto rece neko, tvoj zadatak je da prodjes jeftinije, a prodavac da izvuce sto vise nema neke nauke. Pogledaj, probaj i odluci. Medjutim, ja ne volim da mi dodje covek npr. cenim auto 8000 i nema nekih mana i sad on oce da ga proba. Pretpostavljam da je ozbiljan pa uzme covek i posle probe naravno sve extra kaze e moze 4000. Moje misljenje, svakako ne treba uzeti auto bez detaljne probe, ali ne treba ni probati bezveze svaki auto. Znas da ga sigurno ne uzimas, a probas ga. :D Posle treba da kaze, znas ne ide mi bas nesto, pa ti lepo bato uzmi stopericu pa meri, ako nije kako treba onda se buni, ali ako ide normalno, a ti ocekivao bolje npr. 316, pa jbg. nisam ja Humanitarna organizacija pa tako da pustam svakom da mi testira auto. E to je ista ona prica nahvali ga prodavac, prevalis put, a ono krsina. Nadam se da si shvatio sta hocu da kazem.

Dok sam citao prvi post odmah me je podsetilo na emisiju Wheeler Dealer :D...

Nije ti losa ta analiza, a ja sam ti rekao moje misljenje u vezi stvari koje mi se nisu svidele :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ma, Bojane, nije nikakav problem, niti sam se uvredio niti bilo šta... :D

A u pravu si za sve što si rekao. Svako ima svoju računicu. Ja tu kockicu od 3000 evra nisam ni hteo da pogledam, jer nije bilo svrhe. Da ne prepričavam ceo telefonski razgovor koji sam imao sa njim... To, na kraju nije ni bitno...

Suština je zapravo u tome da preko telefona proceniš da li neki auto treba probati ili ne... Ako ti nešto u startu ne odgovara zašto cimati i sebe i druge?

A neka je ta kockica najbolja na svetu. I tipu koji prodaje i onome ko je kupi želim sve najbolje...

Link to post
Share on other sites

I tako... :D

Meni stvarno nije jasno sta je sa vama.. Zasto volite farbu staru 25 godina, a ne novu farbu? Zasto volite na oko zdrave pragove, umesto novih pragova?

Hvalite se fabrickim stanjem, a kad dizete auto na dizalicu opet poturate panjic pod sasiju... 25 godina je ovim automobilima, svi resursi im isticu.. batalite to, mislite da se covek koji ima e46 ubio od odrzavanja kockice? Da jeste ne bi je prodao...

Kockica je auto koji MORA da se pretrese od vrha do dna, ako hoces da znas sta vozis, svi koji su je ikad vozili znaju to.. njen prag ne truli spolja, nego iznutra, korozije ima gde se najmanje nadas..

I svi koji su je ikad vozili znaju da treba uzeti sestak ili IS, ne toliko zbog motora, a i zbog njega, nego zbog prenosa.. I ovo je motor sa 75 konja, ne znam gde ste videli 1800 kubika...

To je pozitivno, jer joj sa ovim motorom nije mogao izvaditi dusu.. Auto ce ga za 6-12 meseci izaci na 2000e ako ne i vise... za godinu-dve odradice na njoj sve ono sto nije hteo da kupi..

I nemojte se primati na ove sa stranih sajtova, pa znamo da su samo nalickane za prodaju.. kod nas kad vidis opran motor, odmah znas da mu je ulje curilo na sve strane, zar ne?

Najbolje resenje ako hocete da imate dobru kockicu jeste kupiti auto za 700-800e, kupiti stranca za 500, odraditi limariju, ofarbati, bar ekstra hemije ima danas, spakovati sve to lepo i imate auto koji cete moci da vozite jos 10 godina.. ako zelite da vozite kockicu :D

Moj glas za Srkijev auto 320is, tako se radi, ne znam koliko je tacno para izaslo sve, verovatno dosta vise zbog vise osnovne cene auta, ali to je to sto treba uraditi.. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

A zasta ce ti stranac, to mi jedino nije jasno, pricas o nekoj novij farbi, o novim pragovima, pricas o ovim sa stranih sajtova, kako su nalickani, i onda u pricu uleces sa strancem kao donatorom za auto, zasto???? Pa i taj stranac je star 25 god zar ne? Nalickan za prodaju? :D

Isto mi nije jasno kakve veze ima prenos sa motorima? 318i i 318is???

Link to post
Share on other sites