Da li da kupujem E21??


Recommended Posts

Auto mi prjebeno izgleda pa bi ga mozda pazario. Konkretno me interesuje neki "lom" 1.5 (jaci ne bih uzimao jer nemam bas toliko para za registraciju, a i na ovom bi radio neki tuning), jer bih ga rasklopio do srafa i sve na tenane, za moj gust. Mene sto interesuje je, kakvi su to motori, jesu li izdrzljivi, kako podnose tuning (imam iz prethodnog projekta 2 x Solex PHH 40 karbove i neke Keikhin od motora difuzor 40mm), koliko je tesko nabaviti neke spec bregaste, kakvo im je vesanje, jel odgovara nesto od kasnijih modela tipa menjac..bla, bla, bla.

Zasto uzimam "lom"? Zato sto imam neku osmicu da prodam,evetualno menjam za bmw-a a za te pare ne mogu da kupim neki solidan primerak, a imam dosta nekih super delova koje bi mogao da iskoristim a i obozavam da rasturim auto do detalja pa da ga na tenane sklapam.

Link to post
Share on other sites

A kolika je to razlika u registraciji izmedju 1.5 i 1.8 majke ti?

Sta ti znaci pun ajnspric?Postoji li prazan ajnspric?

Po meni kao i sto su ti vec rekli bolje 1.8 da uzmes,ako vec planiras da ga restauriras ako sam te razumeo ,sta ti je jos 2-3-4 000 dinara razlike u registraciji

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem ali kostac e te makar duplo od onaga sto si planira koliko god da si planira (pricam iz iskustva) to je muka no ako imas dovoljno para vremena i zivaca mozes bitnoje sta ti zelis ali znaj da ako uzmes lom to ce da traje i kosta i ako se ne radi sa adekvatnim ljudima rizikujes da ne budes zadovoljan

Link to post
Share on other sites

pitsane je samo sta ti hoces a ako krenes nema nazad i nema kajanja i nema odutajanja hehe u svakom slicaju srecno a ovo je samo moje licno misljenje :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Pazi razlika je u reg izmedju 1.5 i 1.8 od 4 do 6 hiljada sto sa mojom platom od, kad se odbiju svi troskovi zivljenja 8000, malo mnogo. Mada nebitno, za moje potrebe mi je sasvim dovoljan i 1.5, sa autom nesto preterano e divljam, ne volim da ga unistavam, samo klasika & old school :dance3: :) Dakle znam u principu u sta se upustam vec sam imao jedan projekat sa zastavinom 128 koji je bio lom a doveo sam ga u fabricko stanje ali bio mi je maler auto pa sam pobriso sve slike sto sam imao od njega. Ostali mi ti karbovi, felne neke od 7j, i karbovi od motora ostalo sam raskrmcio, pa bi sad sa tim parama uzeo bmw

Link to post
Share on other sites

A da sta sam mislio sa tim da li ima pn ajnspric..bio sam umoran i mrzelo me da trazim na googlu..posto znam da neki proizvodjaci mecu u svoje aute ajspric sa jednom tackom ubrizgavanja goriva (to valjda zovu narodski polu-ajnspric) mislio sam da i bmw to meco ali vidim slucaj da nije. A tebe (miki s38) ako sam bilo kako iznervirao svojim postovim izvini i zaobidji me u sirokom krugu ( kao i sve koji nemaju bilo sta pametno da mi predloze) mene interesuje bmw e21 315..ne 1.6, ne ,1.8, ne 2.0..bla, bla, bla, nego 1.5 i ako taj motor moze za 1/6 bolje da ide od motora 1.1 sto sam imao u zastavi ja sam sasvim zadovoljan

Link to post
Share on other sites

Nisi ti mene iznervirao,nego govoris o restauraciji koja ce da te kosta kao da si kupio e39,ukoliko je radis kako treba to sto kazes da ga vratis u fabricko stanje,a ovamo skupa ti registracija koja je skuplja za 4 000 dinara,tako da to znaci da pricas gluposti,ili,to tvoje sredjivanje koje ti hoces da uradis je za 300 eura.Ja ti zelim uspeha u svemu sto radis i tu sam za bilo kakvu pomoc ako ti zatreba,ali jezim se od nekih takvih izjava.Restauriranje auta kosta mnogo,a onda to sto ti hoces da uradis nije restauriranje ili vracanje u fabricko stanje,

Bez ljutnje ne zelim ti nista lose,samo si se pogresno izrazio,i da po tebi znaci da su od 1.6 pa do 6.0 motori napravljeni za unistavanje ? :)

Link to post
Share on other sites

sto se tice registracije da razjasnimo neke stvari. registracija bmw 1.8 kosta 15186.00 dinara a za 1.5 13374.00 dinara. naravno ovo je bez nove saobracajne, tablica, tehnickog pregleda. sto znaci da je razlika celih 1812.00 dinara . mislim da je miki potpuno u pravu sto se tice motora. 1.5 motor mozes da tuniras tako sto ces mu menjati karburator svakih 15 dana zato sto je retko koji dobar a ako mu ugradis plin nemoj da te zacudi ako ti trosi 20l, ne kazem da ti 1.8i nudi ne znam kakve mogucnosti ali u samoj osnovi je mnogo bolji od 1.5. za te pare koje ces dati za e21 loma mozes uzeti i e30 loma i sa mnogo manje para i sa mnogo laksim nalazenjem delova dovesti ga u red, a i kasnije ce ti biti mnogo jeftinije odrzavanje. pozdrav i zelim ti puno srece u kupovini

Link to post
Share on other sites